Sākumlapa > Interešu izglītības jomas > Teātra māksla. Arhīvs

Atgriezties sadaļā "Teātra māksla"

Teātra māksla. Arhīvs
 

2019.gads

Datums Norises vieta Pasākums Rezultati
u.c. informācija
Atbildīgais
26.-27.04.2019.
(2.posms)
Valmiera XII Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls “...un es iešu un iešu!” Rezultāti [PDF].
Afiša [PDF]
Vecākā referente Dace Jurka, tālr.60001626; 29179179; e-pasts: dace.jurka@visc.gov.lv
07.03.-17.04.2019.
(2.kārta)
Reģionos Skolēnu skatuves runas konkurss Rezultāti [PDF]

Vecākā referente Dace Jurka, tālr.60001626; 29179179; e-pasts: dace.jurka@visc.gov.lv

30.04.2019. D.Jurka.
Skolēnu skatuves runas konkursa noslēguma sarīkojums Raiņa un Aspazijas mājā-muzejā Rīgā

Noslēgušies reģionālie skolēnu skatuves runas konkursi, kuri notika martā- aprīlī 10 vietās visā Latvijā un kuros piedalījās gandrīz 500 dalībnieki, demonstrējot augstu māksliniecisku sniegumu un skatuves kultūru. Augstāko pakāpi ieguva 121 runātājs. Skolēnu priekšnesumu vērtēja režisores Anna Jansone un Dace Liepniece un VISC vecākā referente teātra mākslas jomā Dace Jurka.
Uz sarīkojumu 2019.gada 3.maijā Raiņa un Aspazijas mājā, Baznīcas ielā 30, Rīgā, aicināti visi augstāko pakāpi ieguvušie skatuves runas konkursa dalībnieki. 1.-6.klašu skolēni aicināti ierasties līdz plkst.10.30, bet 7.-12.klašu skolēni un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi līdz plkst.14.00.
Ņemot vērā ievērojamo dalībnieku skaitu, kas pēc Skolēnu skatuves runas konkursa nolikuma izpelnījušies būs finālkonkursa dalībnieki, vērtēšanas komisija ir ierosinājusi uzaicināt ar savu priekšnesumu uzstāties 45 dalībniekus no dažādām klašu grupām. Priekšnesumi netiks vērtēti.
Sarīkojuma dalībniekiem būs iespēja tikties ar profesionāliem aktieriem: Inesi Micāni Grasbergu un Gundaru Grasbergu no Latvijas Nacionālā teātra un Kasparu Znotiņu no Jaunā Rīgas teātra, kā arī doties tematiskā ekskursijā pa muzeju, lai tuvāk iepazītos ar izcilo latviešu dzejnieku Aspazijas un Raiņa dzīvi un daiļradi.

 


2018.gads

Datums Norises vieta Pasākums Rezultati
u.c. informācija
Atbildīgais
20.-21.04.2018.
(2.posms)
Valmiera Izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātru izrāžu parāde – XI Starptautiskais bērnu un jauniešu teātru festivāls "...un es iešu un iešu!" Latvijas valsts 100gadei   Vecākā referente Dace Jurka, tālr.67350810; 29179179; fakss 67226535; e-pasts: dace.jurka@visc.gov.lv
27.02.-12.04.2018.
(2.kārta)
Reģionos Skolēnu skatuves runas konkurss Rezultāti [PDF]

Vecākā referente Dace Jurka, tālr.67350810; 29179179; fakss 67226535; e-pasts: dace.jurka@visc.gov.lv

30.11.2018. D.Jurka.
Notiek literāri muzikāls sarīkojums "Vārdu atbalss bezgalība..."

2018.gada 30.novembrī plkst. 16.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiek literāri muzikāls sarīkojums “Vārdu atbalss bezgalība...”, kurā piedalīsies skolēnu skatuves runas konkursa laureāti no Talsiem, Ventspils, Mārupes, Dagdas, Rēzeknes, Limbažiem, Saldus, Ugāles, Jūrmalas un Rīgas, kā arī komponists Valdis Zilveris, Nacionālā teātra aktieris Jānis Skanis- viens no skatuves runas konkursa žūrijas dalībniekiem, vairāki latviešu literāti.
Valsts izglītības satura centrs 2018.gadā organizēja skolēnu skatuves runas konkursu ar mērķi, izmantojot vārda mākslas spēku, izkopt skolēnos nacionālo identitāti, veicināt viņu emocionālo un radošo pašizpausmi, sekmēt bērnu un jauniešu interesi par latviešu literatūras mantojumu un devumu latviešu nacionālās kultūras veidošanā.
Konkurss notika reģionos, un tajā piedalījās ap 500 dalībnieku. Novērtējot skolēnu sniegumu, radās ideja rīkot konkursa noslēguma sarīkojumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, lai bērni un jaunieši, kuri padziļināti interesējas par vārda mākslu un spēj to savā priekšnesumā arī atklāt, iepazītos cits ar cita sniegumu vidē, kas pastiprina viņu motivāciju turpināt lasīt un meklēt līdzekļus savai radošajai un mākslinieciskajai pašizteiksmei.

18.05.2018. A.Aukšmuksta.
Noticis 19.Latvijas skolu teātru turnīrs "Teātra sports 2018"

Biedrība “Teātris un izglītība” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, pašvaldībām, izglītības un kultūras iestādēm 2017./2018.mācību gadā organizēja 19.Latvijas skolu teātru turnīru „Teātra sports 2018”, kura fināls notika 13.-14.aprīlī Iecavā. Pirms tam turnīri notika 1.un 2.kārtā novados/pilsētās un reģionos, bet uz trešo kārtu – finālturnīru – tika izvirzītas labākās Teātra sports komandas visās klašu grupās.
>> Finālturnīra rezultāti

26.04.2018. D.Jurka.
Noslēdzies teātru festivāls "...un es iešu un iešu!"

20.-21.aprīlī Valmieras Viestura vidusskolā noslēdzās izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātru izrāžu parāde – XI starptautiskais bērnu un jauniešu teātru festivāls „… un es iešu un iešu!”, kas pulcēja 850 dalībnieku no visas Latvijas, kā arī vienu kolektīvu no Lietuvas. Festivāls notika, sadarbojoties Valsts izglītības satura centram (VISC) ar Valmieras pilsētas pašvaldību, Valmieras Drāmas teātri, Valmieras Viestura vidusskolu, Valmieras Jaunatnes centru „Vinda”, citu pilsētu un novadu pašvaldībām, pašvaldību izglītības pārvaldēm, izglītības un kultūras iestādēm.
Galvenais festivāla mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu teātru attīstību, motivēt radīt kvalitatīvas izrādes bērniem un jauniešiem, piedāvājot dažādu žanru iestudējumus, kā arī, veicinot savstarpējo pieredzes apmaiņu, sekmēt teātru režisoru profesionālo pilnveidi.
Festivāls šogad bija veltīts Latvijas valsts simtgadei, tādēļ skolēnu teātru režisori tika aicināti iestudēt latviešu dramaturgu darbus. Festivālā skatītājiem bija iespēja redzēt Rūdolfa Blaumaņa „Skroderdienas Silmačos”, Annas Brigaderes „Sprīdīti”, Margaritas Stārastes „Pelēko namiņu”, Imanta Ziedoņa „Saprast taureņu brīvību”, Kārļa Skalbes „Ziemeļmeitu”, Vizmas Belševicas „Billi” un citu Latvijas un ārzemju autoru iestudējumus. Runājot par šogad festivālam pieteiktajām izrādēm, jāatzīst, ka vairākās skolās ļoti veiksmīgi darbojas skolotāji, kuri ir studējuši režiju, bet daudzviet šo pienākumu ir uzņēmušies arī latviešu valodas un literatūras skolotāji.
Lai izvērtētu skolu teātru sniegumu, VISC izveidota žūrija, kuras sastāvā bija režisores Anna Jansone un Dace Liepeniece, Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra Teātra mākslas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja, Rīgas Skolēnu pils teātra “Zīļuks” režisore Laura Paegle un Valmieras Viestura vidusskolas teātra “Sprīdītis” režisors un festivāla mākslinieciskais vadītājs Roberts Segliņš, kā arī VISC vecākā referente Dace Jurka, noskatījās 78 skolēnu teātru iestudējumu videoierakstus. Uzaicinājumu uz festivālu saņēma 52 skolu teātri, kas skatē ieguva I un II pakāpes diplomu un bija saņēmuši vismaz 42 punktus. Žūrija iestudējumus vērtēja pēc vairākiem kritērijiem: dramaturģiskā materiāla izvēle, režisora darbs, aktieru darbs, audiovizuālais noformējums un izrādes koptēls.
Savukārt festivāla laikā darbojās jauniešu žūrija, kurā dažāda vecuma bērni un jaunieši vērtēja izrādes, izvirzīja savas nominācijas un noslēgumā pasniedza balvas. Jauniešu žūrija par gada izrādi atzina Valmieras Viestura vidusskolas teātra „Sprīdītis” izrādi „Neatvairāmās grēcinieces”, kas veidota pēc kinofilmas „Čikāga” motīviem.
Festivāla pirmajā dienā skolēniem bija iespēja iepazīt Valmieras Drāmas teātri un spēlēt savas izrādes uz trijām teātra skatuvēm. Tā jaunajiem aktieriem bija vērtīga pieredze, profesionāls ieguvums savai izaugsmei un liels saviļņojums.
Ļoti atzinīgi tika novērtēts Valmieras Viestura vidusskolas teātra „Sprīdītis” režisoru Ineses Ramutes un Roberta Segliņa V. Belševicas „Billes” iestudējums. Lai pēc iespējas vairāk skolēniem būtu iespēja noskatīties šo uzvedumu, ir ierosinājums to iekļaut „Latvijas skolas somas” piedāvājumā.
VISC izsaka pateicību visiem festivāla dalībniekiem un organizētājiem Valmierā par lielo darbu, atsaucību un aizrautību teātra mākslas popularizēšanā bērnu un jauniešu vidū.

17.04.2018. D.Jurka.
Izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātru izrāžu parāde – XI Starptautiskais bērnu un jauniešu teātru festivāls “...un es iešu un iešu!” Latvijas valsts 100gadei

20.-21.aprīlī Valmierā notiek izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātru izrāžu parāde – XI Starptautiskais bērnu un jauniešu teātru festivāls “...un es iešu un iešu!” Latvijas valsts 100gadei.
VISC izveidotā žūrija izvērtēja festivālam pieteiktās 79 izrādes un atzina, ka skolēnu teātra spēles tradīcija ieņem ļoti nozīmīgu vietu interešu izglītībā un apliecina kolektīvu māksliniecisko izaugsmi un profesionalitāti.
20.aprīlī Valmieras Drāmas teātrī un 21.aprīlī Valmieras Viestura vidusskolā visas dienas garumā ir iespēja noskatīties 52 izrādes (afiša), kurās piedalās vairāk nekā 900 dalībnieku.
Pasākumu organizē Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Valmieras Drāmas teātri, Valmieras Viestura vidusskolu un Valmieras Jaunatnes centru “Vinda”, pašvaldībām, pašvaldību izglītības pārvaldēm, izglītības un kultūras iestādēm.

05.03.2018. L.Smildziņa.
Mainīta norises vieta "Teātra sports 2018" reģionālajai skatei Dobelē

Mainīta norises vieta 9.martā 19.Latvijas skolu teātru turnīra "Teātra sports 2018" reģionālajai skatei Dobelē. Pasākums notiks Dobeles 1.vidusskolā, Dzirnavu ielā 4.


2017.gads

Datums Norises vieta Pasākums Rezultati
u.c. informācija
Atbildīgais
07.03.-11.04.2017. (2.k.) pilsētas/novadi Skolēnu skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkurss Rezultāti [PDF]

Vecākā referente Dace Jurka, tālr.67350810; 29179179; fakss 67226535; e-pasts: dace.jurka@visc.gov.lv

Aprīlis Valmieras Viestura vidusskola Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls "...un es iešu un iešu!"   Vecākā referente Dace Jurka, tālr.67350810; 29179179; fakss 67226535; e-pasts: dace.jurka@visc.gov.lv

18.10.2017. A.Aukšmuksta.
19. Latvijas skolu teātru turnīrs "Teātra sports 2018"

Biedrība "Teātris un izglītība" sadarbībā ar VISC, pašvaldībām, izglītības un kultūras iestādēm organizē 19.Latvijas skolu teātru turnīru "Teātra sports 2018".
Turnīrs notiek trīs kārtās. Pirmā kārta notiek novados 2018.gada janvārī, februārī, otrā kārta – reģionos martā, aprīlī. Trešā kārta notiek 2018.gada 13.-14.aprīlī Iecavas vidusskolā un Iecavas kultūras namā.
Projekta koordinatore: biedrības “Teātris un izglītība” valdes priekšsēdētāja Ligita Smildziņa (tālr.29779758, e-pasta adrese - ligita.smildzina@inbox.lv).


2016.gads

Datums Norises vieta Pasākums Rezultāti
u.c. informācija
Atbildīgais
2016.g. janvāris – jūnijs pilsētas/novadi Izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātru skate

Rezultāti [PDF]

Vecākā referente Dace Jurka, tālr.67350810; 29179179; fakss 67226535; e-pasts: dace.jurka@visc.gov.lv
2016.g. janvāris – maijs pilsētas/novadi Skolēnu skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkurss Rezultāti [PDF]

Vecākā referente Dace Jurka, tālr.67350810; 29179179; fakss 67226535; e-pasts: dace.jurka@visc.gov.lv

07.06.2016. D.Jurka.
Noslēgušās Latvijas skolu teātru izrāžu parādes

Noslēgušās Latvijas skolu teātru izrāžu parādes “Teatrons” (Valmierā) un “Spēlēsim te-ātri” (Liepājā).
Izrādes vēroja gan paši dalībnieki, gan viesi, gan eksperti. Eksperti piešķīra speciālbalvas dažādās nominācijās (skatīt rezultātus).
VISC pateicas visiem par ieguldīto darbu izrāžu veidošanā un pašvaldībām par atbalstu!

26.05.2016. D.Āboltiņa.
Latvijas skolu teātru parāde "Teatrons 2016"

28. un 29. maijā Valmieras pilsētā notiks Latvijas skolu teātru izrāžu parāde "Teatrons 2016". Latvijas skolu teātru parādē "Teatrons 2016" kopumā būs skatāmas 32 dažādas izrādes, ko piedāvās Latvijas izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātru kolektīvi, pulciņi un studijas no Rīgas, Valmieras, Jaunjelgavas, Vangažiem, Rūjienas, Mālpils, Limbažiem, Daugavpils, Ikšķiles, Ogres, Lielvārdes, Jelgavas, Staļģenes, Druvas, Madonas, Liezēres, Tirzas, Preiļiem, Praulienas, Smiltenes, Eglaines, Druvienas un Berģiem.

03.05.2016. D.Jurka.
Skolēnu teātru izražu parādes dalībnieki

Latvijas skolēnu teātru parādes notiks 28.-29. maijā Valmierā, un 2.-4. jūnijā Liepājā, kurās piedalīsies skolu teātru izrādes, mazo formu izrādeun teātra sports valsts turnīra dalībnieki.
Mazo formu izrāžu dalībniekiem, apstiprinot savu dalību, nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu, nosūtot līdz 10.maijam uz e-pasta adresi: dace.jurka@visc.gov.lv
Izrāžu sagatavošanas semināri notiks:
5. maijā plkst. 14:00 Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”, Rīgas ielā 42, Valmierā,
kontaktpersona: Valmieras jaunatnes centra “Vinda” direktore Sanita Loze.
9. maijā plkst. 14:00 Liepājas BJC, Brīvības iela 39, Liepājā,
kontaktpersona: Liepājas BJC metodiķe Marina Vikaine.

19.04.2016. D.Jurka.
Par skatuves runas konkursa finālu

Skatuves runas konkursa fināls notiks 2016.gada 6.maijā plkst.11.00 Rīgas Skolēnu pilī, Kr.Barona ielā 99, Rīgā.
Lūdzam aizpildīt fināla dalībnieka anketu un līdz 2.maijam plkst.17.00 nosūtīt Valsts izglītības satura centra vecākajai referentei Dacei Jurkai uz epasta adresi dace.jurka@visc.gov.lv

18.04.2016. D.Jurka.
Teātru festivāls Valmierā

2016.gada 22.-23.aprīlī Valmieras Viestura vidusskolā notiek IX Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls “...un es iešu un iešu!”, kuru organizē Valmieras Viestura vidusskola sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru. Festivālā piedalīsies 33 teātru kolektīvi ar 33 izrādēm, vienkopus pulcējot ap 450 dalībnieku. Izrādes vērtēs jauniešu žūrija un arī nozares profesionāļi.

 
2015.gads

Datums Norises vieta Pasākums Rezultāti
u.c. informācija
Atbildīgais
2015.g. janvāris – aprīlis pilsētas/novadi Skolēnu skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkurss Rezultāti [PDF]

Vecākā referente Dace Jurka, tālr.67350810; 29179179; fakss 67226535; e-pasts: dace.jurka@visc.gov.lv

28.10.2015. D.Jurka.
Seminārs skolu teātru režisoriem un pedagogiem

VISC organizē semināru skolu teātru režisoriem un pedagogiem 2015.gada 5.novembrī plkst.11.00 Valmieras Viestura vidusskolā, Viestura alejā 3, Valmierā.
Plānotā darba kārtība:

  1. Lekcija „Scenārija (dramaturģijas) veidošana no dzejas teksta” Lektors - režisors, pedagogs Valdis Lūriņš
  2. Aktualitātes par 2015./2016.mācību gadā plānotajam aktivitātēm teātra jomā.
  3. Valmieras Viestura vidusskolas teātra „Sprīdītis” muzikāla izrāde „VOULEZ – VOUS” (veidota pēc kinofilmas „Mamma Mia” motīviem; režisori – Inese Ramute un Roberts Segliņš) un saruna ar režisoriem.

Atbildīgā kontaktpersona – Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Dace Jurka, tālrunis 67350810; mob.29179179, e-pasts: dace.jurka@visc.gov.lv

 
2014.gads

Datums Norises vieta Pasākums Rezultāti
u.c. informācija
Atbildīgais
2014.g. janvāris – aprīlis pilsētas/novadi Skolēnu skatuves runas un literāro uzvedumu konkurss Rezultāti [PDF] Vecākā referente Dace Jurka, tālr.67350810; 29179179; fakss 67226535; e-pasts: dace.jurka@visc.gov.lv; dacejurka@inbox.lv

28.10.2014. D.Jurka.
Seminārs skolu teātru režisoriem un skatuves runas pedagogiem

VISC organizē skolēnu skatuves runas pedagogiem un skolu teātru režisoriem informatīvi izglītojošu semināru, kurš notiks 2014.gada 5.novembrī plkst.10.00 -15.00 Valmieras Viestura vidusskolā, Viestura alejā 3, Valmierā.
Semināra tēma: Aktualitātes un labās prakses piemēri skolu teātru jomā, gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku teātra mākslas programmai 2015.gadā.
Kontaktpersona – VISC Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Dace Jurka, tālr.67350810, mob.29179179, e-pasta adrese: dace.jurka@visc.gov.lv

13.05.2014. D.Jurka.
Noslēdzies VII Latvijas bērnu un jauniešu teātra festivāls „... un es iešu un iešu!”

25.-26.aprīlī Valmieras Viestura vidusskolā notika VII Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls „... un es iešu un iešu!”, kura idejas un īstenošanas autors ir režisors Roberts Segliņš. Skolas teātra „Sprīdītis” piecdesmitgades jubilejas pasākumā viņš uzaicinājis draugu kolektīvus, izteica priekšlikumu, ka ir vajadzīga skolu teātru pieredzes apmaiņa un savstarpējā bagātināšanās arī turpmāk.
>> Lasīt vairāk

07.05.2014. D.Jurka.
Veiksmīgi noslēdzies Latvijas skolu jaunatnes skatuves runas un literāro uzvedumu konkurss

Valsts izglītības satura centrs labākos no labākajiem aicina uz noslēguma pasākumiem 2014.gada 17.maijā:

  • plkst.16.00 skatuves runas konkursa laureātus O.Vācieša memoriālajā muzejā Rīgā, O.Vācieša ielā 19
  • plkst.18.00 literāro uzvedumu konkursa laureātus Eduarda Smiļģa teātra muzejā Rīgā, E.Smiļģa ielā 37/39

Dalību par piedalīšanos pasākumā lūdzam apstiprināt līdz 14.maijam plkst.15.00 uz e-pastu dace.jurka@visc.gov.lv.

24.03.2014. A.Bērziņa.
Precizētas Latvijas skolēnu skatuves runas un literāro uzvedumu konkursu norises vietas

Klāt pavasaris un aprīlis!
Latvijas skolēnu skatuves runas un literāro uzvedumu konkursa sparīgākais mēnesis. Žūrija veiksmīgi ir iepazinusies un noklausījusies Vidzemes un Rīgas skolu reģionālā konkursa dalībnieku sniegumu.
Informējam par precizētajām konkursa norises vietām aprīlī:

2.aprīlī plkst.11.00 Jūrmalas teātrī Dace Kalēja, kalejdace@inbox.lv
3.aprīlī plkst.11.00 Jēkabpils BJC Sarmīte Stikāne, sarmite.stikane@inbox.lv
9.aprīlī plkst.10.00 Liepājas BJC Marina Vikaine, marina.vikaine@liepajasbjc.lv
11.aprīlī plkst.10.00 Talsu novada BJC Antra Vētra, antra.vetra@inbox.lv
15.aprīlī plkst.11.00 Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs” Rēzeknē Edīte Cepule, edite.cepule@rezekne.lv
23.aprīlī plkst.11.00 Bauskas BJC Veronika Puķe, bjc@bauska.lv

Lūdzam pieteikuma anketas uz konkursa 2.kārtu iesūtīt ne vēlāk kā 7 (septiņas) dienas pirms konkursa attiecīgās konkursa norises vietas koordinatoram un Valsts izglītības satura centra vecākajai referentei Dacei Jurkai, dace.jurka@visc.gov.lv

 
2013.gads

Datums Norises vieta Pasākums Rezultāti
u.c. informācija
Atbildīgais
2013.g. janvāris-aprīlis pilsētas/novadi Skolēnu skatuves runas un literāro uzvedumu konkurss „Ievelc dziļā elpā savu Latviju!”

Rezultāti [PDF]

Vecākā referente Dace Jurka, tālr.67350810; 29179179; fakss 67226535; e-pasts: dace.jurka@visc.gov.lv; dacejurka@inbox.lv

02.04.2013. L.Smildziņa.
Noticis 15. Latvijas skolu jaunatnes teātra sporta turnīrs

Iecavā šā gada 22. un 23.martā notika 15. Latvijas skolu jaunatnes teātra sporta turnīrs. Turnīra organizēšanā iesaistījās un to finansiāli atbalstīja arī Valsts izglītības satura centrs.
>> Lasīt vairāk

11.03.2013. D.Jurka.
Rīgas skolēnu skatuves runas konkursa rezultāti

Skolēnu skatuves runas konkurss "Ievelc dziļā elpā savu Latviju", kas veltīts Latvijas 95.jubilejai, iezīmē dziļas mīlestības un cieņas apliecinājumu no ikviena runātāja, kuri piedalījās Rīgas skolēnu skatuves runas konkursā. Konkursam skolēni un skolotāji ir ļoti profesionāli izvēlējušies darbus, kas spilgti parāda centienus apgūt skatuves mākslu -uzrunāt auditoriju ar ievērojamu un bērnu un jauniešu vidū iemīļotu dzejnieku I.Ziedoņa un O.Vācieša vārdiem.

15.01.2013. A.Aukšmuksta.
Pasākumi nozīmīgu notikumu un izcilu personību godināšanai

2013.gads ir bagāts ar nozīmīgiem notikumiem mūsu valsts sabiedriskajā un kultūras dzīvē: Latvija svinēs savas pastāvēšanas 95.gadadienu, latviešu tautas Trešās atmodas kontekstā tiks atzīmēta Latvijas Tautas frontes 25.gadskārta, tiks godināti vairāki izcili literāti un mūziķi viņu lielajās jubilejās. 150 gadu jubilejas ir diviem izciliem latviešu kultūras klasiķiem: 1.janvārī – rakstniekam Rūdolfam Blaumanim, bet 26.jūlijā – komponistam Jāzepam Vītolam. 20.gs otrās puses spilgtākajiem latviešu dzejniekiem Ojāram Vācietim un Imantam Ziedonim šogad svinam 80 gadu jubilejas.
Lai uzturētu šo dzejnieku literāro devumu dzīvu un atpazīstamu jaunajā paaudzē, VISC aicina skolas šī gada maiju pasludināt par I.Ziedoņa mēnesi, bet novembri – par O.Vācieša mēnesi, organizējot īpašas tematiskas mācību stundas, radošo darbu konkursus, literārus sarīkojumus, dzejas lasījumus, diskusijas, ekskursijas, tikšanās ar latviešu vārda māksliniekiem.
VISC 2013.gadā organizē skolēnu skatuves runas un literāro uzvedumu konkursu „Ievelc dziļā elpā savu Latviju!”, kura ietvaros VISC aicina atcerēties un izmantot konkursa repertuārā minēto dzejnieku daiļradi un literāro mantojumu. Saskaņā ar konkursa nolikumu skolēnu skatuves runas un literārie uzvedumi tematiski jāsaista ar skolēnu nacionālās un valstiskās identitātes stiprināšanu, izvēloties daiļdarbus par tēmām: ģimene, mājas, skola, tauta, valoda, dzimtā puse, tēvzeme, Latvija. VISC rosina izmantot to latviešu literātu daiļdarbus, kuriem 2013.gadā tiek atzīmētas jubilejas (piem., O.Vācietis, I.Ziedonis, R.Blaumanis u.c.).

 
2012.gads

Pasākumi

Datums Norises vieta Pasākums Rezultāti
u.c. informācija
Atbildīgais
2012.g. janvāris-aprīlis. pilsētas/novadi Skolēnu skatuves runas konkurss 2.kārtas rezultāti [PDF] Vecākā referente Dace Jurka, tālr.67350810; 29179179; fakss 67226535; e-pasts: dace.jurka@visc.gov.lv; dacejurka@inbox.lv

20.03.2012. A.Aukšmuksta.
Notiks skolēnu skatuves runas konkursu reģionālās skates

VISC 2011./2012.mācību gadā veicis daudzveidīgas aktivitātes skolēnu skatuves runas pedagogu un skolu teātru režisoru profesionālajai pilnveidei. Martā un aprīlī notiek skolēnu skatuves runas konkursu reģionālās skates. Precizētie norišu laiki un vietas, kā arī kontaktpersonas:
– Lejaskurzemes reģions – 13.aprīlis, Tukuma novada administrācijas ēkā, koordinatore Dace Laukmane, 29176212;
– Vidzemes reģions – 17.aprīlis, Valmieras muzejs, koordinatore Lolita Vanaga, tālrunis 64207137;
– Latgales reģions – 18.aprīlis, Jēkabpils BJC, koordinatore Sarmīte Stikāne, 26165237;
– Zemgales reģions – 24.aprīlis, Bauskas BJC, koordinatore Veronika Puķe, tālrunis 29120477;
– Rīgas un Pierīgas reģions – 25.aprīlis, Jūrmalas muzejs, koordinatore Dace Kalēja, tālrunis 29511455.
Šā gada 25.janvārī un 28.februārī notika seminārs „Dzejas uzvedums, tā veidošanas galvenie aspekti”, kurā piedalījās 130 skolu teātru režisori un skatuves runas pedagogi. Semināra dalībnieki lektores, režisores Daces Liepenieces vadībā apguva literārā materiāla izvēles principus, dramaturģijas pamatprincipus (scenārija kompozīcija, epizode, notikums, caurviju darbība), kā arī dzejas uzveduma montāžu. Plānots, ka semināra turpinājums notiks 2012.gada rudenī, uz kuru semināra dalībnieki iesūtīs literārā uzveduma scenārijus. 2012.gada 12.-15.martā skolu teātru režisori piedalījās kursos „Ievads teātra spēles pamatos skolu teātru režisoriem”.
Sīkāka informācija: Dace Jurka, e-pasta adrese: dacejurka@inbox.lv; tālrunis 67350810, 29179179

 
2011.gads

Pasākumi

Datums Norises vieta Pasākums Rezultāti
u.c. informācija
Atbildīgais
2011.g. janvāris-jūlijs pilsētas/novadi

IV Latvijas skolu un jauniešu teātru festivāls "Kustības turpinājums" Dalībnieki un rezultāti [PDF] Vecākā referente Areta Raudzepa, tālr.67350810, fakss 67226535, e-pasts areta.raudzepa@visc.gov.lv

01.07.2011. A.Raudzepa.
Teātru festivāla gājiena secība

IV Latvijas skolu teātru festivāla „Kustības turpinājums” gājiena dalībnieku secība 01.07.2011. plkst.21.00 no Bastejkalna uz Vērmanes dārzu.

29.06.2011. A.Raudzepa.
IV Latvijas skolu teātru festivāla skatuves runas konkursa fināla I kārtas dalībnieku uzstāšanās secība

Konkurss notiks 2011.gada 1.jūlijā Rīgas Latviešu biedrības nama Līgo zālē no plkst. 13.00 līdz 17.30.

21.06.2011. A.Raudzepa.
IV Latvijas skolu teātru festivāls "Kustības turpinājums"

VISC no 2011.gada 1.līdz 3.jūlijam Rīgā, Vērmanes dārzā, un Rīgas Latviešu biedrības namā organizē IV Latvijas skolu teātru festivālu „Kustības turpinājums”, kurā piedalīsies ap 3000 dalībnieku. Festivāla sagatavošana un norise ir Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku procesa sastāvdaļa un tradīcija, kurā skolēni apliecina savu padziļināto interesi par teātra un vārda mākslu un aktīvo līdzdalību kultūras un sabiedriskajā dzīvē.
Festivāla ideja par kustības dinamiku un nepārtrauktību īstenosies bērnu un jauniešu radītpriekā, rotaļā un spēlē.
Festivāls notiek reizi piecos gados, iepriekšējais 2006.gadā – Daugavpilī, pirms tam Cēsīs un Valmierā. Lai kļūtu par festivāla dalībnieku, martā un aprīlī skolēni piedalījās teātra sporta turnīros, skatuves runas, literāro uzvedumu un skolu teātru konkursos.
Festivāla dienās dalībnieki publikai rādīs gan teātra un leļļu izrādes, gan skatuves runas un ielu teātra priekšnesumus, gan teātra sporta turnīrus. Lai gūtu priekšstatu par festivāla pasākumu daudzveidību, aicinām iepazīties ar festivāla programmu un piedalīties tā norisēs.
Festivāla laikā Vērmanes dārzā darbosies tirdziņš, kurā apmeklētāji varēs iegādāties ne tikai lietišķās mākslas meistaru darinājumus, bet arī skolēnu mācību uzņēmumu izstrādājumus.
Vērmanes dārzā un Rīgas Latviešu biedrības namā festivāla norises laikā būs apskatāma festivālam veltīta interešu izglītības pulciņu audzēkņu vizuālās un lietišķās mākslas darbu izstāde „ Lietas un tēli”.
Festivāla dalībnieku gājiens no Bastejkalna līdz Vērmanes dārzam 1.jūlijā plkst.20.30 un atklāšanas pasākums plkst.21.00 Vērmanes dārza Lielajā estrādē.

10.06.2011. A.Raudzepa.
Teātra festivālam precizēts norises plāna projekts

Veiktas izmaiņas IV Latvijas skolu teātru festivāla „Kustības turpinājums” norises plāna projektā

01.06.2011. A.Raudzepa.
Skatuves runas konkursa 3.kārtas dalībniekiem

Skatuves runas konkursa 3.kārta notiks 2011.gada 1.jūlijā, IV Latvijas skolu teātru festivāla "Kustības turpinājums" ietvaros.
Pieteikumi jāiesūta elektroniski līdz 2011.gada 10.jūnijam uz e-pastu: areta.raudzepa@visc.gov.lv

23.02.2011. A.Raudzepa.
Teātra festivālam precizēts nolikums

Veiktas izmaiņas teātra festivāla "Kustības turpinājums" nolikumā – mainīts ielu teātru priekšnesumu DVD iesūtīšanas datums (no 1.marta uz 15.aprīli) un skatuves runas pieteikuma anketas formāts (3.pielikums). Izmaiņas veiktas, balstoties uz skolu teātru koordinatoru priekšlikumiem 17.februāra seminārā.

08.02.2011. A.Raudzepa.
Rīgas skatuves runas konkursa 2.kārtas rezultāti

Gatavojoties IV Latvijas skolu teātru festivālam „Kustības turpinājums”, 2011.gada 28.janvārī Rīgā notika skatuves runas konkursa 2.kārta. Konkursā piedalījās 28 Rīgas izglītības iestāžu audzēkņi, kuri bija saņēmuši augstāko žūrijas vērtējumu konkursa 1.kārtā.

Atgriezties sadaļā "Teātra māksla"