Valsts izglītības satura centrā (turpmāk – VISC) var tikt veikta personas datu apstrāde. Lūdzam izlasīt šo paziņojumu pirms personas datu iesniegšanas VISC.

Personas datu apstrādes pārzinis

Personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts izglītības satura centrs, reģ.Nr. 90009115938, Rīgā, Vaļņu ielā 2, LV-1050.

Personas datu apstrādes apjoms

VISC uzkrāj un saglabā tikai tādus personas datus, kas nepieciešami VISC funkciju izpildei un pakalpojumu sniegšanai. Mēs apstrādāsim personas datus atbilstoši normatīvajos aktos noteikto pienākumu izpildei, līgumos noteikto saistību izpildei, sabiedrības informēšanas nodrošināšanai, tiesisko interešu realizācijai, kā arī citiem iepriekš paredzētiem nolūkiem.

Sīkdatņu izmantošana VISC vietnē

VISC vietne izmanto sīkdatnes (cookies), lai padarītu tīmekļa vietnes aplūkošanu ērtāku. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Tīmekļa vietnē tiek izmantoti sīkfaili, lai ļautu iepazīties ar apmeklētāju aktivitātēm, lapu skatījumiem, avotiem, vietnē pavadīto laiku un aptuveno lokācijas vietu.

Kas ir sīkdatnes?
Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, kuras tiek nosūtītas uz lietotāja ierīci. Vietnei nav savas atmiņas. Kad lietotājs apmeklē dažādas vietnes, tas netiek atpazīts kā viens un tas pats lietotājs. Sīkdatnes ļauj vietnei atpazīt lietotāja pārlūku. Sīkdatņu pamatmērķis ir atcerēties lietotāja izvēles, piemēram, izvēlēto valodu. Tāpat sīkdatnes ļauj lietotāju atpazīt, kad tas atgriežas vietnē. Sīkdatnes ļauj pielāgot vietni personīgajām vajadzībām. Tās nevar izmantot programmu uzstādīšanai vai vīrusu pārsūtīšanai. Sīkdatnes tiek izmantotas tikai lietotāja vajadzībām un tikai tīmekļa vietnes domēna serveris, kas nosūtījis sīkdatnes, var to izlasīt. Viens no vissvarīgākajiem sīkdatņu mērķiem ir nodrošināt ērtu funkcionēšanu, lai ietaupītu lietotāju laiku.
Atkarībā no veicamajām funkcijām un izmantošanas nolūka, sīkdatnes tiek iedalītas tehniskajās, funkcionālajās, analītiskajās.

  • Tehniskās sīkdatnes: VISC cenšas nodrošināt sekmīgu un ērtu vietnes izmantošanu, tā automātiski tiek pielāgota lietotāja vēlmēm un vajadzībām. Lai to sasniegtu VISC izmanto tehniskās sīkdatnes, kuras ļauj redzēt vietni un izmantot to pilnībā. VISC tīmekļa vietne funkcionē pilnīgi tikai pateicoties tehniskajām sīkdatnēm. Šīs sīkdatnes identificē lietotāja iekārtu, bet neizpauž lietotāja identitāti.
  • Funkcionālās sīkdatnes: VISC izmanto arī funkcionālās sīkdatnes, kuras ļauj atcerēties lietotāja izvēles un palīdz vietni izmantot efektīvāk. Piemēram, pateicoties sīkdatnēm, vietne atceras lietotāja izvēlēto valodu, veiktos meklējumus vai jau apskatīto informāciju. Šis sīkdatņu tips nav nepieciešams, lai vietne darbotos, bet piedāvā lietotājam vairāk iespēju un padara vietnes lietošanu patīkamāku. Šīs sīkdatnes glabājas lietotāja iekārtā pastāvīgi.
  • Analītiskās sīkdatnes: šīs sīkdatnes VISC izmanto, lai saprastu, kā vietnes apmeklētāji izmanto vietni, lai atrastu vietnes stiprās un vājās puses, lai optimizētu un uzlabotu vietnes darbību: platformas tipu, kuru izmanto lietotājs, informāciju par datumiem un laiku, klikšķu skaitu, datora peles kustības, atslēgvārdus un citu tekstu. Analītiskās sīkdatnes identificē tikai lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti.

Kādam nolūkam VISC izmanto sīkdatnes
VISC izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vietnes lietošanas iespējas:

  • nodrošinātu vietnes funkcionalitāti;
  • pielāgotuvietnes funkcionalitāti lietotāja lietošanas paradumiem;
  • iegūtu statistikas datus par vietnes apmeklētāju plūsmu – apmeklētāju skaitu, vietnē pavadīto laiku u.c.

Sīkdatņu apstiprināšana un atspējošana
Apmeklējot VISC vietni, lietotājam atveras logs ar ziņojumu un brīdinājumu, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Aizverot šo ziņojuma logu, lietotājs apstiprina, ka ir iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem un tam piekrīt.

Google Analytics
VISC tīmekļa vietnē ir uzstādīts "Google Inc" izveidotās programmas "Google Analytics" veidotās sīkdatnes. "Google Analytics" sīkdatņu izmantošanas mērķis ir VISC tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošana un satura pielāgošana lietotāju vajadzībām. Ar "Google Analytics" pakalpojuma sniegšanas noteikumiem var iepazīties lapā http://www.google.com/analytics/terms/us.html.
Ja Jūs vēlaties, lai VISC neiegūst informāciju par Jūsu aktivitātēm savā mājaslapā, Jums jāaktivizē "Google Analytics Opt-out Browser Add-on" (https://support.google.com/analytics/answer/181881) papildrīks. Šis papildrīks sazinās ar "Google Analytics JavaScript (ga.js)", lai norādītu, ka dati par attiecīgo tīmekļa vietnes apmeklējumu nav jāsūta uz "Google Analytics".

Informācijas apstrādei pieejamie personu dati

VISC, sekojot līdzi personas datu izmantošanai vadās pēc normatīvajos aktos noteiktā. Vēršoties VISC par jums var tikt apstrādāta šāda informācija, elektroniskā vai papīra formātā:

  • Kontaktinformācija – vārds, uzvārds, adrese, tālruņa numurs un e-pasta adrese;
  • Fotoattēli un video, kas uzņemti VISC vai tās rīkotajos pasākumos;
  • Personas informācija – izglītība, darba pieredze, nodarbošanās, amats, profesionālā darbība, intereses, dzimšanas diena, vecums, dzimums un citi personu identificējošie dati;
  • Aptaujas rezultāti – elektroniska vai papīra aptauja, kurā izsakāt savu viedokli par aktuālo tematu.

Video un fotogrāfiju izmantošana

Video un fotogrāfiju izmantošana tiek veikta, lai informētu sabiedrību par VISC darbību norisi. Šāda tipa dati tiks izmantoti tik ilgi, cik tas nepieciešams sabiedrības informēšanai. Pēc tam dati tiks neatgriezeniski dzēsti. Jums ir tiesības atteikties no fotogrāfiju vai video izmantošanas, kurā esat iekļauts, pirms tam par to informējot VISC uz e-pastu prese@visc.gov.lv.

VISC rīkotie pasākumi

VISC rīkotajos pasākumos var notikt fotografēšana un filmēšana. Jūs piekrītat, ka jūs ieraksta ar jebkādiem līdzekļiem bez ierobežojumiem, ieskaitot elektronisko ierakstu, filmēšanu, video un audio ierakstus, kā arī fotogrāfijas bez jebkāda veida kompensācijas. Šādi dati tiek izmantoti, lai informētu sabiedrību par VISC pasākumu norisi. Ja vēlaties, lai Jūs nefotografē un nefilmē, tas iepriekš jāpiesaka pie pasākuma koordinatora, rakstot uz e-pastu prese@visc.gov.lv.

Datu aizsardzības speciālista kontaktinformācija

Saziņai ar VISC datu aizsardzības speciālistu, lūgums rakstīt uz: datuspecialists@visc.gov.lv

Ja uzskatāt, ka, apstrādājot Jūsu personas datus, VISC  pārkāpj jūsu tiesības un intereses saskaņā ar normatīvajiem aktiem, jums ir tiesības iesniegt sūdzību Datu valsts inspekcijā (www.dvi.gov.lv).

VISC ir tiesīgs veikt izmaiņas vai papildinājumus šajā paziņojumā, publicējot tā aktuālo versiju VISC tīmekļa vietnē.