Interešu izglītība Dejās Preses relīzes
Latvju bērni danci veda

No nelieliem koncertiem 1990.gadā Rīgā, Mazajā Ģildē, ar 22 kolektīvu 600 dejotāju piedalīšanos tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda” izaudzis par vērienīgu pasākumu, kurš gandrīz katru starpsvētku gadu notiek kādā no Latvijas pilsētām, piedaloties vairākiem tūkstošiem bērnu. Festivālu rīko Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām.

Šajā gadā – jau divdesmit trešajam - tautas deju festivālam “Latvju bērni danci veda” Tukumā 3.jūnijā gatavojas 2104 dejotāji no 76 deju kolektīviem. Iepriekšējā festivālā Tukumā 2001.gadā sadejoja 6000 dejotāju.           

Festivālā Tukumā tiks pārstāvēti dejotāji no Bauskas, Daugavpils, Dienvidkurzemes, Gulbenes, Jelgavas, Jūrmalas,  Kuldīgas, Ķekavas, Līvānu, Olaines, Ogres, Preiļu, Rēzeknes, Rīgas, Ropažu, Saldus, Siguldas, Talsu, Valkas, Aizkraukles, Jēkabpils, Saulkrastu, Limbažu un Tukuma pilsētām un novadiem.    

Festivāla laikā pilsētu ielās un laukumos tiks izdejotas kolektīvu iemīļotās dejas, festivālu kuplinās tradicionālais gājiens, kas pilsētu krāšņo ar dejotāju tautas tērpiem un bērnu čalām.   

3.jūnijā Tukuma pilsēta uzņems festivāla dalībniekus jau otro reizi – 2001.gadā šeit sadejoja 6000 dejotāju. Šā gada festivāla moto “Tukuma deju taka” ir atslēga tam, ka šeit ir

Vieta, kur satikties

Vieta, kur draudzēties

Vieta, kur izdejot tūkstošiem soļu

Vieta, kur sadoties rokās

Vieta, kur iemirdzēties priekā

Vieta, kur apstājas laiks

Vieta, kur vērtības atdzimst no jauna

 

 

Festivāla norise:

  • Plkst.11:00      Festivāla dalībnieku gājiens (Šēseles iela – Brīvības laukums 10 – Lielā iela 36A) 
  • Plkst.11:30      Festivāla atklāšana Tukuma pilsētas parkā (Lielā iela 36A)
  • Plkst. 12:00 – 17:10    Ielu koncerti “Satikšanās deju takā – satiec draugu Tukumā, parādi sevi un iedvesmo citus!” - Tukuma pilsētas parkā (Lielā iela 36A), Brīvības laukumā (Brīvības laukums 10) un laukumā pie Tukuma novada domes (Talsu iela 4). Vienlaicīgi notiks foto orientēšanās, radošās darbnīcas un skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš.
  • Dienas noslēgumā – festivāla dalībnieku sadejošanās Tukuma pilsētas parkā (Lielā iela 36A).

Festivālu organizē Tukuma novada Izglītības pārvalde sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Tukuma pašvaldību.

Festivāla mākslinieciskās koncepcijas autore, režisore Liene Bēniņa.

Atliek ļauties uzaicinājumam un doties uz Tukumu ne vien pēc smukuma, bet arī satikties, draudzēties, iedvesmoties un izdejoties!

1.jūlijā arī Limbažos festivālā savu dalību pieteikuši ap 600 dejotāji no 25 deju kolektīviem. Iepriekšējā festivālā 2008.gadā Limbažos piedalījās 2694 dejotāji.

Režisors un festivāla mākslinieciskās koncepcijas autors Kārlis Anitens šai dienai devis nosaukumu «Lielā Diena», iedvesmojoties no igauņu rakstnieka Antona Hanzena Tammsāres noveles “Svarīgā diena”, kas ir stāsts par kāda igauņu ganu zēna Lielo dienu – brīvdienu, sapņiem tās piepildīšanā un gūtajām atklāsmēm dienas izskaņā. 

“Šajā sarežģītajā laikā, kad visa pasaule sadodas rokās, lai nosargātu zilas un mierīgas debesis, kā arī nepagurusi strādā, lai pārvarētu likteņa uzliktos pārbaudījumus, katra brīvdiena, katra svētku diena ir Lielā diena - to jāmāk piepildīt un pavadīt jēgpilni” (režisors K.Anitens).

Deju priekšnesumi un miniatūrie uzvedumi pilsētvidē visas dienas garumā ļaus izbaudīt Lielo dienu kā brīvdienu ar slinkošanu un nekā nedarīšanu; kā kopā sanākšanu, lai dejotu, dziedātu un parādītu, ko katrs ir iemācījies; kā dienu, lai satiktos ar draugiem;  kā dienu, kurā laiku pavadīt kopā ar ģimeni, grāmatu, ogu ēšanu, peldēšanos vai kā talkas dienu; kā svētku dienu ar brīnišķīgiem ēdieniem un dzērieniem vai varbūt kā parastu dienu, kas ne ar ko neatšķiras no citām dienām.

Festivāla norise:

  • Plkst.13.00 - 17.00 Ielu koncerti laukumā pie Limbažu novada pašvaldības ēkas (Rīgas iela 16) un Baumaņu Kārļa laukumā
  • Plkst. 17.30 - 18.00 Dalībnieku gājiens
  • Plkst. 18.00 - 20.00 Festivāla noslēgums koncertuzvedums “Lielā diena”, Limbažu estrādē (Jaunatnes iela 1)

Festivāla pilsētas mērķtiecīgi gatavojas festivālam un ar prieku gaida ciemos festivāla dalībniekus, atverot savas sirdis bērniem un jauniešiem no visas Latvijas.

 

Papildu informācija:

VISC vecākā referente dejas mākslas jautājumos Zanda Mūrniece, 60001628 , zanda.murniece@visc.gov.lv