Exypery school Latvijas kultūras festivāls

Latvijas kultūras un tradīciju iepazīšanai ir jābūt ļoti aizraujošai. Un labākais veids, kā to uzzināt, ir izmēģināt pašiem, lai redzētu, cik tas ir iedvesmojoši. Tāpēc Starptautiskā vidusskola "Exupery" 3. jūnijā aicina visus Latvijas un novadu mācības atklātās olimpiādes dalībniekus, viņu ģimenes, draugus un visu skolas kopienu piedzīvot un iepazīt Latviju kultūras festivālā!
Festivāls būs Latvijas kultūras un tradīciju piepildīts interaktīvs pasākums, tā ietvaros tiks apbalvoti arī Latvijas un novadu mācības atklātās olimpiādes uzvarētāji.

  • Festivālā piedalīsies publisko, privāto un starptautisko skolu skolēni, skolotāji, viņu draugi un ģimenes, kā arī mūziķi, amatnieki, mākslinieki, novadpētnieki un citi tradicionālās kultūras meistari
  • Festivāla ietvaros tiks organizētas vairāk nekā 20 darbnīcas, kurās apmeklētāji varēs uz vietas izmēģināt un apgūt jaunas prasmes dažādās latviešu tradicionālās aktivitātēs

Festivāla dalībniekiem būs iespēja gan dejot un dziedāt profesionālas tautas mūzikas izpildītāju vadībā, gan klausīties kokles koncertu un pat iemācīties spēlēt tautas instrumentus. Tāpat festivāla apmeklētāji varēs uz vietas izmēģināt dažādas Latvijas tradicionālas aktivitātes.

Pirmās atklātās olimpiādes temats bija “Latvijas sociālekonomiskais, politiskais, kultūras un dabas mantojums vēsturiskā perspektīvā”. Tās saturu un uzdevumus veidoja Latvijas starptautisko skolu, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātes, Latvijas vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrības eksperti.  

Olimpiādes idejas autors, skolas “Ekziperī” Humanitārā departamenta vadītājs Edgars Bērziņš uzsver: “Ņemot vērā, ka latviešu valodas un kultūras pratība kā Latvijas starptautiskajās skolās, tā diasporā ir jāstiprina, esmu gandarīts, ka pagājušajā mācību gadā īstenotā iniciatīva – Latvijas mācības konkurss – ir izaudzis līdz nacionālā līmeņa atklātās olimpiādes statusam. Olimpiāde ir nozīmīgs ieguldījums latvietības un latviskā saglabāšanā, uzturēšanā un popularizēšanā gan Latvijā, gan ārzemēs.” 
 

Vairāk par festivālu un  Latvijas un novadu mācības atklātās olimpiādes uzvarētāju apbalvošanas ceremoniju uzzini: https://exupery.lv/lv/latvian-culture-festival