Sadarbības partneru aktualitātes Konkursi skolēniem
"Saules kauss" - konkurss 5.-12.klašu skolēniem.

Lai veicinātu skolēnu interesi par zinātni un alternatīviem enerģijas iegūšanas veidiem, 2024. gada 25. maijā norisināsies Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta (LU CFI) rīkotais konkurss “Saules kauss 2024”.

Konkursam līdz 7. aprīlim aicināti pieteikties 5.-12. klašu skolēni, kuriem konkursa ietvaros, liekot lietā LU CFI sagādātos materiālus, būs iespēja izgatavot dažāda izmēra kustīgus modeļus, kas darbosies, pateicoties tikai alternatīvajam enerģijas resursam – Saulei.

25. maijā LU CFI teritorijā (Ķengaraga iela 8, Rīga) konkursa noslēguma pasākumā notiks komandu sacensības, izzinošas lekcijas par atjaunīgajiem energoresursiem, kā arī tiks apbalvoti labākie ar saules enerģiju darbināmo modelīšu veidotāji.

LU CFI organizētais konkurss “Saules kauss” notiek jau 16. reizi. Konkursa mērķis – aicināt jauniešus domāt, diskutēt par zinātni un apzināties tās nozīmīgumu nākotnes izaicinājumu risināšanā. 

Plašāka informācija un pieteikšanās anketa atrodama LU CFI tīmekļvietnē.

Konkursa atbalstītāji: AS “SEB Banka”, AS “Latvenergo”, VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Par pasākuma organizatoru:

LU CFI ir vadošais pētniecības centrs Latvijā, kas veic starptautiski konkurētspējīgu pētniecību materiālu zinātnē, izglīto studentus moderno tehnoloģiju jomā un sniedz inovatīvus risinājumus dažādu industriju vajadzībām.