Atklātā ekonomikas olimpiāde 8.martā

2024. gada 8. martā RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē (RTU IEVF) Rīgā, Kalnciema ielā 6 notiks Inženierzinātņu vidusskolas rīkotā pirmā atklātā ekonomikas olimpiādē. Olimpiādē aicināti piedalīties 10.–12. klašu skolēni, lai pārbaudītu savas zināšanas ekonomikā un finanšu pratībā. Olimpiādes dalībnieki varēs demonstrēt arī savas zināšanas un spējas jautājumos, kas ir saistīti ar valūtām, finanšu tirgiem, valsts lomu ekonomikā un daudzām citām ar ekonomiku saistītām tēmām. 

Atklātās ekonomikas olimpiādes iniciatori ir RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni. Olimpiādes mērķis – interesantā veidā izglītot vidusskolēnus par ekonomiku, attīstīt viņu finanšu pratību, kā arī veicināt interesi par studijām ekonomikā. Olimpiādes uzdevumus sagatavos RTU Inženierzinātņu vidusskolas 12. klases skolēni un ekonomikas valsts olimpiādes laureāti, sadarbojoties ar SEB banku un citiem nozares ekspertiem. 

Olimpiāde norisināsies 8. martā, dalībniekiem ir jāierodas laikā no 9:00 līdz 9:40, olimpiādes laikā ir atļauts izmantot zilu vai melnu pildspalvu, neprogrammējamu kalkulatoru, lineālu, parastu zīmuli un dzēšgumiju. 

Pasākuma norisi atbalsta SEB banka, Latvenergo, Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs, RTU inženierekonomikas un vadības fakultāte, RTU inženierzinātņu vidusskola, Valsts izglītības satura centrs un Vides izglītības fonds, kas nodrošina palīdzību pasākuma organizēšanā, kā arī balvas un dāvanas dalībniekiem. 

Aicinām pieteikties olimpiādei līdz 3. marta pusnaktij (ej.uz/AEOregistracija). Pirms pieteikuma anketas aizpildīšanas, aicinām iepazīties ar atklātās ekonomikas olimpiādes nolikumu.