Skolēns pie datora.

2021. gada 25. novembrī norisināsies bioloģijas valsts 44. olimpiādes novada posms 9. - 12. klasēm, kurā piedalīsies vairāk nekā 2000 skolēni no visiem Latvijas novadiem un valstspilsētām.

No 15. novembra izglītības process visām klasēm tiek organizēts klātienē, līdz ar to skolēni, kuri olimpiādes norises dienā piedalīsies klātienes mācību procesā, olimpiādi varēs veikt katrs savā izglītības iestādē - pārraudzītā tiešsaistē olimpiādes vietnē. Tomēr, lai veicinātu vienlīdzīgu iespēju dalībai olimpiādē arī karantīnā/pašizolācijā esošajiem skolēniem, šie skolēni tajā varēs piedalīties attālināti no mājām ar pieslēgtu monitoringa rīku. Detalizēta olimpiādes norises un tehniskā instrukcija dalībniekiem būs pieejama pēc reģistrēšanās dalībai olimpiādes vietnē edu.lu.lv, kas noslēdzas 17. novembrī. 

Ņemot vērā mainīgo epidemioloģisko situāciju ikkatrā izglītības iestādē un klasē, olimpiādes organizatori aicina visus dalībniekus būt atbildīgiem un obligāti veikt visus sagatavošanās soļus, lai olimpiādes norise būtu sekmīga arī no mājām, ja olimpiādes dienā nevarēs doties uz izglītības iestādi klātienē:

  • rūpīgi jāiepazīstas ar norises un tehnisko instrukciju, kur definētas tehniskā aprīkojuma prasības;
  • olimpiādes vietnē obligāti jāveic izmēģinājuma tests un datora saderības pārbaude;
  • jāsniedz atgriezeniskā saite organizatoriem (jāizpilda aptaujas tests edu.lu vietnē), ja datora saderības pārbaudē vai izmēģinājuma testa laikā rodas problēmas;
  • jāiepazīstas ar publicēto “Examus” monitoringa rīka biežāko problēmu un risinājumu apkopojumu.

Monitoringa rīks tiešsaistes olimpiāžu nodrošināšanā pirmo reizi tika izmantots angļu valodas valsts 51. olimpiādes novada posmā un tiks izmantots arī turpmākajās 2021./2022.gada mācību priekšmetu olimpiādēs.  Ar rīka palīdzību tiek monitorēta dalībnieka godīga uzvedība olimpiādes laikā, veikta audio, video un darbvirsmas analīze. Datu pārzinis - Valsts izglītības satura centrs.

Mācību priekšmetu olimpiādes tiek īstenotas Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.

Papildu informācija:

Agnese Vovčenko
Koordinatore mācību olimpiāžu nodrošināšanas jomā
E-pasts: agnese.vovcenko@832.visc.gov.lv
Telefona nr. 22019339