Ilustratīvs attēls

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC) izsludina pieteikšanos bezmaksas pedagogu neformālās izglītības programmām, kas tiks īstenotas 18. oktobrī, ar iespēju piedalīties Norvēģijas ekspertu vadītās darbnīcās 19. oktobrī.

Zinātnes un izglītības inovāciju centra koprades telpās šīs būs jau otrās mācības, kurās aicināti piedalīties pedagogi no visas Latvijas. Pedagogu neformālās izglītības programmas izstrādātas projekta “Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā” ietvaros, sadarbībā ar partneriem no Liepājas Universitātes un Jaermuseet reģionālā muzeja. Programmas balstītas uz STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika) un vides zinātņu jomu.

Dabas mājā tiks īstenota programma “Ekotehnoloģija mācību procesa pilnveidei” 7.-12. klašu pedagogiem. Lekcijas pasniegs ZIIC eksperti, Liepājas Universitātes pasniedzēja Dr.biol. Ieva Roze un Dabas zinātņu laborante Sintija Ozoliņa.  Pedagogu mācībās būs iespēja apgūt ekotehnoloģiskās pieejas, ar kuru palīdzību dažādot mācību procesu, kā arī praktiski darboties un izgatavot ilgtspējīgus, alternatīvos materiālus. Mācības Dabas mājā paredzētas no plkst. 9.30 līdz 16.30.

Savukārt programma “Digitālā ražošana izglītībā” 7.-12. klašu pedagogiem tiks īstenota Tehnoloģiju koprades telpā, Autoru ielā 4/6. Programmas ietvaros pedagogi gūs ieskatu dizaina domāšanas elementos, kurus iespējams izmantot digitālās ražošanas procesā. Līdztekus tiks iepazītas digitālās ražošanas iekārtas un to pielietojums, ko papildinās Liepājas Universitātes eksperta Rogier Jupin vadītā praktiska darbnīca par digitālā dizaina izstrādes pamatiem. Noderīgas būs arī pieredzējušā Liepājas universitātes, Dabas un inovatīvo tehnoloģiju institūta direktora Ulda Žaimja zināšanas par zinātniski pētniecisko darbu veikšanu, īstenojot ar tehnoloģijām bagātinātu mācīšanās procesu. Pedagogu mācības Tehnoloģiju koprades telpā norisināsies no plkst. 9.00 līdz 18.00.

Ikvienam dalībniekam ir iespēja apmeklēt projekta partnera Jaermuseet reģionālā muzeja ekspertu īstenotās darbnīcas 19. oktobrī plkst. 9.00 (darbnīcas norisināsies angļu valodā). Pedagogiem tiek nodrošinātas pusdienas un iespēja pieteikties transporta kompensācijas atmaksai. Ar transporta kompensāciju nolikumu aicinām iepazīties šeit: https://saite.lv/xRS. Pieteikšanās atvērta no 19.09.2022. līdz 30.09.2022., vai līdz brīdim, kad tiks saņemti 30 pieteikumi (ņemot vērā, kurš no nosacījumiem iestājas pirmais).

Lai pieteiktos mācībām, ir nepieciešams aizpildīt elektronisko anketu ZIIC mājaslapā: https://saite.lv/uEa. ZIIC administrācija sazināsies ar dalībniekiem, kuru rezervācija tiks apstiprināta. Gadījumā, ja atbrīvosies rezervētās vietas, tiks izsludināta atkārtota pieteikšanās.

Pedagogu neformālās izglītības mācības tiek izstrādātas projekta “Inovāciju centra  attīstība  Liepājas  pilsētā” ietvaros, kuru finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas  grantu  programma  “Pētniecība  un izglītība”. Tā  kopējās  izmaksas  ir  986  049  eiro,  no  kurām  754  327,4  eiro  ir  Norvēģijas grantu līdzfinansējums, 133 116,6 eiro  Latvijas valsts budžeta līdzfinansējumus, bet 98 605 eiro  Liepājas  valstpilsētas  pašvaldības  līdzfinansējums.

 

 

Papildu informācija:

Laura Grundmane

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes

Zinātnes un izglītības inovāciju centra

projekta "Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā"

vadītāja

Mob. tālr.: 26464841

E-pasts: laura.grundmane@liepaja.edu.lv