Code Week Hackathon

Šī gada 1.oktobrī norisinājās ES Programmēšanas nedēļas hakatona fināls, kurā piedalījās 16 vidusskolēni, pārstāvot Rīgas, Dobeles un Mārupes skolas. Jaunieši 12 stundu laikā pielāgoja pirmajā hakatona kārtā izveidotos digitālos risinājumus, lai tie būtu ērti izmantojami plašākai auditorijai, tai skaitā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Dalībnieki piedalījās arī izglītojošās darbnīcas, kur pilnveidoja publiskās runas prasmes, kā arī guva plašāku ieskatu par digitālās piekļūstamības pamatprincipiem.

Pēc žūrijas vērtējuma augstāko punktu skaitu un 2000 EUR naudas balvu saņēma komanda “CodeBreakers” ar digitālu platformu “Youth Deal”, kas ļauj jauniešim ērti atrast darbu pēc pieredzes un interesēm, savukārt darba devējiem - sniegt atsauksmes par darbiniekiem. Risinājumu izveidoja vidusskolēni no Datorium – European Coding School, Dobeles Valsts ģimnāzijas, Rīgas Tehniskās koledžas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas.

Vērtīgas naudas balvas saņēma arī pārējie hakatona dalībnieki. Otro vietu ieguva komanda “Puchkornishko” no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, saņemot 1500 EUR un specbalvu no RTU Rīgas Biznesa skolas ar iespēju apmeklēt kādu no universitātes tiešsaistes kursiem matemātikā, angļu valodā vai datorzinātnēs. Trešo vietu ieguva komanda “Komjaunatne” no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas saņemot 1000 EUR. Savukārt, ceturtā komandas dalībnieki “Chronos” no Mārupes Valsts ģimnāzijas un Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas ieguva dāvanu kartes 100 EUR vērtībā no internetveikala 220.lv.

Hakatona uzvarētāji, komanda “CodeBreakers”, prezentēs savu risinājumu Eiropas žūrijai ES Programmēšanas nedēļas ietvaros 14. oktobrī un cīnīsies par trofeju starp vēl piecām komandām no Īrijas, Slovēnijas, Itālijas, Grieķijas un Rumānijas. Hakatona dalībnieki un organizatori ir priecīgi par hakatona rezultātu un reflektē par paveikto.

“Guvām jaunas idejas un vērtīgas atziņas sava produkta uzlabošanai un prezentācijai. Šodiena mums ļāva paskatīties citādāk uz mūsu 3 mēnešu garumā izstrādāto produktu. Gatavojot prezentāciju un skatoties citu prezentācijas, sapratām, kam vairāk pievērst uzmanību. Ar nepacietību gaidām prezentēt “Youth Deal” Eiropas žūrijai,” saka komandas “CodeBreakers” dalībniece Anastasija.

“Liels prieks par dalībnieku degsmi, sadarbības spējām un programmēšanas prasmēm radīt inovatīvus, digitālus risinājumus, kas palīdzēs Latvijā jauniešiem atrast darbu. Hakatons parādīja, cik būtiski ir dot jauniešiem iespēju pašiem izvirzīt problēmu un to risināt ar tehnoloģiju palīdzību,“ saka ES Programmēšanas nedēļas vēstniece Latvijā Linda Sinka.

ES Programmēšanas nedēļas hakatonu organizē Eiropas Komisija un vietējie ES programmēšanas nedēļas vēstnieki. Latvijas nacionālo hakatonu atbalsta IT Izglītības fonds, programmēšanas skola “Learn IT”, programmēšanas skola “Datorium”, RTU Rīgas Biznesa skola, uzņēmums “Cognizant Latvia” un Valsts izglītības satura centrs. Vairāk par pasākumu: https://codeweek.eu/hackathons/latvia

Papildu informācija:
Elīna Ražena
ES Programmēšanas nedēļas vēstniece Latvijā elina@learnit.lv
26746546