CodeWeek

Lai rosinātu interesi par programmēšanu un parādītu ikvienam iespējas to pielietot ikdienā savu mērķu sasniegšanā, no šī gada 9. līdz 24. oktobrim notiks Eiropas Savienības Programmēšanas nedēļa, jeb #CodeWeek. 

Programmēšana palīdz attīstīt domāšanu, stiprināt problēmu risināšanas prasmes un palīdzēt izprast apkārt notiekošo lietu kārtību un procesus. Tādēļ Eiropas Savienības Programmēšanas nedēļas laikā informātikas, datorikas, programmēšanas, inženierzinātņu, robotikas, kā arī citu mācību priekšmetu skolotāji un interešu izglītības nodarbību vadītāji aicināti piedāvāt skolēniem aktivitātes, kuras sniedz iespējas interesantā veidā apgūt programmēšanu. 

Idejas nodarbībām var smelties CodeWeek mājas lapā, kur atrodami interaktīvi video, metodiskie materiāli un 18 izaicinājumi skolēniem par programmēšanu, robotiku, mobilo lietņu dizainu, mākslīgo intelektu un citām aizraujošām tēmām, kas saistītas ar tehnoloģijām. Pedagogi un skolēni aicināti piedalīties arī Latvijas Programmēšanas nedēļas vēstnieku, vadošo skolotāju un brīvprātīgo rīkotos pasākumos, kas atvērti ikvienam interesentam:

  • 11. oktobrī "Iepazīsti JavaScript" interaktīva tiešsaistes nodarbība 7. - 9. klasei 
  • 14. oktobrī "Animē vārdu programmēšanas vidē Scratch", interaktīva tiešsaistes nodarbība 3. - 6. klasei
  • 4. - 17. oktobris "Emoji" konkurss ikvienam skolēnam 
  • 11. oktobrī "Apgūsti GIT", tiešsaistes nodarbība jauniešiem no 14 līdz 20 gadiem
  • 18. oktobrī "Citādāks Powerpoint", praktiska darbnīca skolotājiem
  • 22. - 24.oktobrī "Hello World" konkurss ikvienam skolēnam

Vairāk informācijas par Programmēšanas nedēļas pasākumiem Latvijā uzzināt EU Code Week Latvia Facebook grupā: https://www.facebook.com/groups/eucodeweeklatvia

Skolotāji un nodarbību vadītāji aicināti reģistrēt plānotās aktivitātes Code Week  mājaslapā https://codeweek.eu/ un saņemt sertifikātu gan sev, gan saviem skolēniem par dalību ES Programmēšanas nedēļas iniciatīvā. 

ES programmēšanas nedēļa notiek jau devīto reizi un guvusi plašu popularitāti, ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē. ES programmēšanas nedēļu palīdz īstenot  brīvprātīgie valstu vēstnieki, vadošie skolotāji. Viņi ir devuši vislielāko ieguldījumu, sekmīgi realizējot 2020. gada programmēšanas nedēļu, kurā piedalījās vairāk nekā 3,4 miljoni dalībnieku no 80 valstīm un kopumā notika72,7 tūkstoši programmēšanas pasākumi.

 #CodeWeek - ES programmēšanas nedēļa ir iedzīvotāju iniciatīva, kuras mērķis ir iepazīstināt ikvienu ar programmēšanu un digitālo pratību interesantā un saistošā veidā.