Mācību priekšmetu olimpiādes

No 15.līdz 21.aprīlim tiešsaistes režīmā norisinājās Eiropas meiteņu matemātikas olimpiāde EGMO 2020, kurā piedalījās vidusskolnieces ar izcilām matemātikas zināšanām no 53 pasaules valstīm. Latviju olimpiādē pārstāvēja četras 11.-12.klašu skolnieces - Anna Mikuļeviča un Paula Greitāne no Rīgas, Līva Oliņa no Siguldas un Sandra Siliņa no Cēsīm, kura olimpiādē ieguva bronzas medaļu!
Latvija starp Eiropas valstīm matemātikas olimpiādē ierindojās 28. vietā, apsteidzot tādas valstis kā Somiju, Dāniju, Austriju un Lietuvu. Labākos rezultātus olimpiādē uzrādīja rumāniete, iegūstot 39 no 42 punktiem, bet valstu kopvērtējumā pirmo vietu ieguva Krievija.
Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādes mērķis ir motivēt meitenes piedalīties gan valsts, gan starptautiska līmeņa matemātikas olimpiādēs. Šī gada olimpiāde sākotnēji tika plānota Nīderlandē, taču pasaulē valdošās pandēmijas dēļ tā tika pielāgota norisei tiešsaistes režīmā. Olimpiādes uzdevumu saturā tika aptvertas tādas matemātikas tēmas kā skaitļu teorija, kombinatorika, funkcionālā analīze, algebra un ģeometrija. Dalībnieces olimpiādes uzdevumus risināja katra savās mājās un to risināšanai tika atvēlētas divas dienas.