Mācību priekšmetu olimpiādes

No 16.jūlija līdz 23.jūlijam Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro norisinājās 58.starptautiskā matemātikas olimpiāde, kurā piedalījās arī sešu labāko matemātikas skolēnu komanda no Latvijas. Šogad olimpiādes organizētāji uzņēma rekordlielu skaitu pasaules valstu izlašu 111, kopā 623 dalībnieku. Latvijas izlasē šogad savu vietu izcīnījuši bija Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolēni Artūrs Banga, Ingus Jānis Pretkalniņš, Reinis Cirpons, Ruslans Aleksejevs, 11 klases skolniece Agnese Upīte, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas 10.klases skolēns Artjoms Ubaidulajevs.
Latvijas skolēniem kopumā vislabāk veicās algebras un ģeometrijas uzdevumos, un tā rezultātā tika iegūtas 3 bronzas medaļas, kā arī divas atzinības. Bronzas medaļas ieguva Artūrs Banga, Ingus Jānis Pretkalniņš un Agnese Upīte, atzinības Reinim Cirponam un Ruslanam Aleksejevam.
Dalība Starptautiskajā matemātikas olimpiādē notiek ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002) atbalstu