Mācību priekšmetu olimpiādes

1.augustā no Eiropas jauniešu informātikas olimpiādes ar bronzas medaļām atgriezušies trīs  skolēni no Latvijas - Artis Vijups (Salaspils 1.vidusskola), Ansis Gustavs Andersons (Druvas vidusskola) un Matīss Kristiņš (Rīgas Valsts 1.ģimnāzija). EJOI olimpiādē Latvijas komandu pārstāvēja arī Adriāns Piliksers no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas. Šī bija otrā Eiropas jauniešu informātikas olimpiāde, un šogad tā norisinājās Innopolisā, Krievijā. Olimpiādē, kura norisinājās no 26. jūlija, piedalījās 80 skolēni no 23 valstīm. Lai sagatavotos šai olimpiādei, jaunieši papildus apmeklēja programmēšanas nodarbības Pirmajā programmēšanas skolā.
“Pirmajā sacensību dienā četru stundu laikā bija jāatrisina trīs sarežģīti uzdevumi, kuros bija jāizmanto dinamiskās programmēšanas principi. Nevienam no 80 sacensību dalībniekiem neizdevās iegūt maksimālo punktu skaitu, kas ir 300. 11 dalībnieki neieguva nevienu punktu, tomēr to starpā nebija mūsu puišu, kuri visi pirmajā dienā spēja daļēji atrisināt vismaz divus uzdevumus. Pēc dienas pārtraukuma sacensības atsākās, un šoreiz četru stundu laikā bija jāatrisina trīs uzdevumi. Lai iegūtu maksimālo punktu skaitu, risinājumos bija jāizmanto grafi. Šajā dienā mūsējiem veicās vēl labāk. Kopvērtējumā mūsu trīs laureātu rezultāti ir labāki par šīs olimpiādes dalībnieku vidējo rezultātu, par ko liecina arī izcīnītās bronzas medaļas. “, par olimpiādes norisi stāsta Latvijas komandas vadītājs Raivis Ieviņš.
Jau septembrī Japānā norisināsies Pasaules Informātikas olimpiāde, kurā piedalīsies četri talantīgākie Latvijas vidusskolēni. Latvijas informātikas olimpiādes norise tiek finansēta ESF projekta "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai" ietvaros. Latvijas informātikas olimpiādes komandu atbalsta LIKTA kopā ar galvenajiem partneriem "Accenture Latvia" un "Exigen Services Latvia".