Mācību priekšmetu olimpiādes

Latvijas vidusskolēnu izlase ar 87 pasaules valstu konkurencē izcīnītām trīs bronzas medaļām un vienu atzinību atgriezusies mājās no 49.starptautiskās fizikas olimpiādes, kas no 21. līdz 29.jūlijam notika Lisabonā, Portugālē. Bronzas godalgas olimpiādē izcīnījuši Jānis Hūns (Āgenskalna Valsts ģimnāzija), Vilhelms Cinis un Ingvars Vitenburgs (Rīgas Valsts 1.ģimnāzija). Savukārt Mārtiņš Klevs no Aizkraukles novada vidusskolas ieguvis atzinību. Latviju olimpiādē pārstāvēja arī Olivers Prānis no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas.
"Olimpiāde, kurā šogad piedalījās 396 skolēni, norisinājās divās daļās, un katrā no tām skolēni intensīvi strādāja piecas stundas bez pārtraukuma. Eksperimentālajā daļā tika pētīta elastīgo materiālu tecēšana un iegūtas papīra tranzistoru raksturlīknes, savukārt teorijas uzdevumi bija veltīti gravitācijas viļņiem, neitrīno daļiņām un dzīvo augu fizikālajiem modeļiem," skaidro komandas vadītājs Vjačeslavs Kaščejevs.
Jaunos fizikas talantus gatavošanās procesā un olimpiādes norises laikā apmācīja un atbalstīja divi mentori – Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs un LU FMOF docents Ģirts Barinovs. No Latvijas kā novērotāja olimpiādē piedalījās arī Latvijas Fizikas skolotāju asociācijas viceprezidente Inese Dudareva. Viņa stāsta: "Mans un mentoru uzdevums bija piedalīties uzdevumu veidošanā, pārtulkot tos latviešu valodā, kā arī iedziļināties mūsu skolēnu darbos un aizstāvēt to vērtējumus."
Latvijas dalību skolēnu Starptautiskajā fizikas olimpiādē īsteno Eiropas Sociālā fonda projekts “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002), bet komandas sagatavošanu un vadīšanu nodrošināja LU FMOF.