Mācību priekšmetu olimpiādes

Laika posmā no 6.jūlija līdz 15.jūlijam Taizemes galvaspilsētā Bangkokā un tās piepilsētās norisinājās 49.Starptautiskā ķīmijas olimpiāde. Olimpiādē piedalījās 75 valstu komandas, kurās bija 297 dalībnieki, nepārsniedzot četrus dalībniekus katrā komandā. Latvijas komandā startēja Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolēni Margarita Fomenko un Rihards Puplovskis, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 11.klases skolnieks Emīls Azanda un RTU Inženierzinātņu vidusskolas 11.klases skolnieks Vladislavs Aščeulovs.
Skolēniem olimpiādē bija jāveic laboratorijas darbi, pavadot 5 stundas laboratorijā, kur gaisa temperatūra vidēji bija +31°C, un pierādot savas prasmes analītiskajā ķīmijā un organiskajā sintēzē. Teorijas kārtā, kas arī ilga 5 stundas, bija jārisina 11 augstas grūtības uzdevumus, kopējam uzdevumu komplektam esot vairāk kā uz 50 lapām. Trīs Latvijas skolēni uzrādīja samērā līdzvērtīgus rezultātus, kas deva Margaritai Fomenko, Vladislavam Aščeulovam un Emīlam Azandam bronzas medaļas.
Pilns medaļu ieguvēju saraksts – https://icho2017.sc.mahidol.ac.th/winners.php
Saprotams bija skolēnu sarūgtinājums par to, ka līdz sudraba medaļām pietrūka maz, bet 11.klases skolēniem vēl ir iespēja kvalificēties nākamajai - 50.Starptautiskajai ķīmijas olimpiādei, kas 2018.gada jūlijā norisināsies Čehijā un Slovākijā – vietā, kur 1968.gadā norisinājās 1.Starptautiskā ķīmijas olimpiāde.
Dalība Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē notiek ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002), kā arī A/S “Grindeks” finansēja komandas dalības maksu.