Literatūre/Pamatskola

Autora Arno Jundzes "Kristofers un Ēnu ordenis" aizraujošais stāsts ir par pavisam parastu Rīgas skolas pusaugu zēnu, kuram dzīve varbūt nav pati spožākā ģimenes traģēdijas dēļ. Drīz vien viss mainās, un Kristofers nonākt ļoti dīvainu notikumu epicentrā.

Sākot ar 10. septembri, katru otro sestdienu plkst. 17:45 LTV1 un Replay pamatskolēnus  sagaida raidījums “Literatūre / Pamatskola”, kas jauniešus ievedīs 6 mūsdienu latviešu autoru grāmatu pasaulēs. Katrā sērijā četri klasesbiedri no dažādām Latvijas skolām risinās uzdevumus, kurus tiem būs sagatavojuši latviešu jauniešu grāmatu autori.

Raidījuma "Literatūre / Pamatskola" sezonas pirmajā epizodē skaties, kā četri jaunie lasītāji no Jelgavas 4. vidusskolas dosies mistiskā piedzīvojumā, lai atšķetinātu rakstnieka Arno Jundzes jauniešu romānā “Kristofers un Ēnu ordenis” ieslēptos pavedienus un satiktu pašu autoru.

Pēc katras no “Literatūre / Pamatskola” epizodēm "Atbalsts izcilībai" mājaslapā publicējam raidījuma ierakstu un metodisko materiālu ar uzdevumiem. Šīs uzdevumu lapas paredzētas izmantošanai gan mācību iestādēs, gan mājās. Tās veidotas  bērnu lasītprasmes veicināšanai un mūsdienu latviešu jauniešu grāmatu un to autoru iepazīšanai.

Projekts “Literatūre/Sākumskola” top sadarbojoties Valsts Izglītības satura centram ar Ziemeļu pusi un Latvijas Televīziju. Projekts īstenots Valsts izglītības satura centra ESF projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.2/16/I/001.

ESF_logo_ansamblis