Literatūre/Pamatskola

Stāstu krājums "Pastaiga mirušo pilsētā. Pārupes spoku stāsti" ir vidēja skolas vecuma bērniem adresēts orģināls garstāsts ar pētniecisku mūsdienu folkloras bāzi. Skolotāja sestajai klasei dod uzdevumu projektu nedēļai: vākt stāstus par dzimtās puses notikumiem un cilvēkiem. 

Sākot ar 10. septembri, katru otro sestdienu plkst. 17:45 LTV1 un Replay pamatskolēnus sagaida raidījums “Literatūre / Pamatskola”, kas jauniešus ievedīs 6 mūsdienu latviešu autoru grāmatu pasaulēs. Katrā sērijā četri klasesbiedri no dažādām Latvijas skolām risinās uzdevumus, kurus tiem būs sagatavojuši latviešu jauniešu grāmatu autori.

Raidījuma "Literatūre / Pamatskola" sezonas piektajā epizodē triloģijas grāmatu “Pastaiga mirušo pilsētā” izlasīja četri jaunie lasītāji no Salaspils 1. vidusskolas, un tagad kopā ar rakstnieku dosies uz vietām, kur šie stāsti radušies, lai mācītos radīt paši savējos.

Pēc katras no “Literatūre / Pamatskola” epizodēm "Atbalsts izcilībai" mājaslapā publicējam raidījuma ierakstu un metodisko materiālu ar uzdevumiem. Šīs uzdevumu lapas paredzētas izmantošanai gan mācību iestādēs, gan mājās. Tās veidotas  bērnu lasītprasmes veicināšanai un mūsdienu latviešu jauniešu grāmatu un to autoru iepazīšanai.

Projekts “Literatūre/Pamatskola” top sadarbojoties Valsts Izglītības satura centram ar Ziemeļu pusi un Latvijas Televīziju. Projekts īstenots Valsts izglītības satura centra ESF projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.2/16/I/001.

ESF_logo_ansamblis