Citi jaunumi
Pedagogu neformālā izglītība

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC) izsludina pieteikšanos bezmaksas pedagogu neformālās izglītības programmām, kas tiks īstenotas 16. augustā, ar iespēju piedalīties Norvēģijas ekspertu vadītās darbnīcās 17. augustā. 

Sadarbībā ar Liepājas Universitātes un Jaermuseet reģionālā muzeja ekspertiem, ZIIC koprades telpā Dabas māja, Zirgu salā 2 un tehnoloģiju koprades telpā, Autoru ielā 4/6 izstrādātas divas pedagogu mācību izglītības programmas projekta  “Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā” ietvaros. Pedagogi no visas Latvijas aicināti pieteikt dalību aizraujošās mācībās, kuras balstītas uz STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika) un vides zinātņu jomu. 

Dabas mājā attīstīta programma “Ekotehnoloģija mācību procesa pilnveidei” 7.-12. klašu pedagogiem. Lekcijas pasniegs ZIIC eksperti, Liepājas Universitātes pasniedzēja Dr.biol. Ieva Roze un Dabas zinātņu laborante Sintija Ozoliņa. Programmas ietvaros dalībnieki gūs priekštatu par ekotehnoloģisku pieeju mācību procesā un ilgtspējīgu materiālu izveidi. Mācības koprades telpā Dabas māja paredzētas no plkst. 9.30 līdz 16.30. 

Savukārt Tehnoloģiju koprades telpā tiks īstenota programma “Digitālā ražošana izglītībā” 7.-12. klašu pedagogiem. Programmas ietvaros tiks apgūti digitālā dizaina izstrādes pamati, kā arī digitālās ražošanas iekārtu darbības principi. Mācībās iegūtās zināšanas un prasmes var būt noderīgas gan īstenojot tehnoloģijās bagātinātu mācīšanos, gan arī izstrādājot mācību līdzekļus. Pedagogu mācības tehnoloģiju koprades telpā, Autoru ielā 4/6 norisināsies no plkst. 9.00 līdz 18.00.

Ikvienam dalībniekam ir iespēja apmeklēt projekta partnera Jaermuseet reģionālā muzeja ekspertu īstenotās darbnīcas 17. augustā plkst. 9.00 (darbnīcas norisināsies angļu valodā). Pedagogiem tiek nodrošinātas pusdienas un iespēja pieteikties transporta kompensācijas atmaksai. Ar transporta kompensāciju nolikumu aicinām iepazīties šeit: https://ej.uz/pedmnolikums. Pieteikšanās atvērta no 24.05.2022. līdz 06.06.2022., vai līdz brīdim, kad tiks saņemti 40 pieteikumi (ņemot vērā, kurš no nosacījumiem iestājas pirmais).

Lai pieteiktos mācībām, ir nepieciešams aizpildīt elektronisko anketu ZIIC mājaslapā: https://ej.uz/pedmacibas. ZIIC administrācija sazināsies ar dalībniekiem, kuru rezervācija tiks apstiprināta. Gadījumā, ja atbrīvosies rezervētās vietas, atkārtota pieteikšanās tiks izsludināta š.g. jūlija mēnesī. 

Pedagogu neformālās izglītības mācības tiek izstrādātas projekta “Inovāciju centra  attīstība  Liepājas  pilsētā” ietvaros, kuru finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas  grantu  programma  “Pētniecība  un izglītība”. Tā  kopējās  izmaksas  ir  986  049  eiro,  no  kurām  754  327,4  eiro  ir  Norvēģijas grantu līdzfinansējums, 133 116,6 eiro  Latvijas valsts budžeta līdzfinansējumus, bet 98 605 eiro  Liepājas  valstpilsētas  pašvaldības  līdzfinansējums.

 

Papildu informācija:
Laura Grundmane
Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra
projekta "Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā" vadītāja