Ilustratīvs foto.

Latvijas Skolēnu 45.zinātniskās pētniecības darbu valsts konferencei šogad izvirzīts 551 skolēns no visas Latvijas. Attālinātajā jauno zinātnieku konferencē, kas norisināsies trešdien, 31. martā, sešās zinātņu nozaru grupās tiks prezentēts kopumā 471 zinātniskās pētniecības darbs. Neskatoties uz to, ka gan reģionu, gan valsts konference šogad notiek virtuāli, skolēnu aktivitāte un vēlme piedalīties nav mazinājusies.

Zinātniskās pētniecības darbu valsts konference šogad virtuāli norisināsies speciāli izveidotā tiešsaistes platformā, kur skolēni interaktīvā veidā gatavo digitālos plakātus. 551 jaunais zinātnieks savus darbus tiešsaistē prezentēs 38 dažādās zinātņu apakšnozaru sesijās un viņus vērtēs kopumā 128 dažādu zinātņu nozaru speciālisti - komisijas locekļi.

Papildus iespējai savus zinātniskās pētniecības darbus prezentēt valsts līmenī, talantīgākie skolēni saņems I, II un III pakāpju diplomus. Labākie skolēnu zinātniskās pētniecības darbi dabaszinātņu, inženierzinātņu un tehnoloģiju, kā arī medicīnas un veselības zinātņu nozaru grupās tiks virzīti arī dalībai starptautiskos pasākumos.

Savu pētniecisko darbu par arilmetilmeldrumskābju antioksidantiem izstrādāju RTU MLĶF vadošās pētnieces Ineses Mieriņas vadībā. Neskaitāmo stundu laikā, ko pavadīju laboratorijā, ieguvu daudz – gan jaunas zināšanas, gan pieredzi praktiskajā darbā. Darbs bija tā vērts! Ar labiem panākumiem piedalījos gan reģiona, gan valsts konferencē, kā arī citos pētniecisko darbu konkursos. Pats būtiskākais bija tas, ka kā viens no Latvijas pārstāvjiem tiku izvirzīts dalībai starptautiskajā “Genius Olympiad” olimpiādē ASV. Tas bija ne tikai lielisks piedzīvojums citā kontinentā, bet arī iespēja iepazīt citu tautu kultūras, iepazīties ar jauniem cilvēkiem, uzlabot savas prezentēšanas prasmes un pat drosmi prezentēt tik nozīmīgai auditorijai kā starptautiskas olimpiādes žūrija,” par saviem panākumiem 2019. gada zinātnisko pētniecības darbu konferencēs stāsta Kārlis Rimaševskis.

Labākie zinātniskās pētniecības darbu autori šogad tiks virzīti dalībai tādos starptautisko pasākumos kā Starptautiskā zinātnes un inžernierzinātņu izstāde Intel ISEF, Globālo apkārtējās vides jautājumu olimpiāde “Genius Olympiad”, Eiropas Savienības jauno zinātnieku konkurss EUCYS, Starptautiskā kustība brīvā laika aktivitātēm zinātnē un tehnoloģijā MILSET Expo un citos.

Centīgākajiem dalībniekiem speciālbalvas piešķirs Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija, Ekonomikas ministrija, Aizsardzības ministrija, Kultūras ministrija un Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskās universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Liepājas Universitāte, Daugavpils Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Latvijas Mākslas akadēmija un Valsts izglītības satura centrs.

Zinātniskās pētniecības darbu konferences tiek īstenotas ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.