Ilustratīvs attēls

Latvijas Diskalkulijas Asociācija sagatavojusi paplašinātu informatīvo materiālu par diskalkuliju. Primāri tas paredzēts pedagogiem, taču iesakāms arī vecākiem un ikvienam, kuram interesē par diskalkuliju izzināt vairāk. 

Zināms, ka matemātika nav katra skolēna iecienītākais mācību priekšmets. Tomēr dažiem skolēniem ir grūtības attīstīt matemātisko izpratni, un šīs grūtības nav tikai nepatika pret priekšmetu vai subjektīva izjūta, ka matemātika ir grūta. Skolēni ar diskalkuliju (jeb aritmētikas traucējumiem) nevar aptvert matemātiskās pamatprasmes, piemēram, darbības ar skaitļiem un lielumiem, ko viņu vienaudži, šķiet, apgūst „paši no sevis“ bez īpašas palīdzības. Ja diskalkulija savlaicīgi netiek atklāta, netiek arī sniegts atbalsts, kā rezultātā nevar attīstīties pamatiemaņas un matemātiskās zināšanas, un matemātika var kļūt par priekšmetu, kas rada frustrāciju un bailes. Tas var negatīvi ietekmēt skolēna attīstību kopumā un radīt vēl virkni dažādu citu problēmu

Informatīvā materiāla uzdevums ir sniegt informāciju par diskalkuliju, tās agrīnu atklāšanu, diagnosticēšanu un nepieciešamajiem atbalsta pasākumiem. Ja diskalkulijas pazīmes tiek savlaicīgi atpazītas, skolēns jau agrīnā stadijā var saņemt nepieciešamo atbalstu un ilgtermiņā sasniegt aritmētisko prasmju uzlabojumu.

Materiāls lejupielādei PDF formātā pieejams šeit.