Ilustratīvs attēls.

No 7. līdz 15.decembrim tiešsaistē norisinājās Starptautiskā fizikas olimpiāde (International distributed Physics Olympiad), kurā kopumā piedalījās 210 dalībnieki no 39 pasaules valstīm. Jaunie fiziķi tiešsaistes sacensībās piedalījās katrs no savas dalībvalsts, ievērojot attiecīgajā valstī noteiktos epidemioloģiskās situācijas nosacījumus.

Latviju Starptautiskajā fizikas olimpiādē pārstāvēja trīs talantīgi jaunieši. Sacensībās piedalījās Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolēni Edgars Vītiņš, kā arī Rolands Lopatko un Viesturs Spūlis, kuri olimpiādē izcīnīja atzinības. Skolēnu dalību tiešsaistes sacensībās atbalstīja Latvijas komandas vadītāji - Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes Lāzeru centra zinātniskais asistents Valts Krūmiņš un Fizikas nodaļas profesors Vjačeslavs Kaščejevs.

“Uzdevumi olimpiādē bija interesanti, taču sarežģīti. Mūsu skolēni parādīja labu sniegumu - jaunieši guva punktus gan eksperimentālajā daļā, gan teorētiskajā daļā. Tā kā olimpiāde norisinājās tiešsaistē, šī gada dalība bija jauns izaicinājums arī komandu vadītājiem, kuriem bija jānodrošina norise katrā no dalībvalstīm un jānovērš iespējama krāpšanās,” dalību starptautiskajās sacensībās komentē komandas vadītājs Valts Krūmiņš.

Starptautisko fizikas olimpiādi šogad organizēja Krievija. Sacensībās piedalījās dalībnieki no 39 pasaules valstīm un 13 dažādām laika zonām, tāpēc vienlaicīgas norises nodrošināšana organizatoriem bija viens no lielākajiem izaicinājumiem. Austrumu pusē esošās dalībvalstis olimpiādes uzdevumus sāka pildīt pēcpusdienā, bet rietumu pusē esošās - agri no rīta. Lai arī dalībnieki olimpiādē piedalījās katrs no savas dalībvalsts, tā norisinājās pārraudzītā tiešsaistes režīmā, ko nodrošināja organizatoru komitejas novērotāji.

Olimpiādes uzdevumi sastāvēja no teorētiskās un eksperimentālās daļas, nepieciešamais ekipējums veiksmīgai uzdevumu izpildei pirms olimpiādes sākuma tika nosūtīts katrai no komandām. Uzdevumu pildīšanas laiks katrai no olimpiādes daļām bija četras stundas.

Dalība olimpiādēs tiek īstenota ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.