Mācies dabā!

Dodies ārā, paveries dabā un ieraugi - viss zied! Daba ir saposusies, lai nosvinētu skaistākos vasaras svētkus, garāko dienu un īsāko nakti - vasaras saulgriežus. Šī nakts vienmēr ir tikusi saistīta ar dabas pilnbriedu. Arī tautasdziesmas saka: “Visa laba Jāņu zāle, ko plūc Jāņu vakarā.” Bet vai tu zini, kādas Jāņu zāles ir vispopulārākās un kur tās atrast?

Jau izsenis, tuvojoties vasaras saulgriežiem, latvieši ir devušies dabā, lai lasītu dažādus augus, pušķotu ar tiem māju un pītu vainagus. Katram augam tika piešķirta īpaša nozīme, kāpēc to ievīt vainagā vai paņemt līdzi.

Vasarā Latvijas pļavas ir bagātas ar dažnedažādiem augiem, ko iepazīt ir vērtīgi. Lai došanās pļavā kļūtu izzinošāka, apskati populārākos augus, uzzini vietas, kur tos visbiežāk var sastapt, un noskaidro, kāda ir to nozīme! Iepazīsti tos augus, ko plūkt ir droši, un atceries par tiem, ko labāk atstāt pļavā. 

Valsts izglītības satura centrs vēl izzinoši un ģimeniski nosvinēt vasaras saulgriežus, kopā mācoties dabā! Mums apkārt ir vēl tik daudz jauna, ko iepazīt un iemācīties.

#māciesdabā #vasarassaulgrieži #iepazīstiaugus