Datums 23. janvāris, 2023 – 7. februāris, 2023
LaiksVisu dienu
Vieta Digitālā izstāde
Publicitātes attēls

2023.gadā paiet 20 gadi, kopš UNESCO pieņēma Konvenciju par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu. 50.gadadienu svinēs arī organizācija “Starptautiskā deju padome” (“Apvienoto deju Nācija”). Ņemot to vērā, 51. Starptautiskajai bērnu mākslas izstādei-konkursam „LIDICE 2023” noteikta tēma - DEJA.

Deja ir kustību māksla, caur kuru var nodot stāstus, emocijas un noskaņojumu, neizmantojot vārdus – gluži kā tēlotājmākslā. Deja izsenis ir bijusi cilvēku saziņas līdzeklis, kultūras sastāvdaļa. Jau aizvēsturiskajā laikmetā cilvēki izpildīja rituālas dejas, lai nodrošinātu veiksmīgu medīšanu vai iegūtu savu dievu labvēlību. Laika gaitā deja ir kļuvusi par tautas svētku un arī teātra izrāžu sastāvdaļu. Cilvēki dejo kopā grupās, kolektīvos vai solo izpildījumā.  Deja asociējas ar ritmu, mūziku un bieži vien ar skaistiem un izteiksmīgiem kostīmiem. Deju spilgtāku padara ne tikai dejotāji, horeogrāfi, scenogrāfi un mūziķi, bet arī gaismas efekti, ēnu spēles un deju zīmējumi.

Apakštēmas:

  1. Kādas dejas tev patīk?
  2. Kāda mūzika iedvesmo dejot?
  3. Ar ko tu gribētu dejot vai kur tu gribētu dejot?
  4. Kā tu jūties dejojot?
  5. Kādas emocijas tu gribētu izteikt dejā?
  6. Vai daba  un lietas var izpausties kustībā/dejā?

NORISE

Konkurss notiek divās kārtās:

  • 1.kārta – Latvijā 2023.gada janvārī-februārī,
  • 2.kārta – Čehijā 2023.gada martā.        

Konkursa 1.kārtas izstāde digitālā formātā notiks no 2023.gada 23.janvāra līdz 7.februārim (1.kārtas laureātu darbi tiek izvirzīti izstādei- konkursam Čehijā). Par 1.kārtas laureātu apbalvošanu informācija tiks  sniegta atsevišķi.