Preses relīzes
Mendelejeva_olimpiade

No 20. līdz 26. aprīlim norisinājās 55. Starptautiskā Mendeļejeva olimpiāde ķīmijā, kurā Latviju pārstāvēja trīs RTU Inženierzinātņu vidusskolas 12. klases skolēni un viens Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11. klases skolēns.

Inženierzinātņu vidusskolas skolēns Džonatans Miks Melgalvis olimpiādē izcīnīja sudrabu 

Edvards Jānis Treijs – bronzu.

IZV skolēns Toms Pulle un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēns Rostislavs Rostovskis ieguva dalībnieku sertifikātus. 

Olimpiādē piedalījās 145 skolēni no 28 valstīm. Tāpat kā pērn, Latvija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kas ir izcīnījusi medaļas šajā olimpiādē. Uzdevumu risināšana notika divas dienas, savukārt, svētdien olimpiādes dalībniekiem bija iespēja piedalīties tiešsaistes apelācijās. Mendeļejeva olimpiāde ir vienas no prestižākajām sacensībām ķīmijā. Jau otro gadu Latvijas komanda pieslēdzās olimpiādei tiešsaistē no Inženierzinātņu vidusskolas, ievērojot visas drošības un tehniskās prasības.

Paldies RTU Inženierzinātņu vidusskolas ķīmijas skolotājai Laurai Fjodorovai un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas ķīmijas skolotājai Andrai Reinholdei par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā olimpiādei un pašiem olimpiādes dalībniekiem par ļoti atbildīgu patstāvīgu gatavošanos! Īpašs paldies Olavam Rāciņam par Latvijas komandas gatavošanu olimpiādei pēdējā posmā pirms starta un Kasparam Veldrem par saziņu ar olimpiādes rīkotājiem un skolēnu pieteikšanu!

Apsveicam ar panākumiem!

Mendelejeva_olimmpiade