Ilustratīvs attēls

Esam identificējuši, ka saziņas platformā Tik-Tok kāds lietotājs informē, ka viņam ir pieejams šī mācību gada 9. klases centralizētā eksāmena matemātikā darbs un atbildes. Vēlamies vērst uzmanību, ka informācija, kas tiek izplatīta, ir maldīga, un tas nav šī mācību gada eksāmens. Atgādinām, ka eksāmenu darbu satura izpaušana pirms to norises ir krimināli sodāms pārkāpums.

Vēršam uzmanību, ka eksāmenu gatavošanas process tiek rūpīgi uzraudzīts un eksāmenu saturs līdz pat tā norises dienai ir ierobežotas piekļuves informācija, un šobrīd nav pieejams!

Aicinām skolēnus neatsaukties šādiem aicinājumiem, kas pirmsšķietami ir vilinoši, jo rada sajūtu, ka tādā veidā Jūs labāk nokārtosiet pārbaudījumu. Eksāmena dienā Jūs varat attapties situācijā, kurā sapratīsiet, ka nedz eksāmeni, nedz uzdevumi, ko Jums piedāvāja iegādāties, par kuriem, iespējams, samaksājāt naudu, neatbilst patiesā eksāmena saturam! Neradiet sev lieku satraukumu un pārdzīvojumus!

Tā vietā, lai mēģinātu iegūt īsto eksāmenu un atbildes internetā, aicinām līdz eksāmenam izmantot šo Cēsu novada pašvaldības izveidoto diagnosticējošo darbu matemātikā 9. klasei, kas izveidots tieši uz šī mācību gada programmas pamata un ir lielisks palīgs, lai gatavotos centralizētajam eksāmenam matemātikā 9. klasei. 

Atgādinām, ka par centralizēto eksāmenu darbu satura izpaušanu pirms to norises ir paredzēta kriminālatbildība (Krimināllikuma 200. pantā). Pat gadījumos, kad īsto eksāmenu darbu satura izplatīšanai tiek izmantotas dažādas ziņapmaiņas lietotnes, tostarp “WhatsApp”, “Telegram”, noziedzīgā nodarījuma izdarītājus ir iespējams identificēt un saukt pie kriminālatbildības.

Matemātikas eksāmens 9. klases skolēniem notiks 6. jūnijā, visu informāciju par to, kas sagaidāms eksāmenā, atradīsiet: