Interešu izglītība Dejās
Latvju bērni danci veda 2022

Limbažu pilsētu 1.jūlijā piedejoja deviņu Latvijas novadu 29 deju kolektīvi ar 632 dejotājiem no Limbažiem, Jaunjelgavas, Ķekavas, Lēdurgas, Rīgas, Jēkabpils, Garkalnes, Sējas un Bauskas.

Režisors un festivāla mākslinieciskās koncepcijas autors Kārlis Anitens festivāla ieceri “Lielā diena” iedzīvināja ar vadītāju Ingas Misānes - Grasbergas un Gundara Grasberga radītajiem tēliem. Dienas koncertos “Pucēts, pucēts, sapucēts” un “Jāņmaizītes” Limbažu laukumos dejotāji dāvāja savu dejas prieku ar aizvadītajos divos gados rūpīgi apgūtajām un iemīļotajām dejām. Savukārt, Limbažu estrādē koncertuzvedumā (virsvadītāja Dace Adviljone) uzmirdzēja lielais notikums – kopdejas, kurās apvienojās visi deju kolektīvi, lai dejas valodā izstāstītu stāstu par kāda ganu zēna Lielo dienu – ilgi gaidīto brīvdienu, sapņiem tās piepildīšanā un gūtajām atklāsmēm dienas izskaņā. Dejotāju lielais sapnis tika apliecināts noslēguma kopdejā “Es gribu dejot!”, kura tapa sadarbībā ar Limbažu bērnu vokālā grupu “Pogas”.

Festivālā viens no gaidītākajiem notikumiem ir svētku gājiens, kurā daudzi festivāla dalībnieki pirmo reizi dzīvē piedzīvoja Dziesmu un Deju svētku garu, kad tautas tērpā var lepni skandēt sava novada, pilsētas un kolektīva vārdu, lai apliecinātu savu piederību Latvijai un savai dzimtajai vietai.

Limbažu novada pašvaldība un Izglītības pārvalde ar lielu atdevi bija gatavojušies, lai ikviens viesis būtu gaidīts un saņemtu svētku noskaņu. Pateicoties uzņēmumu SIA "RR Lines", SIA “Latvia Timber International” un privātpersonu Daiņa Jurkas, Andra Elkšņa atbalstam, Latvijas dejotāji izdzīvoja Lielo dienu Limbažos.

Par festivālu var lasīt un skatīt šeit: Nelieli fragmenti un Svētku gājiens, foto, tiešraides ieraksts, "Limbažu novads rada un dara".

Bērnu tautas deju festivāls