Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki Interešu izglītība Teātra māksla
Plakāts ar tekstu "2X2 ir Pieci - VI Latvijas skolu jaunatnes teātru festivāls-parāde Jūrmala 2024"

No 6. līdz 7. jūnijam Jūrmalā pulcēsies 56 Latvijas skolu teātri un teātra sporta komandas, lai piedalītos VI Latvijas skolu jaunatnes teātru festivālā-parādē “2x2 IR PIECI”.

Divu dienu garumā tiks izrādītas 35 izrādes, kuru norises vieta būs gan Jūrmalas teātris (Bulduros, Muižas ielā 7), gan Bulduru tehnikums (Bulduros, Viestura ielā 6). Skatītājiem būs iespēja redzēt gan klasikas, gan pašu skolēnu radītu lugu uzvedumus, kā arī leļļu izrādes. Ieeja izrādēs ikvienam interesentam ir bez maksas.

6. jūnijā no plkst. 10.00 līdz 17.30 Bulduru tehnikuma Viedajā dārzā norisināsies Latvijas labāko kustību un teātra sporta komandu turnīrs. Savukārt plkst. 19.30 maršrutā Jomas iela – Dzintaru Mežaparks notiks festivāla dalībnieku teatrāls gājiens.

Festivālā bērni un jaunieši var apliecināt savu teātra spēles prieku un emocionalitāti, realizēt savas idejas, izmantojot kustību, valodu, skaņu un gaismu. Tā ir lieliska iespēja profesionāli bagātināties un smelt pieredzi, mācīties vienam no otra,” stāsta Valsts izglītības satura centra (VISC) Nemateriālā kultūras mantojuma un ilgtspējīgas attīstības projektu nodaļas vecākā eksperte Dace Jurka.

VI Latvijas skolu jaunatnes teātru festivālu-parādi “2x2 IR PIECI” rīko VISC sadarbībā ar Jūrmalas valstpilsētu. Tradicionāli skolu teātru festivāls notiek reizi piecos gados, iepriekš tas noticis Talsos, Liepājā un Valmierā.