Interešu izglītība Preses relīzes
Zēnu kuru festivāls 2008

26. maijā Cēsu pils parka estrādē pulcēsies 1500 zēni no 45 Latvijas zēnu koriem, lai sadziedātos 11. Latvijas zēnu koru salidojumā. Koncertā “Puikas! Dziedāsim!” piedalīsies Zemessardzes orķestris un tā instrumentālā grupa, komponists un solists Renārs Kaupers, jaunie solisti Kate Kokamegi, Eduards Rediko, Patriks Jānis Tabaks un Emīls Pohorželskis, kā arī komponists Uldis Marhilevičs. Goda virsdiriģentu kārtā zēnu koru kustības pamatlicējs Jānis Erenštreits un Arvīds Platpers.

Valsts izglītības satura centrs reizi piecos gados organizē Latvijas zēnu koru salidojumu, lai motivētu jaunos dziedātājus iesaistei Dziesmu svētku procesā un ļautu piedzīvot dziedātprieku tieši viņiem veidotā koncertā brīvdabas estrādē. Šo salidojumu var saukt par zēnu koru muzicēšanas virsotni un koru diriģentu gandarījuma mirkli vienotā dziesmas spēkā. Pozitīvi, ka šogad zēnu koru pulkam pievienojušies vairāki jauni kori un ka kori veidojas arī, apvienojoties vairāku skolu skolēniem. Tā apvienotajā zēnu korī “Piebalgas puikas” dzied dalībnieki no Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas, Dzērbenes un Skujenes skolām. Viskuplākais koris šogad ir no Rīgas 6. vidusskolas, tajā muzicē 120 zēni, bet vistālāko ceļu uz Cēsīm - 300 kilometrus - mēros MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zēnu koris. Visi kori, gatavojoties šim salidojumam, piedalījās konkursā, kura uzvarētājs tiks nosaukts koncerta laikā. Salidojuma laikā Cēsīs zēni sacentīsies spēlē “Uzmini Cēsis”, ko sagatavojuši Cēsu jaunieši.

Plkst. 17.00 pilsētas centrā sāksies dalībnieku gājiens. Tas aizvīsies līdz Vienības laukumam, kurā notiks salidojuma atklāšana, kurā muzicēs Cēsu 1.pamatskolas pūtēju orķestris diriģenta Jāņa Jansona vadībā, un pēc tam gājiens turpināsies līdz Cēsu pils parka estrādei. Kopā ar skatītājiem salidojuma dalībniekus tur sagaidīs Zemessardzes orķestris un tā diriģents majors Andis Karelis. Koncertā dzirdēsim gan latviešu tautasdziesmu apdares, gan jau tautā iemīļotas latviešu komponistu oriģināldziesmas, to noslēdzot ar Raimonda Paula un Guntara Rača dziesmu “Ai, zeme, zemīte”. Koncertā piedalīsies arī Cēsu Valsts ģimnāzijas meiteņu koris “Volante” Ilgas Šķenderes vadībā un Priekuļu Kultūras nama bērnu deju kolektīvs “Tūgadiņš” (vadītājs Mārtiņš Jurciņš).

Ulda Marhileviča un Guntara Rača dziesmu cikls “Pasaules radīšana” šoreiz izskanēs, piedaloties solistiem - Rīgas Doma kora skolas audzēkņiem un absolventiem un Jāzepa Mediņa Mūzikas skolas zēnu kora dziedātājam Emīlam Pohorželskim. Cikla dziesmām izveidota scenogrāfa Rūdolfa Baltiņa lielizmēra objektu scenogrāfija. Koncerta mākslinieciskais vadītājs un virsdiriģents ir Gints Ceplenieks, virsdiriģenti: Mārtiņš Klišāns, Eduards Grāvītis, Ilze Balode, Ingus Leilands, Ilze Grinfelde, Agnese Levinska, Žanete Jansone un Jānis Veļičko. Kopā ar zēniem muzicēs Zemessardzes orķestra instrumentālā grupa vecākās zemessardzes Ingas Meijeres vadībā un komponists Uldis Marhilevičs.

Koncerta vadība uzticēta cēsiniecei, Valmieras Drāmas teātra aktrisei Diānai Kristai Safeckai. Koncerta režisore ir Inga Krišāne, salidojuma veidotāju komandu vada Valsts izglītības satura centra Nemateriālā kultūras mantojuma un ilgtspējīgas attīstības projektu nodaļas vadītāja Agra Bērziņa un projekta vadītāja Antra Strikaite.

  • Koncerts notiek ilggadējā sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldības atbalstu.

Ieeja koncertā ir bez maksas.