Interešu izglītība
Ilustratīvs attēls

Mūsdienu deju radošie konkursi, ko Valsts izglītības satura centrs organizē, lai veicinātu mūsdienu deju pedagogu, horeogrāfu, kā arī bērnu un jauniešu radošo izpausmi mūsdienu dejā, jau ir kļuvuši par ikgadēju tradīciju. Pēdējos divus gadus tas organizēts pielāgojoties apstākļiem un  izmantojot mūsdienīgu pieeju – dejas pieteiktas un iesūtītas video formātā. Pagājušā gadā tika pieteiktas  40 dejas, šajā gadā pieteikto deju skaits pieaudzis – konkursam pieteiktas 54 dejas dažādās kategorijās.

Līdz ar pandēmijas radītājiem izaicinājumiem deju nodarbībās un radošajā procesā, meklējot jaunus veidus, kā bērnus un jauniešus iesaistīties deju tapšanā, jau otro gadu dejas piesaka ne tikai profesionāli atzīti mūsdienu deju pedagogi un horeogrāfi, bet arī bērni un jaunieši, kuriem šī ir iespēja būt klātesošiem arī dejas rašanās radošajā procesā. 

2022. gada Mūsdienu deju radošajā video konkursā dejas iesnieguši 17 deju pedagogi un horeogrāfi – Liene Ķince, Līga Ūbele, Arina Buboviča, Ivetta Tamane, Inga Spodiņuka, Elīna Estere Slišāne, Marta Pūķe, Beāte Ieva Roze, Jeļena Grizāne, Inga Spodiņuka, Linda Mangule, Inese Poga, Laura Gorodko, Tamara Shushunova, Everita Panfiļonoka, Rūta dPintele, Vita Grūbe.

Deju tapšanā piedalījušies  un kā deju autorus sevi pieteikuši 20 bērni un jaunieši - Karolīna Rame, Linda Čumaka, Madara Ošiņa un Emīlija Cinīte, Alisa Molotkova, Jeļizaveta Anušonoka, Jana Kuranova, Darina Rastovska un Evelīna Fedosova, Samanta Vasiļevska, Sabīne Gintere, Sintija Poga, Ariadna Kiseļova, Ksenija Sofija Slavecka, Jelizaveta Bogdānova, Marta Madžule, Adele Grunte, Luīze Einause, Kristīne Angere un Kate Doniņa.

Šī gada konkursā horeogrāfi un deju autori iesniedza jaunas dejas dažādās kategorijās – plašāk pārstāvētais deju stils konkursā bija modernā deja (modern dance), arī laikmetīgā deju stilā tika vērtētas vairākas dejas. Mazāk dejas tika pieteiktas ielu dejā un pop dejas stilā.

Konkursam pieteiktās dejas izdejo deju skola "Vendija"; Daugavpils pilsētas bērnu un jauniešu centra "Jaunība" show deju studija “Vizāža”, deju studija “Fantāzija”, deju studija "Paradīze", deju grupa “Mūsdienu ritmi”, mūsdienu deju kolektīvs "Dzirkstelīte"; Ķekavas vidusskolas mūsdienu deju grupa "Mazā versija" un "Versija”; Madonas pilsētas kultūras nama mūsdienu deju grupa "Aliens"; Madonas Valsts ģimnāzijas mūsdienu deju grupa; SIA "Nāc Dejot 2", Dejovisi.lv; Ventspils Kultūras centra mūsdienu deju kolektīvs "Lielais Prieks"; Limbažu bernu un jauniešu centra  Mūsdienu deju grupa; Babītes vidusskolas mūsdienu deju grupa “STEP”; Deju studija “ Extra”; Deju studija "Rotaļa"; Ventspils Jaunrades nama deju studija "Skorpions" deju grupa "Čiepas" un deju grupa “Čirkas”; Mūsdienu deju kolektīvs "Karameles".

Konkursa dejas vērtēja vērtēšanas komisija:

  • Gunta Bāliņa, horeogrāfe, pedagoģe, Latvijas Kultūras akadēmijas asoc.prof.
  • Edīte Ābeltiņa, horeogrāfe, Salaspils pilsētas neatkarīgas deju studijas “Buras” vadītāja un pedagoģe
  • Liene Bēniņa, horeogrāfe, Deju skolas “Demo” vadītāja un pedagoģe

Paldies visiem deju pedagogiem, horeogrāfiem un deju autoriem, kā arī mūsdienu deju kolektīviem par radošo darbu, par jaunām idejām un jauniem kustību meklējumiem dejā.

Īpašs paldies horeogrāfei Arinai Bubovičai, deja “Pieneņu laiks” – par oriģināliem horeogrāfiskiem risinājumiem. Paldies horeogrāfei Laurai Gorodko par dejas “Liesmojošās sirdis” vēstījumu un kolektīva izpildījumu. Liels paldies horeogrāfei Jeļenai Grizānei, deja “Smaids” – par oriģinālu dejas ideju un kolektīva augstvērtīgu izpildījumu. Kā arī paldies horeogrāfei Elīnai Esterei Slišānei par drosmi radīt un kolektīvam par precīzo un tehnisko izpildījumu.

Lai radošais process turpinās un netrūkst iedvesmas jauniem izaicinājumiem!