Interešu izglītība Folklora
Bērnu un jauniešu folkloras svētki “Pulkā eimu, pulkā teku".

2024. gada 20.aprīlī no 10.00 Rīgas Latviešu biedrības (RLB) namā notiks Nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmas “Pulkā eimu, pulkā teku 2024” folkloras konkursu fināli tradicionālajā dziedāšanā, muzicēšanā un dejošanā. Konkursu finālos satiksies bērnu un jauniešu folkloras kopu dalībnieki, folkloras konkursu pusfinālu uzvarētāji no visas Latvijas. Aicinām ikvienu interesentu iepazīt Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma bagātību, baudot daudzveidīgas dzīvā mantojuma izpausmes bērnu priekšnesumos!

“Pulkā eimu, pulkā teku" ikgadēji ir veltīts kādai konkrētai tēmai, kuru dalībnieki padziļināti pēta vietējo tradīciju kontekstā. 2024. gada tēma ir “Skaņa, skaņu ainava, skaņveide, tradicionāli mūzikas instrumenti un melodijas”. Dalībnieki visa mācību gada garumā ir mācījušies dziesmas, dejas un rotaļas, iepazinuši savas apkārtnes skaņu ainavu, skaņu simboliku dainās, ticējumos un citos folkloras materiālos. Folkloras konkursu finālos katram interesentam būs iespēja izbaudīt tradicionālu daudzbalsību mazo grupu priekšnesumos, dažādu novadu tautas dziesmas atšķirīgos tembros un noskaņās, kā arī ieraudzīt tradicionālu rotaļu un deju tematiskās programmas, iepazīt kadriļu azartiskumu un saklausīt dažādu tradicionālu mūzikas instrumentu balsis gan solo, gan kapelu skanējumā.

“Pulkā eimu, pulkā teku” ir nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas programma, kuras galvenais uzdevums ir aktualizēt paaudzēs krātā mantojuma – īpaši nemateriālā kultūras mantojuma: prasmju, iemaņu, stāstu, dziesmu, melodiju, deju, ēdienu recepšu un dzīves gudrību – lietojuma iespējas šodien, šeit un tagad katram no mums, atbildīgi saglabāt un attīstīt, nododot tālāk. Folkloras konkursu finālos ir iespēja iepazīt šodien aktuālās mantojuma izpausmes bērnu un jauniešu priekšnesumos.

Tradicionālās dziedāšanas konkursa “Dziesmu dziedu, kāda bija” fināli no plkst.10.00 notiks Rīgā, Merķeļa ielā 13, RLB Līgo un Kluba zālēs; tradicionālās muzicēšanas konkursa “Klaberjakte” fināls no plkst.10.00 notiks RLB Zelta zālē, bet tradicionālās dejošanas konkursa “Vedam danci” fināls no plkst.10.00 – RLB Baltajā zālē (plkst.10.00 – kadriļu fināls; plkst.12.00 tradicionālo rotaļu un deju tematisko programmu fināls).

“Pulkā eimu, pulkā teku” folkloras konkursu finālus organizē Valsts Izglītības satura centrs sadarbībā ar RLB Folkloras komisiju, Tradicionālās kultūras biedrību “Aprika” un biedrību “MakeArt”.

Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds

Plašāk: https://www.facebook.com/PEPTlv

Informāciju sagatavoja :
Valsts izglītības satura centra
Nemateriālā kultūras mantojuma
un ilgtspējīgas attīstības projektu nodaļas
Projektu vadītāja Māra Mellēna
Tālr. 26522141, mara.mellena@visc.gov.lv