Mācību materiāls par apdrošināšanu

Latvijas Apdrošinātāju asociācija (LAA) sadarbībā ar skolotāju Anitu Jozus ir sagatavojusi metodisko materiālu par apdrošināšanu “Pirmie soļi apdrošināšanā”, kas paredzēts darbam ar pamatskolas skolēniem, sākot no 6. klases. Tas izmantojams sociālās un pilsoniskās izglītības jomā vai audzināšanas stundās, lai papildinātu skolēnu zināšanas finanšu pratībā un attīstītu kritisko domāšanu, pieņemot pārdomātus lēmumus nākotnē.

“Apdrošināšana nav pats vieglākais temats, par ko stāstīt pamatskolas vecuma bērniem, tādēļ materiālu centāmies veidot maksimāli piemērotu konkrētajam vecumam – tas rakstīts vienkāršā valodā, izskaidroti paši svarīgākie termini, lietoti piemēri no ikdienišķām ģimenes dzīves situācijām, kurās bērns var atpazīt sevi un savus tuviniekus,” stāsta materiāla autore Anita Jozus.

Iepazīstoties ar teorētisko materiālu un veicot uzdevumus darba lapās, skolēni izpratīs, kas ir riski, kas ir apdrošināšana, kādi ir izplatītākie apdrošināšanas veidi un kādēļ par apdrošināšanu nepieciešams laikus parūpēties dažādās dzīves situācijās.

Cauri apdrošināšanas līkločiem skolēnus vedīs piecu cilvēku ģimene – tētis Andris, mamma Vija un trīs bērni – Māris (15 gadi), Zanda (13 gadi) un mazā Elza (9 mēneši). Ģimene dosies gan ceļojumos, gan apspriedīs tēta darba bīstamību, gan plānos drošu ceļu uz skolu.

“Materiāls “Pirmie soļi apdrošināšanā” ir arī pirmie soļi mācību materiālu jomā par apdrošināšanu – līdz šim Latvijā nav bijis sagatavots neviens mācību materiāls specifiski par apdrošināšanu. Tādēļ mēs patiesi ceram, ka materiāls būs noderīgs skolotājiem un skolēniem, dodot viņiem dzīvei noderīgas zināšanas,” saka LAA prezidents Jānis Abāšins.

Pirmie soli apdrosinasana

Metodiskajā materiālā ir iekļauts:

Informatīvs materiāls skolēnam, četras darba lapas un ieteikumi skolotājiem. Darba lapas paredzētas izmantošanai gan elektroniskā, gan papīra formātā. 


Metodiskais materiāls par apdrošināšanu “Pirmie soļi apdrošināšanā” ir paredzēts darbam ar pamatskolas skolēniem, sākot no 6. klases. Tas izmantojams sociālās un pilsoniskās izglītības jomā vai audzināšanas stundās, lai papildinātu skolēnu zināšanas finanšu pratībā, attīstītu kritisko domāšanu, pieņemot pārdomātus lēmumus nākotnē, izvēloties un izmantojot dažādus riska mazināšanas instrumentus. Materiāls ietver informatīvu materiālu skolēnam, četras darba lapas un ieteikumus skolotājiem. Materiālu izstrādājusi skolotāja Anita Jozus sadarbībā ar Latvijas Apdrošinātāju asociāciju. Materiāls tapis 2022. gadā.
Ieteikumi skolotājiem darbam ar metodisko materiālu "Pirmie soļi apdrošināšanā" ietver papildu informāciju, ieteikumus vērtēšanai un pareizās atbildes darba lapām.
Iepazīstoties ar šo materiālu, skolēns uzzinās, kāpēc ir nepieciešama apdrošināšana, kādi ir apdrošināšanas veidi un kādus riskus tie iekļauj.

Ieteikumi skolotājiem darbam ar metodisko materiālu "Pirmie soļi apdrošināšanā" ietver papildu informāciju, ieteikumus vērtēšanai un pareizās atbildes darba lapām. (Lai saņemtu materiālu skolotājam (uzdevumu pareizās atbildes, ieteikumi skolotājam), lūdzam rakstīt uz office@laa.lv vai zvanīt 67360898.)

  • Materiāls skolēnam.
    Iepazīstoties ar šo materiālu, skolēns uzzinās, kāpēc ir nepieciešama apdrošināšana, kādi ir apdrošināšanas veidi un kādus riskus tie iekļauj.