Koncerta "Tā tik ir vasara" pirmizrāde

Starptautiskajā Dejas dienā notiks skatuviskās tautas dejas koncerta “Tā tik ir vasara!” jaundeju pirmizrāde. Tas ir īpašs notikums visai dejotāju saimei, kas ir bagāta ar vairāk kā 25 tūkstošiem dejotāju, kuri dejo gan savam priekam, gan ir apliecinājums jaunu māksliniecisku vērtību radīšanai, jo kopā ar saviem deju skolotājiem veido jaunrades dejas. 

  • Koncerta norises laiks: 2022.gada 29.aprīlis plkst.14.00
  • Norises vieta:  Jelgavas Jaunrades nams “Junda” (Zemgales prospekts 7, Jelgava, LV-3001).
  • Rīkotājs: Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Jaunrades namu “Junda”
  • Dalībnieki: Skolu jaunatnes 1.-12.klašu deju kolektīvi no Jelgavas, Rīgas, Ādažiem, Ķekavas, Piebalgas, Lielvārdes.
  • Koncerta vadītāji Diāna Gavare un Kaspars Brauns.
  • Tiešraide plkst.18.30
  • Koncerta tehniskais un tiešraides nodrošinājums: SIA Untitled Studios

Koncerta tiešraide, fragmenti no Latvijas Televīzijas arhīva, kā arī atraktīvas intervijas ar dejotājiem, horeogrāfiem, deju skolotājiem būs skatāmas 18.30: 

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku skatuviskās tautas dejas kolektīvu koncerts “Tā tik ir vasara!” visus Latvijas Televīzijas skatītājus pārsteidza ar prieka pilno un dzirksteļojošo enerģiju, kas plūda no 21 deju kolektīva azartiskā snieguma, kas tika papildināti ar  muzikālām intermēdijām – astoņiem Katrīnas Dimantas veidotiem skaņdarbiem, kurus izpilda folkloras kopas “Kokle” un “Tarkšķi”. Koncerta mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš un libreta autore Laima Dimanta radīja rotaļīgu koncertu par bērnu vasaras piedzīvojumiem, kas ir satikšanās, nebēdnības un blēņas, dārza darbi, rotaļas “sunīši” un “klusie telefoni”, mācīšanās peldēt un brīva iespēja būvēt smilšu pilis. Vasara ir spilgta un krāsaina kā pļava, kas, tāpat kā Dziesmu un Deju svētki, paliek atmiņā ar jautrību un prieku.

Jauno muzikālo skaņdarbu tālākais ceļš aizvedis pa dejas ceļu, jo tie nododoti horeogrāfiem jaunu deju radīšanai. Horeogrāfi Jānis Purviņš, Rūta Lauce, Iluta Mistre, Lāsma Skutāne, Taiga Ludborža, Madlēna Bratkus, Guna Trukšāne un Jānis Kalniņš izveidojuši astoņas dejas katrai dejotāju vecuma grupai no 1.-12.klasei, kas tiks nodotas visiem Latvijas dejotājiem repertuāra papildināšanai. Koncertā piedalās deju kolektīvi “Vēja zirdziņš” un “Jundēni” no Jelgavas, “Zelta Sietiņš” un “Skabardzēni” no Rīgas, “Rūta” no Ādažiem, “Ķekaviņa” no Ķekavas, “Piebaldzēni” no Piebalgas, “Pūpolītis” no Lielvārdes. Koncerta vadītāji Diāna Gavare un Kaspars Brauns.

Skatuviskās tautas dejas koncerta “Tā tik ir vasara!” jaundeju pirmizrādes koncerts notiks Starptautiskajā Dejas dienā - š.g.29.aprīlī plkst.14.00 Jelgavas Jaunrades nama “Junda” pagalmā (Zemgales prospekts 7, Jelgava, LV-3001).

Koncerta programma

  • Koncertu rīko Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Jelgavas Jaunrades namu “Junda”.
  • Atbalstītājs – Saldumu zīmols “Laima”.
  • Koncerta tehniskais un tiešraides nodrošinājums - SIA “Untitled Studios”.