Interešu izglītība Dejas
Latvju bērni danci veda 2023

Aizvadītajā nedēļā norisinājās tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda”, kur trīs tūkstoši dejotāju no vairāk nekā 200 kolektīviem Latvijā un Lietuvā vienojās kopīgās dejās. Koncerts 1. jūnijā tika aizvadīts Preiļos, savukārt 2. jūnijā - Jūrmalā.

Tautas deju festivāli tika atklāti ar dalībnieku gājienu pa pilsētu ielām, kam sekoja deju kolektīvu ielu koncerti, kuros dejotāji izdejoja pašu kolektīva izraudzītas iemīļotākās tautas dejas. Koncertā Jūrmalā piedalījās dejotāji no Gulbenes, Bauskas, Tukuma, Balvu, Talsu, Saldus un Ludzas novada, Rīgas un Jūrmalas, savukārt Preiļos pulcējās tautas deju kolektīvi no Aizkraukles, Augšdaugavas, Cēsu, Jēkabpils, Ķekavas, Krāslavas, Līvānu, Ogres, Preiļu, Rēzeknes, Saulkrastu, Siguldas novadiem; no Daugavpils, Jelgavas, Rēzeknes, Rīgas un Utenas (Lietuva).

Tautas deju festivāls no nelieliem koncertiem 1990. gadā Rīgā, Mazajā Ģildē, ar 22 kolektīvu, 600 dejotāju piedalīšanos, izaudzis par vērienīgu pasākumu, kas katru starpsvētku gadu notiek kādā no Latvijas pilsētām, piedaloties vairākiem tūkstošiem bērnu. Pasākuma mērķis ir iesaistīt bērnus un jauniešus dziesmu un deju svētku procesā un tradīcijas ilgtspējas saglabāšanā, veicinot un popularizējot Latvijas skolēnu deju kolektīvu radošās aktivitātes.

Foto galerija.

Avots: Preiļu novada Izglītības pārvalde, Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība