Interešu izglītība Dejas
Mazais maskošanās sadancis Sēlijā

2. martā, plkst. 16.00 Jaunjelgavas kultūras centrā, bērnu un jauniešu deju kolektīvu pasākuma "Spēlēju un dancoju" ietvaros notiks mazais maskošanās sadancis, kurā piedalīsies bērnu un jauniešu deju kolektīvi no Rīgas, Kokneses un Jaunjelgavas, pulcējot aptuveni 150 dejotājus.

Maskošanās rituāls ir būtiska latviešu tradicionālās kultūras sastāvdaļa. Lai gan aktīvākais maskošanās laiks ir Ziemassvētkos, nereti, tas tika veikts līdz pat Jurģiem. Sadanča koncerta laikā Jaunjelgavā, tiks izdejotas dažādas dejas, kā arī mācītas rotaļas, kas raksturo lāča, kazas, vilka, dzērves, lapsas, čigāna, nāves un garās sievas masku. Ar maskošanās palīdzību tiks darīts liels darbs: aizbaidīta ziema un sveikts pavasaris!

“Vairāku gadu garumā, kas pavadīti ciešā sasaistē ar tautas dejas mākslu, esam nodibinājuši sirsnīgu draudzību ar deju kolektīviem no visas Latvijas. Sadanči ir lieliska iespēja veicināt un attīstīt bērnos dejotprasmi un piederības sajūtu šim mākslas virzienam, kā arī veicināt izpratni par latviešu tradīcijām un godiem”, teic pasākuma organizatore Gunita Krievāne. 
Koncerta skatītājiem būs iespēja baudīt ne tikai jau iemīļotas horeogrāfijas, bet arī pavisam jaunas un neredzētas dejas. Skatītāji tiek aicināti ļauties dejas burvībai kopā ar koncerta dalībniekiem un smelties enerģiju pavasara sagaidīšanai.
Koncertā piedalās:

  • Jaunjelgavas kultūras centra bērnu deju kolektīvs "Kodoliņš" (1.-3.kl., 4.-7.kl. un pirmsskolas grupas)- vadītāja Gunita Krievāne;
  • Kokneses pamatskola - attīstības centra deju kolektīvs, vadītāja Inta Balode;
  • Rīgas Centra humanitārā vidusskolas deju kolektīvs "Ķimenīte" (4.-5.kl. grupa), vadītāja Irēna Zaice;
  • Rīgas 69. pamatskolas deju kolektīvs "Imanta" (5.-9.kl. grupa), vadītāja Irēna Zaice;
  • Tautas deju kolektīvs "Atspolīte" (1.-4.kl. grupa), vadītāja Laura Krustiņa.


Pasākumu organizē Jaunjelgavas kultūras centrs  sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Aizkraukles novadu, Aizkraukles novada Kultūras pārvaldi un Jaunjelgavas apvienības pārvaldi.