visc_partneri.jpg
Valsts izglītības satura centrs sadarbojas ar daudzām institūcijām un organizācijām Latvijā un ārvalstīs, kā arī sniedz informatīvo atbalstu par partneru aktualitātēm.
Sākumlapa > VISC > Sadarbība un līdzdalība > Partneru aktualitātes

Sadarbības partneru aktualitātes

20200120_ekselences.jpg20.01.2020. M.Dzenis.
Aicina izvirzīt progresīvus dabaszinātņu un matemātikas skolotājus "Ekselences balvai"

Latvijas Universitāte (LU) aicina skolēnus, vecākus, skolu vadības pārstāvjus un ikvienu citu izvirzīt izcilus matemātikas, fizikas, ķīmijas, bioloģijas skolotājus „Ekselences balvai”, līdz 21.janvārim aizpildot īsu elektronisko pieteikumu: ej.uz/pieteikt-skolotaju19.
Aicinām izvirzīt skolotājus, ar kuru darbu varam lepoties, kuri savās stundās māca skolēniem būt uzņēmīgiem un radošiem, rosina skolēniem darboties kā pētniekiem, izmantot informācijas tehnoloģiju priekšrocības, vada stundas arī ārpus klases, kā arī dalās savā pieredzē ar kolēģiem.
Labākie balvas pretendenti februārī tiksies finālā, lai apmainītos ar inovatīvām idejām, analizētu mācību situācijas, risinātu metodiskus uzdevumus, modelētu un vadītu nodarbības skolēniem. Dienas noslēgumā notiks svinīga apbalvošanas ceremonija, kurā tiks godināti visi finālisti. 1400 eiro katram balvas ieguvējam nodrošinās Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija, AS „Latvijas valsts meži”.
Pasākumu „Ekselences balva” organizē LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar LU Fondu un Valsts izglītības satura centru. .
>> Vairāk informācijas un nolikums LU Starpnozaru izglītības inovāciju centra interneta vietnē

15.01.2020. A.Silniece.
Konkurss jauniešiem "Dati ir vērtība – sargā tos!"

Datu valsts inspekcija informē, ka jauniešiem vecumā no 13 – 17 gadiem ir iespēja piedalīties konkursā "Dati ir vērtība – sargā tos!".
Konkurss tiek organizēts projekta “Vispārīgā datu aizsardzības regula – iespējas un atbildība mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU); tiesības un riski nepilngadīgām personām.”, akronīms DPSME, (konkursa Nr.REC-RDAT-TRAI-AG-2017), projekta Nr.814774 ietvaros.
>> Pieteikuma forma un konkursa nolikums DVI vietnē

15.01.2020. I.Kadiķe.
10.janvārī norisinājās Latvijas Kultūras kanona konkursa radošais seminārs

Radošajā seminārā, kas 2020. gada 10. janvārī norisinājās LKA Teātra mājā “Zirgu pasts”, Latvijas Kultūras kanona konkursa “Kultūras kanons, radošā un mana brīvība” fināla dalībnieki tika iepazīstināti ar konkursa 2. kārtas uzdevuma nosacījumiem. Šogad konkursa dalībnieki (visparizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu 14 komandas no visas Latvijas, konkursa 1. kārtas uzvarētāji) konkursa finālā prezentēs izstādes vai performances koncepciju, kas varētu tikt īstenota skolēnu pārstāvētajās pilsētās.
Radošajā seminārā finālistiem bija iespēja noklausīties četras interaktīvas lekcijas un iedvesmoties fināla uzdevuma veikšanai. Mākslinieks un Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors Kristians Brekte dalījās pieredzē par mākslinieka iespējām un radošo brīvību. Dizaina biroja “H2E” dizainere, Latvijas Mākslas akadēmijas profesore Ingūna Elere savā lekcijā iepazīstināja skolēnus ar to, kas ir pieredzes dizains un kādi soļi jāievēro, uzsākot darbu pie konkrēta projekta (izstādes, ekspozīcijas) izstrādes. Režisore Krista Burāne atklāja savu brīvības jēdziena interpretāciju un stāstīja par projektiem, ko īstenojusi, pievēršoties sociāli nozīmīgām tēmām un vides saglabāšanai, bet galvenokārt – par dažādu, atšķirīgu cilvēku savešanu kopā ar mākslas projektu palīdzību. Dienas noslēgumā dalībnieki devās uz Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) biroju Brīvības ielā, kur tās darbinieki – vadošā producente Kitija Vasiļjeva, programmu direktors Kaspars Vanags un RIBOCA2 izglītības projektu vadītāja Una Meiberga – iepazīstināja klātesošos ar to, kas ir biennāle.
Latvijas Kultūras kanona konkursu īsteno Latvijas Kultūras akadēmija. Valsts izglītības satura centrs ir šā konkursa atbalstītājs un sadarbības partneris.
>> Lasīt vairāk LKA vietnē

15.11.2019. K.Špūle.
Dzejnieka Friča Bārdas 140. jubilejai veltītais literāro darbu un pārspriedumu konkurss

2020. gada 25. janvārī apritēs 140 gadu, kopš dzimis latviešu dzejnieks un pedagogs Fricis Bārda. Godinot Friča Bārdas devumu latviešu kultūrā, PIKC „Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Kuldīgas novada pašvaldību aicina jauniešus/jaunietes un viņu skolotājus iesaistīties literāro darbu un pārspriedumu konkursā. Konkurss pilnveido jauniešu radošās un pētnieciskās prasmes, sniedz iespēju labāk izprast nacionālo identitāti, patriotismu un ētiskās vērtības, paplašina redzesloku, izkopj individuālo valodas stilu, ļauj apzināties literārās izaugsmes iespējas, kā arī veicina dziļāku interesi un izpratni par F.Bārdas dzīvi un radošo darbību.
>> Konkursa nolikums vietnē www.kuldigastehnikums.lv

14.11.2019. V.Sondore.
Latvijas institūta informatīvie materiāli izglītības iestādēm

Novembris ir valsts svētku mēnesis - Latvija svin 101. gadskārtu. Likumsakarīgi, ka ik gadu tieši šajā laikposmā – no 11. līdz 18. novembrim – palielinās iedzīvotāju interese par notikumiem, kas bijuši svarīgi mūsu valsts vēsturē. Latvijas Institūts ir sagatavojis informatīvos materiālus, ko iespējams izmantot izglītības iestādēs.
Informatīvie materiāli angļu valodā ir pieejami Latvijas Institūta interneta vietnē:

14.10.2019. L.Kubliņa.
Kampaņā "Tīrai Latvijai!" skolēnus iesaistīs makulatūras vākšanā, saudzējot dabas resursus un veicinot atkritumu šķirošanu

Ir uzsākta dalībnieku pieteikšanās Latvijas plašākajai vides izglītības un otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņai “Tīrai Latvijai”. Kampaņa ik gadu apvieno simtiem Latvijas izglītības iestāžu, lai ne tikai aicinātu bērnus un jauniešus sacensties makulatūras vākšanā, bet arī sniegtu nozīmīgu ieguldījumu atkritumu šķirošanas kultūras attīstīšanā un dabas resursu – koksnes, ūdens, kā arī elektrības – taupīšanā. Makulatūras vākšanas kampaņai “Tīrai Latvijai” aicinātas pieteikties izglītības iestādes no visas Latvijas.
Dalībnieku reģistrācija makulatūras vākšanai notiek vietnē tirailatvijai.lv līdz 2020. gada 1. martam. Kampaņas dalībnieki ne tikai piedalīsies cīņā par vērtīgām naudas balvām un izglītojošām ekskursijām, bet arī katrs saņem garantētas dāvanas par ieguldījumu tīras Latvijas veidošanā. Par katru savākto makulatūras tonnu skolas saņems otrreizēji pārstrādātu papīru, kā arī visi konkursa dalībnieki varēs bez maksas apmeklēt grandiozu vides festivālu, kur ar radošajām darbnīcām, meistarklasēm un mūziķu priekšnesumiem organizatori pateiksies ikkatram kampaņas “Tīrai Latvijai” dalībniekam.
Makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai” organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Balticfloc”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Pilsētvides serviss” un Valsts izglītības satura centru.
>> Plašāka informācija par konkursu vietnē tirailatvijai.lv

09.10.2019. L.Bērziņa.
Satversmes tiesas organizētais zīmējumu un eseju konkurss skolēniem

Par godu Satversmes pieņemšanas 98. Gadadienai Satversmes tiesa šā gada 23.septembrī ir izsludinājusi jau trešo skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursu, kas veltīts mūsu valsts pamatlikumam – Latvijas Republikas Satversmei.
Zīmējumu konkursa tēma ir “Brīvs cilvēks neatkarīgā Latvijā”. Aicinām piedalīties vispārējās un speciālās izglītības iestāžu 6. klašu skolēnus.
Domrakstu konkursa tēma ir “Kāpēc Latvijai ir svarīgas manas Satversmē ietvertās pamattiesības?”. Aicinām piedalīties vispārējās izglītības, speciālās izglītības un profesionālās izglītības iestāžu 9. un 12.klašu skolēnus.
Pieteikuma anketa jāaizpilda līdz 18.oktobrim.
>> Lasīt vairāk
>> Konkursa nolikums

 

Sadaļas arhīvs