visc_partneri.jpg
Valsts izglītības satura centrs sadarbojas ar daudzām institūcijām un organizācijām Latvijā un ārvalstīs, kā arī sniedz informatīvo atbalstu par partneru aktualitātēm.
Sākumlapa > VISC > Sadarbība un līdzdalība > Partneru aktualitātes

Sadarbības partneru aktualitātes

26.03.2020. L.Bērziņa.
LearnIT programmēšanas skolas mācību portāla iespējas datorikas skolotājiem

Saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību un mācību organizēšanu attālināti, līdz 14.aprīlim vispārējās izglītības iestādēm nodrošinām bezmaksas piekļuvi 22 nodarbībām, lai atvieglotu sagatavošanās darbu pedagogiem. 
Lai autorizētos Learn IT mācību portālā:
1. Izveidojiet profilu: https://learnit.lv/portals/login/index.php
2. Apstipriniet saiti e-pastā, ko norādījāt reģistrācijā 
3. Izvēlēties kādu no kursiem: Scratch skolām / Mājas lapas skolām / JavaScript skolām 
4. Pie “skolu skolotāji” ievadiet paroli: skolotajs2020
>> Lasīt vairāk LearnIT vietnē

18.03.2020. L.Bērziņa.
Atbalsts angļu valodas skolotājiem no izdevniecības Pearson

Lai palīdzētu skolotājiem un skolēniem strādāt attālinātā režīmā, publicējam Pearson atbalsta programmu, ko iespējams nodrošināt sākot no 2020. gada 19.marta. Pearson atbalsta pasākumus tiek piedāvāts VISIEM ieinteresētajiem angļu valodas skolotajiem, lai palīdzētu nodrošināt nepārtrauktu mācību darbu.
>> Lasīt vairāk

06.03.2020. L.Bērziņa.
Skolām iespēja pieteikties akcijas "Atpakaļ uz skolu/atpakaļ uz universitāti 2020" aktivitātēm

Latvijas izglītības iestādes dalībai akcijā „Atpakaļ uz skolu / Atpakaļ uz universitāti 2020" ir iespējams pieteikt laikā līdz 8. martam, aizpildot tiešsaistes anketu.
Akcijā ir aicinātas piedalīties pamata, vispārējās, profesionālās un augstākās izglītības iestādes, kuras darbojas Latvijas teritorijā. Pieteikuma anketā skolas pārstāvim ir jānorāda vēlamais vizītes datums, informācija par dalībnieku skaitu un vecumu, kā arī kontaktinformācija turpmākai saziņai. Akcijas koordinatori informēs skolas pārstāvi, kolīdz kāds eksperts būs pieteicies uz plānoto vizīti, palīdzot norunāt vizītes norises laiku un citus nepieciešamos jautājumus.
Akcijas norises laiks: no 23.marta līdz 8.maijam.
Akciju „Atpakaļ uz skolu / Atpakaļ uz universitāti 2020” rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar jaunatnes organizāciju „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”.
>> Lasīt vairāk

03.03.2020. A.Aukšmuksta.
Dabaszinātņu skolotāju radošo ideju konkurss "Zinātne uz skatuves"

VISC aicina skolotājus, kam ir radošas idejas, kā zinātni padarīt aizraujošu un saprotamu mācību procesā, piedalīties konkursā “Zinātne uz skatuves”. Konkursu Latvijā rīko Jelgavas pilsētas pašvaldības pieaugušo izglītības iestāde “Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.
Dabaszinātņu skolotāju radošo ideju konkursa “Zinātne uz skatuves” uzvarētāji iegūs tiesības pārstāvēt valsti Eiropas dabaszinātņu festivālā 2022.gada pavasarī Prāgā (Čehija).
>> Konkursa nolikums, pieteikuma veidlapa un plakāts ZRKAC vietnē

26.02.2020. G.Siliņa.
Valsts izglītības attīstības aģentūra aicina jauniešus piedalīties forumā "Zinātnes daudzveidīgums un potenciāls Latvijā"

2020.gada 7.aprīlī, plkst. 10.00-16.00, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Valsts izglītības attīstības aģentūra rīko forumu “Zinātnes daudzveidīgums un potenciāls Latvijā”. Foruma mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar Latvijas zinātnieku sasniegumiem un iedvesmot jauniešus tālākām studijām, kā arī iespējamai karjerai zinātnē.
Forumu atklās Valsts prezidents Egils Levits, Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, VIAA direktore Dita Traidās. Foruma plenārsēdē izcili Latvijas zinātnieki diskutēs par zinātnes sasniegumiem, zinātnieka karjeras iespējām un izaicinājumiem, par savu pētījumu rezultātiem un atklājumiem. Foruma otrajā daļā notiks tematisko diskusiju grupas, kurās jaunie Latvijas zinātnieki iepazīstinās ar saviem pētījumiem dažādās jomās: viedie materiāli un tehnoloģijas, inovācijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, inovatīvas diagnostikas un ārstēšanas metodes, inovatīvi pārtikas produkti, vides kvalitātes uzlabojumi, sociālu un ekonomisku izaicinājumu risinājumi. Tematiskajās diskusijās foruma dalībniekiem būs arī iespēja iepazīt Latvijas zinātnes projektu ietvaros radītos produktus un tehnoloģijas. Forums tiek organizēts Eiropas Savienības fondu projekta “Atbalsts pēcdoktorantūras pētniecības īstenošanai” ietvaros.
Aicinām pieteikt dalību forumā līdz š.g. 6. martam:
– mācību iestādes lūdzam reģistrēties šeit;
– studentus lūdzam reģistrēties šeit.
Pasākuma informācija vietnē Facebook:  https://www.facebook.com/events/2986199624758474 
Papildu informācija: Līga Mirlina, liga.mirlina@viaa.gov.lv, tālr. 67785472.
>> Foruma programmas projekts

20.02.2020. V.Davidanova.
Aicinājums skolēniem kļūt par līdzautoriem grāmatas "Skaistākie vārdi par sieru" tapšanā

Biedrība "Siera klubs" sadarbībā ar profesionālās izglītības kompetences centru “Ogres tehnikums” izsludina konkursu "Skaistākie vārdi par sieru", lai veicinātu interesi un paplašinātu zināšanas par Latvijas siera šķirņu dažādību, piena un piena produktu ražotājiem, saimniecībām, ēdieniem un kulināro mantojumu. Konkursa ietvaros ikviens Latvijas skolēns un skolas vecuma jaunietis (līdz 20 gadiem) ir aicināts piedalīties literāro darbu konkursā: dzeja, tēlojums, vēstule, miniatūra – atspoguļojot konkursa tēmu "Skaistākie vārdi par sieru".
>> Konkursa nolikums un pieteikuma anketa [ZIP]

20200218_plakats_tmb.jpg18.02.2020. E.Lande.
Radi. Dari. Aizsargā! Iepazīsti rūpnieciskā īpašuma pasauli, piesakoties Patentu valdes video konkursam

Patentu valde aicina Latvijas vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu skolēnus – no 4. līdz 12. klasei – piedalīties video konkursā “Radi. Dari. Aizsargā”. Lai pieteiktos konkursā, ir jāizveido 2 līdz 3 skolēnu komanda, jānofilmē video (līdz 2 minūtēm), kas aicina respektēt un aizsargāt zīmolus, jaunus izgudrojumus un dizainu.
Video līdz šī gada 27. martam kopā ar pieteikuma dokumentiem jāiesūta Patentu valdei. Labāko video autori saņems dažādas balvas un izstrādātie video tiks izmantoti arī kā izglītojošie materiāli sociālajos tīklos un jauniešu pasākumos.
Konkursu organizē Patentu valde, Latvijas Profesionālo patentpilnvarnieku asociācija, Starptautiskās intelektuālā īpašuma aizsardzības asociācijas Latvijas Nacionālā grupa, Junior Achievement Latvia un Valsts izglītības satura centrs. Konkursa mērķis ir attīstīt skolēnu radošumu, kā arī sekmēt izpratni par rūpnieciskā īpašuma nozīmi un pielietojumu uzņēmējdarbībā.
Iesniegto video idejas oriģinalitāti, māksliniecisko kvalitāti un atspoguļoto faktu precizitāti vērtēs neatkarīgā žūrija, kuras sastāvā darbosies konkursa organizatoru izvirzītie pārstāvji.
Konkursa rezultāti tiks izziņoti jau š.g. 9. aprīlī, savukārt apbalvošana notiks 23. aprīlī – Pasaules Intelektuālā īpašuma dienas nedēļā. Laureāti saņems Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) Skolēnu trofeju, ceļojumu uz izgudrojumu fabriku “Proto” Igaunijā, kā arī citas vērtīgas balvas – mugursomas, bezvadu austiņas un sporta kameras.
Ja līdz šim neko neesi dzirdējis par rūpnieciskā īpašuma aizsardzību, aicini savu skolotāju pastāstīt par to un piedalies konkursā! Mācību materiāli, kur smelties iedvesmu ir atrodami šeit.
>> Vairāk informācijas un konkursa nolikums LRPV vietnē

18.02.2020. K.Matīsa.
Pieejamas 16 Simtgades filmas

No šodienas un turpmāk portālā www.filmas.lv ir pieejamas visas 16 Simtgades filmas (sešas spēlfilmas, divas animācijas filmas un astoņas dokumentālās filmas), kas dažādos rakursos un atšķirīgā stilistikā stāsta par Latviju – no senvēstures līdz mūsdienām, īpašu uzmanību pievēršot 20. gadsimtam, sarežģītākajam laikam valsts  un nācijas vēsturē.
>> Lasīt vairāk NKC vietnē

15.01.2020. A.Silniece.
Konkurss jauniešiem "Dati ir vērtība – sargā tos!"

Datu valsts inspekcija informē, ka jauniešiem vecumā no 13 – 17 gadiem ir iespēja piedalīties konkursā "Dati ir vērtība – sargā tos!".
Konkurss tiek organizēts projekta “Vispārīgā datu aizsardzības regula – iespējas un atbildība mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU); tiesības un riski nepilngadīgām personām.”, akronīms DPSME, (konkursa Nr.REC-RDAT-TRAI-AG-2017), projekta Nr.814774 ietvaros.
>> Pieteikuma forma un konkursa nolikums DVI vietnē

14.10.2019. L.Kubliņa.
Kampaņā "Tīrai Latvijai!" skolēnus iesaistīs makulatūras vākšanā, saudzējot dabas resursus un veicinot atkritumu šķirošanu

Ir uzsākta dalībnieku pieteikšanās Latvijas plašākajai vides izglītības un otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņai “Tīrai Latvijai”. Kampaņa ik gadu apvieno simtiem Latvijas izglītības iestāžu, lai ne tikai aicinātu bērnus un jauniešus sacensties makulatūras vākšanā, bet arī sniegtu nozīmīgu ieguldījumu atkritumu šķirošanas kultūras attīstīšanā un dabas resursu – koksnes, ūdens, kā arī elektrības – taupīšanā. Makulatūras vākšanas kampaņai “Tīrai Latvijai” aicinātas pieteikties izglītības iestādes no visas Latvijas.
Dalībnieku reģistrācija makulatūras vākšanai notiek vietnē tirailatvijai.lv līdz 2020. gada 1. martam. Kampaņas dalībnieki ne tikai piedalīsies cīņā par vērtīgām naudas balvām un izglītojošām ekskursijām, bet arī katrs saņem garantētas dāvanas par ieguldījumu tīras Latvijas veidošanā. Par katru savākto makulatūras tonnu skolas saņems otrreizēji pārstrādātu papīru, kā arī visi konkursa dalībnieki varēs bez maksas apmeklēt grandiozu vides festivālu, kur ar radošajām darbnīcām, meistarklasēm un mūziķu priekšnesumiem organizatori pateiksies ikkatram kampaņas “Tīrai Latvijai” dalībniekam.
Makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai” organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Balticfloc”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Pilsētvides serviss” un Valsts izglītības satura centru.
>> Plašāka informācija par konkursu vietnē tirailatvijai.lv

Sadaļas arhīvs