Atgriezties sadaļā "Audzināšana. Aktuālā informācija "

Sadaļas "Audzināšana. Aktuālā informācija" arhīvs

2019.gads

13.09.2019. M.Daļecka.
Seminārs pašvaldību interešu izglītības speciālistiem, audzināšanas darba koordinatoriem un interešu izglītības iestāžu direktoriem

VISC aicina pašvaldību interešu izglītības speciālistus, audzināšanas darba koordinatorus un interešu izglītības iestāžu direktorus uz informatīvi izglītojošu semināru par aktualitātēm izglītībā 2019./2020. mācību gadā.
Seminārs notiks 2019.gada 19. septembrī plkst. 10.30. – 14.30 Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē, Merķeļa ielā 13, Rīgā.
Kontaktpersona: VISC vecākā referente M.Daļecka, tālr.67350813.

27.08.2019. K.Sprudzāne.
Notiks Award talka Likteņdārzā

VISC 7.septembrī jau vienpadsmito reizi organizē Award talku Likteņdārzā, uz kuru aicināti The Duke of Edinburgh’s International Award Latvia vienību pārstāvji – jaunieši, kuri pilda savas individuālās izaugsmes programmas un tiecas uz pašu izvirzīto mērķu sasniegšanu, un viņu Award vadītāji.
Šogad Latvijas simtgades svinību kalendārā iekļautās Award talkas dalībnieki darbosies Kokneses fonda organizētajā Ābolu ballē, kur palīdzēs vārīt ābolu ievārījumu un spiest sulu.

14.06.2019. K.Sprudzāne.
Award Latvia nometne jauniešiem "#WorldReady"

2019.gada 15.-21.jūnijā sporta un atpūtas kompleksā “Mežrozes” notiks Valsts izglītības satura centra organizētā The Duke of Edinburgh’s International Award Latvia nometne jauniešiem “#WorldReady”. Nometnē piedalīsies 50 jaunieši no 16 Latvijas pašvaldībām - Rīgas, Jelgavas, Ventspils, Aglonas, Alsungas, Auces, Babītes, Carnikavas, Cēsīm, Daugavpils, Dobeles, Gulbenes, Ikšķiles, Mārupes, Preiļiem un Saldus.
Nometnes programma balstīta Edinburgas hercoga starptautiskā apbalvojuma programmas principos un struktūrā, tieši tādēļ katra aktivitāte ļaus ikvienam nometnes dalībniekam pilnveidoties, caur izaicinājumiem paplašināt komforta zonu un iepazīties ar cilvēkiem, kuriem ir citāda dzīves pieredze. Katra nometnes diena ir saistīta ar vienu no programmas Award jomām – fizisko sagatavotību, prasmēm, piedzīvojumu ceļojumu un brīvprātīgo darbu.
Šogad, kad vairāk nekā 130 pasaules valstīts notiek The Duke of Edinburgh’s International Award Foundation rīkotā akcija #WorldReady, nometnes rīkotāji vēlas vērst uzmanību uz to, ka programma Award jau palīdz un var palīdzēt arī turpmāk Latvijas jauniešiem sagatavoties patstāvīgai dzīvei un darbam.
Nometne tiek organizēta sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā. “#WorldReady” tiek īstenota Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2019. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

18.02.2019. A.Aukšmuksta.
Seminārs novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem

VISC 2019.gada 21.februārī plkst.10.30-15.30 Strūgu ielā 4, Rīgā, organizē informatīvi izglītojošu semināru novadu/ pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem. Seminārā tiks aplūkoti dažāda satura aktuāli jautājumi: valstiskā audzināšana izglītības iestādēs 2019.gadā, aktualitātes skolēnu izglītošanā par veselīgu dzīvesveidu, medijpratību un drošu interneta lietošanu, informācija par to, kas skolēniem būtu jāzina par riskiem kļūt par cilvēktirdzniecības upuriem, par nodokļiem mūsu valstī u.c. Auditorija tiks iepazīstināta ar metodiskā atbalsta materiāliem skolotājiem un iespējām skolēniem piedalīties dažādās aktivitātēs.

 
2018.gads

23.10.2018. K.Sprudzāne.
Jaunieši saņems Edinburgas hercoga starptautisko apbalvojumu

2018.gada 30.novembrī Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā notiks 12.Edinburgas hercoga starptautiskā apbalvojuma pasniegšanas pasākums.
Apbalvošanas pasākumā, ko organizē VISC, tiks godināti tie 62 jaunieši, kuri pilnībā pabeiguši pašu izstrādātās “Award” programmas un tādējādi sasnieguši individuālos mērķus. Bronzas, sudraba un zelta apbalvojuma saņēmēju vidū ir programmas “Award” dalībnieki no Annenieku pamatskolas, Auces vidusskolas, biedrības “Suitu kultūras mantojums”, Babītes vidusskolas, Bikstu pamatskolas, Daugavpils 11.pamatskolas, Jaunjelgavas vidusskolas, Kandavas multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra “Nagla”, Lejasciema jauniešu centra “Pulss”, Lielvārdes pamatskolas, Mežinieku pamatskolas, Rēzeknes 5.vidusskolas, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, Smiltenes vidusskolas un Ulbrokas vidusskolas.
Kontaktpersona: VISC Interešu i zglītības un audzināšanas nodaļas vecākā referente Katrīna Sprudzāne, tālrunis: 673509 59 , e-pasts: katrina.sprudzane@visc.gov.lv

11.10.2018. K.Sprudzāne.
Veseksas grāfs un Award Latvia tiekas ar darba devējiem

2018.gada 9.oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika pasākums “#ievēroAWARD”, kura mērķis bija iepazīstināt darba devējus ar The Duke of Edinburgh’s International Award un aicināt viņus darbinieku atlases procesā īpašu vērību pievērst tiem kandidātiem, kuru CV ir norādīts apbalvojuma saņemšanas fakts.
Savas Latvijas vizītes ietvaros Veseksas grāfs princis Edvards veltīja laiku, lai kopā ar Award Latvia pārstāvjiem – apbalvojuma nacionālo patronesi Dr.Vairu Vīķi-Freibergu, Valsts izglītības satura centra atbildīgajām personām un bronzas, sudraba un zelta apbalvojuma ieguvējiem – vēstītu, kā individuālās Award programmas pildīšana palīdz jauniešiem sagatavoties gan patstāvīgai dzīvei, gan darbam.

29.08.2018. K.Sprudzāne.
Vējš burās!

2018.gada 11.-17.augustā Salacgrīvas novadā notika The Duke of Edinburgh’s International Award Latvia nometne jauniešiem “Vējš burās!”. Nometnē piedalījās 52 jaunieši no dažādām Latvijas vietām, Lielbritānijas, Maltas, Nīderlandes, Somijas un Turcijas. Dalībnieku vidū: bronzas un zelta līmeņa Award dalībnieki un jaunieši, kuri par Award iepriekš zināja pavisam maz vai neko. Valsts izglītības satura centra organizētās nometnes programma tika veidota, balstoties uz Award struktūru un principiem. Katra nometnes diena tika saistīta ar kādu no Award jomām – fizisko sagatavotību, prasmēm, brīvprātīgo darbu vai piedzīvojumu ceļojumu. Visas jauniešu aktivitātes bija kā izaicinājums, kuru pieņemot varēja gan iegūt jaunus draugus, gan kļūt drosmīgākam, pašpārliecinātākam, zinošākam, atvērtākam pret citiem un, protams, izdzīvot jaunu pieredzi.

 
2017.gads

12.12.2017. K.Sprudzāne.
Pasniegti starptautiski apbalvojumi

2017. gada 1. decembrī atjaunotās VEF Kultūras pils Kamerzālē jau 11. reizi Latvijā notika Valsts izglītības satura centra organizētā Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award apbalvojumu pasniegšanas ceremonija.
Šogad Edinburgas hercoga starptautisko apbalvojumu saņēma 53 jaunieši no dažādām Latvijas vietām - Rīgas, Aknīstes, Auces, Dobeles, Gulbenes, Kandavas, Lielvārdes, Ogres, Rojas un Valkas novada. Tie ir jaunieši, kuri pilnībā pabeiguši pašu izstrādātās bronzas, sudraba vai zelta individuālās izaugsmes programmas un tādējādi sasnieguši individuālos mērķus. Visi programmā iesaistītie jaunieši veikuši brīvprātīgo darbu, apguvuši vai pilnveidojuši kādu prasmi, veltījuši laiku fizikām aktivitātēm un devušies pašu organizētā vairāku dienu piedzīvojumu ceļojumā.

23.11.2017. K.Sprudzāne.
Jaunieši saņems Edinburgas hercoga starptautisko apbalvojumu

2017.gada 1.decembrī atjaunotās VEF kultūras pils Kamerzālē notiks 11.Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award apbalvojumu pasniegšanas ceremonija.
Apbalvošanas pasākumā, ko organizē VISC, tiks godināti tie programmas Award dalībnieki no Rīgas, Aknīstes, Auces, Dobeles, Gulbenes, Kandavas, Lielvārdes, Ogres, Rojas un Valkas novada, kuri pilnībā pabeiguši pašu izstrādātās bronzas, sudraba vai zelta individuālās izaugsmes programmas un tādējādi sasnieguši individuālos mērķus.

18.09.2017. K.Sprudzāne.
Programmas Award vienību kopdarbība

2017.gada 9.septembrī jau devīto gadu pēc kārtas notika Valsts izglītības satura centra organizētā Award rudens talka Likteņdārzā, uz kuru bija aicināti Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award dalībnieki un viņu ģimenes, Award vadītāji un ikviens programmas Award labvēlis. Šogad talkā, spītējot rudenim raksturīgajiem laika apstākļiem, piedalījās 94 dalībnieki no 10 Award vienībām.

 
2016.gads

10.11.2016. E.Pelša.
Aicinājums izglītības iestādēm rīkotajos pasākumos 11.novembrī - Lāčplēša dienā un 18.novembrī - Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā

2016.gada 18.novembrī atzīmēsim Latvijas Republikas proklamēšanas 98.gadadienu - Latvijas valsts dzimšanas dienu. Taču pirms tam Lāčplēša dienā -11.novembrī tiks godināti Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņa. Lai apzinātos savas saknes un valstisko piederību, iepriekšējo paaudžu atstātā mantojuma nozīmīgumu un savu personīgo atbildību par tā saglabāšanu, lai stiprinātu Latvijas sabiedrības saliedētību un izkoptu patriotismu jaunajā paaudzē, aicinām izglītības iestādēs organizēt tematiskus pasākumus un svinīgus sarīkojumus, kā arī iesaistīties valsts un pašvaldību rīkotajās aktivitātēs, kas veltītas Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas dienai.

04.10.2016. E.Pelša.
Noticis rudens seminārs novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem

Valsts izglītības satura centrs 2016.gada 27.septembrī Strūgu ielā 4, Rīgā, organizēja semināru novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem. Semināra mērķis bija informēt par aktualitātēm audzināšanas darbā sniegt metodisku atbalstu pedagogiem audzināšanas darba īstenošanā novados/pilsētās un to izglītības iestādēs. Seminārā piedalījās 58 audzināšanas darba koordinatori - metodisko apvienību vadītāji un atbildīgie speciālisti par audzināšanas darbu novados/pilsētās. Semināra materiāli un prezentācijas elektroniski nosūtītas pašvaldību audzināšanas darba koordinatoriem, lai ar seminārā gūto informāciju iepazīstinātu izglītības iestādes.

19.09.2016. K.Sprudzāne.
Notika 8.Award rudens talka

10.septembrī Likteņdārzā notika 8.Award rudens talka. Valsts izglītības satura centra organizētajā pasākumā piedalījās Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award vienības no Aizupes, Auces, Bikstiem, Jaunjelgavas, Kaķeniekiem, Mežiniekiem un Taurupes.

27.07.2016. K.Sprudzāne.
Notiks Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award vadītāju pieredzes apmaiņas seminārs

28.-.31.jūlijā Amatas pamatskolā notiks Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award vadītāju pieredzes apmaiņas seminārs, ko organizē Valsts izglītības satura centrs.
Semināra programmas izstrādē un realizēšanā iesaistītas programmas Award zelta līmeņa dalībnieces no Dobeles, Salaspils un Skrīveru novada, kuras šajās dienās īstenos savu programmas Award zelta līmeņa projektu.
Četru dienu laikā Award vadītājiem no dažādiem Latvijas novadiem būs iespēja iesaistīties dažādās aktivitātēs, kas sasaucas ar programmas Award jomām – brīvprātīgo darbu, fizisko sagatavotību, prasmēm un piedzīvojumu ceļojumu – kas palīdzēs dalīties pieredzē par piedzīvoto, paveikto un sasniegto programmas Award īstenošanā, kā arī sniegs iespēju gūt jaunas zināšanas un prasmes, kas turpmāk var noderēt ikdienas darbā ar jauniešiem.
Edinburgas hercoga starptautiskā jauniešu pašaudzināšanas programma Award palīdz jauniešiem sagatavoties patstāvīgai dzīvei un darbam. The Duke of Edinburgh’s International Award – apbalvojums, ko iegūst jaunieši, kas programmas Award ietvaros sasnieguši savus individuālos mērķus - ir pasaulē vadošais jauniešu izaugsmes apbalvojums. Iepriekšējā gadā vairāk nekā viens miljons jauniešu 144 pasaules valstīm iesaistījās programmā Award. Latvijā programmu Award no 2006.gada īsteno Valsts izglītības satura centrs.
Programmas Award trīs līmeņos – bronzas, sudraba un zelta – jaunieši noteiktu laika periodu veic pašu izvēlētas aktivitātes četrās programmas Award jomās – apgūst prasmes, veic brīvprātīgo darbu, uzlabo savu fizisko sagatavotību un dodas piedzīvojumu ceļojumā. Par programmas Award dalībnieku var kļūt ikviens jaunietis, vecuma posmā no 14 līdz 24 gadiem. Jaunieši, kuri sasnieguši pašu izvirzītos jomu mērķus, tiek aicināti uz svinīgo apbalvošanas pasākumu, kura laikā viņi saņem attiecīgā līmeņa programmas Award apbalvojumu.
Kontaktpersona: Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un tālākizglītības departamenta Interešu izglītības un audzināšanas nodaļas vecākā referente Katrīna Sprudzāne, tālrunis: 67350964, e-pasts: katrina.sprudzane@visc.gov.lv.

21.04.2016. E.Pelša.
Aicinājums izglītības iestādēm atzīmēt Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu

2016.gada 4.maijā atzīmēsim Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 26.gadadienu. 4.maiju mēs varam dēvēt par Latvijas otro dzimšanas dienu.
Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienu, VISC kā ik pavasari 2016.gada 4.maijā tradicionāli aicina rīdziniekus un Rīgas viesus apmeklēt Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē programmu un koncertu no plkst.11:00 līdz 13:30 laukumā pie Brīvības pieminekļa.

01.04.2016. E.Pelša.
Noticis seminārs novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem

VISC 2016.gada 29.martā Strūgu ielā 4, Rīgā, organizēja semināru novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem. Semināra mērķis bija informēt par aktualitātēm audzināšanas darbā sniegt metodisku atbalstu pedagogiem audzināšanas darba īstenošanā novados/pilsētās un to izglītības iestādēs. Plānojot semināra norisi, galvenais akcents tika likts uz pilsoniskās izglītības jautājumiem izglītības iestādē un ārpus tās.
Seminārā piedalījās 58 audzināšanas darba koordinatori - metodisko apvienību vadītāji un atbildīgie speciālisti par audzināšanas darbu novados/pilsētās.

23.03.2016. E.Pelša.
Seminārs novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem

VISC 2016.gada 29.martā Strūgu ielā 4, Rīgā organizē semināru novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem. Seminārā aicināti piedalīties atbildīgie par audzināšanas darbu pašvaldībā – novadā/pilsētā.

 
2015.gads

21.12.2015. L.Juberte.
Ministru prezidente aicina visas Latvijas skolas veltīt vienu mācību stundu Barikāžu 25 gadu jubilejai!

20.janvārī apritēs 25 gadi kopš 1991.gada barikādēm, kad Baltijas iedzīvotāji drosmīgi iestājās par savām valstīm. Lai veicinātu atmiņu un vēstures tālāknodošanu, Ministru prezidente Laimdota Straujuma aicina ikvienu skolu un skolotāju iesaistīties valstiskā iniciatīvā un laikā no 4. līdz 18.janvārim veltīt vienu mācību stundu barikāžu tēmai.
Skolas aicinātas īpaši pārdomāt mācību stundas saturu, iesaistot skolēnus atmiņu stāstu izzināšanā, diskusijās un pašu veidotās prezentācijās.
"Veicināsim patriotisma garu mūsu skolēnos, rosināsim dziļāku izpratni par valsts veidošanos un kopīgi izcīnīto neatkarību! Un dalīsimies savos Barikāžu 25 gadu jubilejas pasākumu iespaidos!" aicina Ministru prezidente.

10.12.2015. E.Pelša.
Aicinājums izglītības iestādēm pieminēt 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienu

2016.gada janvārī atzīmēsim 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres 25.gadadienu. Lai novērtētu iepriekšējo paaudžu veikumu, padziļinātu zināšanas un izpratni par to, stiprinātu sabiedrības saliedētību un izkoptu bērnos un jauniešos patriotisma jūtas, aicinām izglītības iestādēs organizēt tematiskus atceres pasākumus: vēstures stundas, tikšanās, diskusijas un sarīkojumus, kā arī iesaistīties valsts un pašvaldības piedāvātajās aktivitātēs, kas veltītas barikāžu aizstāvju atcerei.
Pateicoties spējai nest un sajust Latviju savā sirdī, iepriekšējām paaudzēm ir izdevies izveidot Latvijas valsti, pēc daudziem gadiem to atkal atjaunot un nosargāt valstisko neatkarību dažādos vēstures pagriezienos. 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres 25.gadadiena ir nozīmīgs notikums mūsu valstij un katram tās iedzīvotājam, tāpēc īpaši būtiski to atgādināt, akcentēt un darīt emocionāli saprotamu jaunajai paaudzei, izzinot vēsturisko mantojumu un sabiedrības saliedētības un nevardarbīgas pretošanās pieredzi un veicinot sociālās atmiņas saglabāšanu un tālāknodošanu, veidojot izpratni par sabiedriskās līdzdalības nozīmi savas valsts veidošanā un attīstībā.
Informatīvie un izziņas materiāli par 25 gadus senajiem vēsturiskajiem notikumiem atrodami 1991.gada barikāžu muzeja mājas lapā www.barikades.lv
Par plānoto valsts nozīmes pasākumu programmu iesakām interesēties Kultūras ministrijas mājaslapā: www.km.gov.lv

09.12.2015. I.Kraskeviča.
Bērnu nometņu vadītāji apgūst jaunas zināšanas seminārā "Pozitīvas vides un sadarbības veidošana bērnu nometnēs"

Tradicionāli katru gadu pēc nometņu sezonas beigām VISC kopā pulcina bērnu nometņu vadītājus, lai piedāvātu papildināt savas zināšanas un prasmes, kā arī lai savstarpēji dalītos pieredzē ar citiem nometņu vadītājiem.
2015.gada 28. un 29.novembrī Rīgas sanatorijas internātpamatskolā, Brīvības gatvē 384, Rīgā, notika seminārs "Pozitīvas vides un sadarbības veidošana bērnu nometnēs", kurā piedalījās 67 nometņu vadītāji, organizatori un pedagogi.
Šogad uzsvars likts uz to, kā veiksmīgi sadarboties ar nometņu dalībnieku vecākiem, kā izveidot pozitīvu vidi nometnē, ņemot vērā gan nometņu dalībnieku vajadzības, drošību, gan savstarpējo saskarsmi un sadarbību.

08.09.2015. E.Pelša.
Seminārs novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem

VISC 2015.gada 22.septembrī Strūgu ielā 4, Rīgā, organizē semināru novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem.
Semināra mērķis:
– informēt par aktualitātēm audzināšanas darbā jaunajā mācību gadā;
– sniegt metodisku atbalstu pedagogiem audzināšanas darba īstenošanā novados/pilsētās un to izglītības iestādēs.

14.04.2015. E.Pelša.
Metodiskais materiāls pedagogiem darbam ar sociālā riska grupas bērniem un jauniešiem

VISC ir sagatavojis metodisko materiālu pedagogiem „Darbs ar sociālā riska grupas bērniem un jauniešiem atkarību profilaksē”, kas ieskicē virkni problēmjautājumu pedagoga darbā saistībā viņa personīgo un profesionālo gatavību un motivāciju strādāt un sadarboties ar sociālā riska grupas bērniem un viņu vecākiem. Tajā sniegts arī ieskats par darbā izmantojamajiem resursiem, metodēm un nepieciešamo atbalstu.
>> Metodiskais materiāls publicēts sadaļā "Metodiskie materiāli"

24.03.2015. E.Pelša.
Noticis seminārs novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem

VISC 2015.gada 19.martā Strūgu ielā 4, Rīgā, organizēja semināru novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem. Semināra pamattēma bija „Pilsoniskās audzināšanas aktualitātes Eiropas Attīstības gada kontekstā”.
Seminārā piedalījās 59 audzināšanas darba koordinatori - metodisko apvienību vadītāji un atbildīgie speciālisti par audzināšanas darbu novados/pilsētās un izglītības iestāžu pedagogi. VISC Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vadītāja Astra Aukšmuksta iepazīstināja klātesošos ar aktuālajiem jautājumiem audzināšanas darbā, bet vecākā referente Evija Pelša pastāstīja par metodiskā atbalsta un līdzdalības iespējām audzināšanas darba īstenošanā novados/pilsētās un izglītības iestādēs. Semināra turpinājumā tā dalībnieki strādāja divās grupās Izglītības attīstības centra (IAC) projektu koordinatoru Ingūnas Irbītes un Dainas Zelmenes vadībā.
Nodarbībās tika aplūkotas divas tēmas:
• Globālās pasaules izaicinājumi un pilsoniskās audzināšanas iespējas;
• Sociālās un ekoloģiskās atbildības veidošana audzināšanas darbā.
Nodarbību saturs un materiāli tapuši projekta „Globālā dimensija sociālo zinātņu mācību priekšmetos” ietvaros. Tā kā abas nodarbību vadītājas ir praktizējošas skolotājas, auditorijai kļuva labāk izprotams nodarbībās iegūto zināšanu un prasmju praktiskais pielietojums. Daži no klātesošajiem varēja dalīties ar pārējiem savā pieredzē par projektā izstrādātās metodikas un mācību materiālu izmantošanu ne tikai mācību stundās, bet arī audzināšanas darbā. Semināra laikā izskanēja dažādi viedokļi, raisījās pārdomas, radās jaunas idejas turpmākajam darbam. Dalībnieki saņēma uzskates un izdales materiālus, kā arī IAC apliecinājumu par pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi globālās izglītības jautājumos.

18.03.2015. A.Aukšmuksta. Papildināts 13.04.2015.
Konkurss jaunajiem kino entuziastiem "Mūsu 4.maija deklarācija"

Valsts kanceleja un Valsts izglītības satura centrs aicina skolēnus un studējošos veidot video par 1990. gada 4.maijā pieņemto Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas deklarāciju, tās vēstījumiem un nozīmi mūsdienu sabiedrībai. Konkurss paredzēts jauniem video amatieriem un entuziastiem, kuri video veidošanu sākuši izzināt pašu spēkiem. Nozīmīgākais ir video vēstījums un saturs, tāpēc konkursa dalībnieki var likt lietā savu izdomu un uzņemt video ar mobilā telefona kameru, GoPro, fotokameru, kā arī meklēt citus tehniskos risinājumus. Konkursa vērtēšanā piesaistīta kompetenta žūrija, kas noteiks 15 labākos video, kurus Valsts kanceleja publicēs sabiedrības balsojumam interneta vietnē Youtube.com.
„Līdz šim saņemtie video ir veidoti ļoti rūpīgi un patriotiski. Skolēni ir ņēmuši vērā vēstures faktus, sadarbojušies ar Tautas frontes dalībniekiem, vēsturniekiem, skolotājiem, vecākiem un draugiem. Ieguldīts ir apbrīnojami liels darbs,” jauniešu ieguldījumu atzinīgi vērtē viena no konkursa žūrijas loceklēm Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane.
Ņemot vērā skolēnu lūgumus, Valsts kanceleja pagarina pieteikšanos konkursam „Mūsu 4. maija deklarācija”, ļaujot skolēniem un studējošajiem pilnveidot un pabeigt savus video. Pagaidām aktivitāti izrādījuši 5.-9. klašu un vidusskolas skolēni. „Ceru, ka arī studējošie tuvāko 48 stundu laikā mums sagatavos kādu īpašu pārsteigumu, jo galvenais jau ir ideja, kuru katrs var atspoguļot, kā vēlas un māk, ” aicina E. Dreimane.
Skolēni un studējošie aicināti līdz trešdienai, 15. aprīlim, iesūtīt savus video par Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas nozīmi un ietekmi uz mūsdienu sabiedrību. Līdz šim saņemti 15 video no Rīgas, Liepājas, Daugavpils, Alūksnes, Jelgavas, Cēsīm un citām pilsētām.

15.01.2015. A.Aukšmuksta.
Par Award Latvijā jauno vadītāju sagatavošanas kursiem

Plānotie starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award Latvijā jauno vadītāju sagatavošanas kursi 23.-24.janvārī nenotiks.

 
2014.gads

14.11.2014. E.Pelša.
Noslēdzies semināru cikls klašu/grupu audzinātājiem un interešu izglītības pedagogiem darbam ar sociālā riska grupas bērniem un jauniešiem

Saskaņā ar Ministru kabineta 2014.gada 28.maija rīkojumu Nr.247 ”Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”” Valsts izglītības satura centrs 2014.gada oktobrī īstenoja semināru ciklu „10 reģionālie semināri klašu/grupu audzinātājiem un interešu izglītības pedagogiem darbam ar sociālā riska grupas bērniem un jauniešiem.”

01.10.2014. E.Pelša.
Reģionālie semināri klašu/grupu audzinātājiem un interešu izglītības pedagogiem darbam ar sociālā riska grupas bērniem un jauniešiem

Saskaņā ar Ministru kabineta 2014.gada 28.maija rīkojumu Nr.247 ”Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”” Valsts izglītības satura centrs 2014.gada oktobrī īsteno semināru ciklu „10 reģionālie semināri klašu/grupu audzinātājiem un interešu izglītības pedagogiem darbam ar sociālā riska grupas bērniem un jauniešiem. VISC organizē seminārus sadarbībā ar pašvaldību izglītības pārvaldēm/izglītības speciālistiem un izglītības iestādēm. Ikvienā reģionā plānoti divi astoņu stundu profesionālās pilnveides semināri. Katrā seminārā piedalās 50 pedagogi.
Pieteikšanās dalībai seminārā notiek pie katra atbilstošā reģiona koordinatora saskaņā ar izglītības iestādēm nosūtīto informāciju.

26.09.2014. E.Pelša.
Noticis seminārs novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem

Valsts izglītības satura centrs 2014.gada 25.septembrī Strūgu ielā 4, Rīgā, organizēja semināru novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem, lai informētu par prioritātēm un aktualitātēm 2014./2015.mācību gadā un sniegtu metodisko atbalstu audzināšanas darbības īstenošanai izglītības iestādēs. Seminārā piedalījās 56 audzināšanas darba koordinatori – Klašu audzinātāju metodisko apvienību vadītāji un atbildīgie speciālisti par audzināšanas darbu novados/pilsētās. Aicinātie viesi no dažādām institūcijām un organizācijām akcentēja risināmos jautājumus audzināšanas darbā dažādos līmeņos – ģimenē, skolā, pašvaldībā, valstī - un piedāvāja daudzveidīgas un mūsdienīgas iespējas, resursus un metodes audzināšanas darba īstenošanai. Semināru dalībnieki atzinīgi novērtēja sniegto informāciju un izmantojamos metodiskos ieteikumus, kā arī iesaistījās diskusijās un dalījās darbā gūtajā pieredzē.

05.09.2014. A.Aukšmuksta. Precizēts 27.01.2015.
Literāro un pētniecisko darbu konkurss vispārizglītojošo skolu 10.-12. klašu skolēniem un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem

2015.gada 28.septembrī apritēs 150 gadu, kopš dzimis pedagogs un rakstnieks Valdis (Voldemārs Zālītis), un 120 gadu, kopš pirmoreiz izdota viņa sarakstītā bērnības atmiņu grāmata "Staburaga bērni", kas kļuvusi par literatūras pieminekli Pļaviņu HES celtniecības laikā appludinātajai Staburaga klintij. Godā ceļot Baltijas skolotāju semināra Kuldīgā absolventa Valda pedagoģisko ideālu – tautas dzīvē sakņotu humānu personību –, PIKC "Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums" sadarbībā ar VISC, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Kuldīgas novada latviešu valodas un literatūras skolotāju un bibliotekāru metodisko apvienību aicina jauniešus/jaunietes un viņu skolotājus iesaistīties literāro un pētniecisko darbu konkursā.
Konkursa norises laiks: no 2014.gada 28.septembra līdz 2015.gada 5.februārim.
Darbu iesniegšanas termiņš pagarināts līdz 2015.gada 5.februārim.

05.09.2014. A.Aukšmuksta.
Radošo darbu konkurss "Es un mana dzimtene"

Rīgas Latviešu biedrība projekta „Atvērsim pasauli iespējām un prasmēm” ietvaros rīko radošo darbu konkursu „Es un mana dzimtene”, kurā piedalīties aicināti bērni un jaunieši vecumā no 14 līdz 19 gadiem. Konkursa rīkotāji iesaistīties īpaši rosina bērnus ar īpašām vajadzībām, kā arī ārzemēs dzīvojošos latviešu bērnus un jauniešus.
Radošo darbu konkurss tiek veidots 2 kārtās. Pirmā kārta noslēdzās 2014. gada pavasarī. Otrā kārta tiek uzsākta reizē ar jauno mācību gadu un bērni, jaunieši tiek aicināti aktīvi piedalīties, darbus iesniedzot septembrī un oktobrī. Tāpat kā pavasara kārtā, arī šoreiz konkursa darbus var iesniegt 2 kategorijās: rakstisks darbs vai vizuālās mākslas darbs. Otrajā – rudens konkursa kārtā darbu tēmas ir "Es un mani draugi, mana vide" vai "Es un manas Latvijas nākotne".
Otrā konkursa darbu iesniegšanas termiņš ir 2014. gada 27. oktobris.

03.09.2014. E.Pelša.
16.-17.septembrī notiks kursi pedagogiem "Scenārijs – sarīkojuma literārais un dramaturģijas pamats"

Valsts izglītības satura centrs 2014.gada 16.-17.septembrī Strūgu ielā 4, Rīgā, organizē profesionālās pilnveides kursus izglītības iestāžu direktoru vietniekiem audzināšanas darbā, klašu audzinātājiem un teātra un skatuves runas interešu izglītības pulciņu pedagogiem „Scenārijs – sarīkojuma literārais un dramaturģijas pamats”. Kursus nodarbības vadīs pieredzējusi lektore, Latvijas Kultūras koledžas Svētku režijas programmas vadītāja, režisore Anna Jansone.
Kursu dalības maksa vienam dalībniekam saskaņā ar 2013.gada 17.septembra Ministru kabineta Nr. 851 „Noteikumi par Valsts izglītības satura centra sniegto maksas pakalpojumu cenrādi” noteikumiem ir 16.68 EUR (cenā iekļauta lektora darba samaksa, mācību materiālu sagatavošana un 2 kafijas paužu izmaksas). Grupas dalībnieku skaits 26-30. Grupa tiks komplektēta, ievērojot pieteikumu iesūtīšanas secību.
Pieteikšanās kursiem notiks elektroniski līdz 10.septembrim, rakstot uz e-pasta adresi evija.pelsa@visc.gov.lv. Elektroniskajā vēstulē nepieciešams norādīt:
– vārdu, uzvārdu;
– personas kodu (apliecības sagatavošanai);
– darbavietu, amatu;
– kontakttālruni un e-pastu (jānorāda obligāti, lai varētu precizēt apmaksas jautājumus).
Pēc 10.septembra visiem kursu dalībniekiem elektroniski tiks nosūtīta vēstule par apmaksas kārtību.
Naktsmītnes kursu dalībniekiem netiek nodrošinātas.Ar kursu programmā ietvertajām tēmām un kursu norises plānojumu iespējams iepazīties pielikumā pievienotajā darba kārtībā.

16.06.2014. A.Aukšmuksta.
"Baltijas ceļam" – 25

Šogad aprit 25 gadi, kopš Baltijas valstu ļaudis 1989.gada 23.augustā vienojās unikālā un miermīlīgā masu demonstrācijā, kuras laikā vairāk nekā miljons cilvēku sadevās rokās, lai veidotu 600 km garu cilvēku ķēdi caur trijām Baltijas valstīm, vienojot Igauniju, Latviju un Lietuvu centienos pēc brīvības. Baltijas ceļš bija apbrīnojama solidaritātes akcija, kas piesaistīja lielu uzmanību visā pasaulē. 2009.gadā nozīmīgākie dokumenti par šo notikumu tika iekļauti UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kopīgi sagatavotā nominācijā „Baltijas ceļš - cilvēku ķēde trīs valstu vienotiem centieniem pēc brīvības”.
Lai sekmētu skolēnu līdzdalību Baltijas ceļa 25.gadadienas atceres norisēs un iesaistītu viņus kolektīvās atmiņas saglabāšanā, veidošanā un pēctecības nodrošināšanā, Valsts izglītības satura centrs (VISC) aicina izglītības iestādes atbalstīt šādus pasākumus:

  • Baltijas ceļa stundas organizēšana izglītības iestādēs 2014.gada septembra sākumā, atceroties 23.augusta notikumus 1939.gadā un 1989.gadā, tiekoties ar Baltijas ceļa dalībniekiem un godinot brīvības cīnītājus, tādējādi stiprinot bērnos un jauniešos patriotisma jūtas un valstisko apziņu;
  • UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar partneriem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā īsteno projektu „Baltijas ceļa stāsti”. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par Baltijas ceļa notikumiem caur dzīvo vēsturi – Baltijas valstu iedzīvotāju stāstiem, kas apkopoti sadarbībā ar atmiņas institūcijām, izglītības iestādēm, bibliotēkām un citiem interesentiem, nodrošinot to pieejamību interneta vietnē www.thebalticway.eu  un aktualizējot tos virtuālajā vidē. Šī projekta ietvaros Valmierā 6.-7.novembrī ir ieplānots Baltijas valstu skolēnu pašpārvalžu līderu forums „Ejam tālāk pa Baltijas ceļu”, kura laikā jaunieši diskutētu par pagātnes notikumu sasaisti ar tagadni un veidotu kopīgu skatījumu sadarbībai nākotnē.

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija ir sagatavojusi metodisku atbalsta materiālu-prezentāciju, kura var tikt izmantota izglītības iestādes organizētajos pasākumos (www.slideshare.net/UNESCO_LNK/baltijas-cels-2014bc25-35155455).
 
Baltijas ceļa 25. gadadienas pasākumi
Atceroties šo unikālo notikumu, ministrijas, pašvaldības, muzeji, bibliotēkas, skolas un citas organizācijas plāno daudz dažādu pasākumu Latvijā – koncertus, velomaratonus, izstādes, stāstu vakarus, filmu seansus, nodarbības u.c.
 
Kontaktpersonas
VISC Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Evija Pelša, tālr.67350813, e-pasta adrese: evija.pelsa@visc.gov.lv;
UNESCO LNK Komunikācijas un informācijas sektora vadītāja Evija Maļkeviča, e-pasta adrese: e.malkevica@unesco.lv.

16.04.2014. E.Pelša.
Noticis pavasara seminārs novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem

Valsts izglītības satura centrs 2014.gada 8.aprīlī Strūgu ielā 4, Rīgā, organizēja semināru novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem, lai sniegtu metodisko atbalstu audzināšanas darbības īstenošanai izglītības iestādēs.
Seminārā piedalījās 51 audzināšanas darba koordinators - metodisko apvienību vadītāji un atbildīgie speciālisti par audzināšanas darbu novados/pilsētās.

31.03.2014. A.Aukšmuksta.
Radošo darbu konkurss "Es un mana dzimtene"

Radošo darbu konkurss ilgtermiņā nodrošina bērniem un jauniešiem ar zemām pamatprasmēm, bērniem un jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī it visiem bērniem un jauniešiem kopumā izzināt un pilnveidot savu priekšstatu par Latvijas vēsturi, kultūru, veidot izpratni par nacionālās identitātes jautājumiem. Konkursu organizē Rīgas Latviešu biedrība.
Aktivitātes ietvaros notiek 2 radošo darbu konkursi 2 nominācijās – rakstisks darbs un vizuālās mākslas darbs.
Pirmais konkurss (marts – maijs)
Radošais darbs "Es un manas mājas, mana ģimene", "Es un mana skola"
Otrais konkurss (septembris – novembris)
Radošais darbs "Es un mani draugi, mana vide", "Es un manas Latvijas nākotne"
Radošo darbu konkursā piedalās bērni un jaunieši (vecumā no 14 līdz 19 gadiem), bērni un jaunieši ar speciālām vajadzībām vai funkcionāliem traucējumiem, bāreņi, u.c., kā arī ārzemēs dzīvojošie latviešu bērni un jaunieši
Kontakttālruņi uzziņām:
Gaida Jablovska (par radošo rakstu darbu) – 29689489,
Kaspars Bērziņš (par vizuālās mākslas darbu) – 22448413.

22.01.2014. I.Kraskeviča.
Sociālajam riskam pakļauto bērnu un jauniešu integrācija programmas Award aktivitātēs

Nodibinājums „Radošā Instance” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru no 2013.gada 1.jūlija līdz 2014.gada 1.martam īsteno projektu „Sociālajam riskam pakļauto bērnu un jauniešu integrācija Starptautiskās pašizaugsmes programmas Award aktivitātēs” (projekts Nr. 2012.EEZ./PP/1/MIC/049/002, finansē Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta 2009.-2013.gada perioda programmas „NVO fonda“ apakšprogrammas „NVO projektu programma”).
Projekta mērķis ir  veicināt sociālajam riskam pakļauto bērnu un jauniešu integrāciju sabiedrībā, izmantojot brīvprātīgā darba metodes Award pašizaugsmes programmas ietvaros.
2013.gadā ir notikuši vairāki nozīmīgi pasākumi: Starptautiskās pašizaugsmes  programmas Award 40 jaunieši no Valkas, Jaunjelgavas, Kokneses, Dobeles, Kandavas un Ludzas 2013.gada jūlijā piedalījās seminārā  „Award pašizaugsmes programmas jauniešu apmācība darbam ar sociālā riska jauniešiem” Apšuciema skolā, kur tika sagatavoti komunikācijai ar dažādām sociālajām grupām, paši izstrādāja semināru programmu jauniešiem no sociālā riska ģimenēm savās pilsētās, ar mērķi iesaistīties  programmā Award, kā arī apgūt iemaņas labā darba veikšanai vasaras nometnē. Reģionālie semināri notika Valkā, Jaunjelgavā, Koknesē, Dobelē, Kandavā un Ludzā.
Neaizmirstams notikums bija vasaras nometne Engurē ”Mans labais darbs!”.  Nometnes aktivitātēs iesaistījās jaunieši no sociālā riska ģimenēm: 38 dalībnieki, kas jau darbojas Award programmas aktivitātēs un 22 dalībnieki, kas nākotnē vēlas iesaistīties programmā. Labā darba ietvaros tika sniegta palīdzība 6 mājsaimniecībām Engurē un Apšuciemā. Jaunieši sakopa jūras piekrasti, izcirta krūmus un  veica dažādus dārza darbus. Pēc nometnes Award jauniešu pulciņš ir papildinājies par 22 dalībniekiem.
Publicitātes aktivitāšu ietvaros tika izveidota animācijas filma par programmu Award, kura tika prezentēta programmas Award apbalvošanas pasākumā Rīgas Latviešu biedrības namā 2013.gada 6.decembrī. Līdz projekta beigām filma tiks izplatīta Latvijas skolās, sociālajos dienestos, dienas  centros, bērnu un jauniešu centros kā informatīvs materiāls. Šobrīd piedāvājam noskatīties animācijas reklāmas filmu arī Jums!

 
2013.gads

10.12.2013. J.Supe.
Noticis starptautiskās programmas Award apbalvošanas pasākums

Piektdien, 6.decembrī, Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notika starptautiskās Edinburgas hercoga jauniešu pašizaugsmes programmas Award apbalvošanas pasākums.
Pasākumā starptautiski atzītus bronzas, sudraba un zelta līmeņa sertifikātus un nozīmītes saņēma 67 programmas dalībnieki no Latvijas. Jauniešus sveica un apbalvojumus pasniedza Valsts izglītības satura centra vadītāja vietniece Agra Bērziņa, Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta un jaunatnes departamenta direktora vietniece Diāna Sīmansone, Lielbritānijas vēstnieka vietnieks Latvijā Ričards Koizumi, viesi no Somijas Award programmas, vice misters Latvija 2012 Guntars Logins, kā arī dziedātāja Olga Rajecka. Pasākumu vadīja Lauris Reiniks un Signe Novoselova. Jaunieši apbalvojumus saņēma par izpildītajām individuālajām izaugsmes programmām – noteiktu laiku visi apbalvotie bija apguvuši jaunas prasmes, darījuši brīvprātīgo darbu, sportojuši un devušies piedzīvojumu ceļojumā. Pasākuma laikā izskanēja aizkustinoši stāsti par jauniešu veiktajiem brīvprātīgajiem darbiem – kā programmas dalībnieki palīdzējuši vientuļiem pensionāriem, mācījuši veciem cilvēkiem datorprasmes, palīdzējuši suņu un kaķu patversmēs.
Šī apbalvošana Latvijai īpaša ar to, ka zelta līmeņa apbalvojumu saņēma rekordliels skaits jauniešu – 14 dalībnieki no dažādiem novadiem: Kristīne Beniuša, Dagnija Morica, Viktorija Selezena un Zita Vaivoda no Kandavas, Jānis Bērtiņš no Valkas, Laura Censone, Svetlana Rimare un Sindija Sokolovska no Jaunjelgavas, Alīna Gromova un Roberta Mūrniece no Balviem, Elvija Hvaleja un Madara Keiva no Alūksnes, Kristaps Smiltnieks no Ventspils, kā arī Liene Vīksne no Lielvārdes. Balva „Award zelta cilvēks 2013” par īpašu ieguldījumu programmas attīstībā Latvijā tika pasniegta Jaunjelgavas Award grupas vadītājai Valentīnai Rimarei.
Programmu Award 1956.gadā dibinājis Edinburgas hercogs Lielbritānijā, bet šobrīd tā darbojas jau 140 valstīs visā pasaulē. Latvijā programmu no 2006.gada īsteno Valsts izglītības satura centrs. Award programmas patronese Latvijā ir Vaira Vīķe-Freiberga. Programmas mērķis ir palīdzēt jauniešiem atklāt savus talantus, kā arī pilnveidoties dažādās jomās. Progammai ir bronzas, sudraba un zelta līmeņi, katrā līmenī jaunieši pilnveidojas četrās jomās – apgūst jaunas prasmes, veic brīvprātīgo darbu, sporto, kā arī dodas piedzīvojumu ceļojumā. Programmā var piedalīties ikviens jaunietis vecumā no 14 līdz 25 gadiem. Programmas mājaslapa ir award.lv.

05.12.2013. J.Supe.
Notiks starptautiskās programmas Award apbalvošanas pasākums

Piektdien, 6.decembrī plkst.14.00, Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks starptautiskās Edinburgas hercoga jauniešu pašizaugsmes programmas Award apbalvošanas pasākums. Par izpildītajiem līmeņiem jaunieši saņem starptautiski atzītus apbalvojumus – bronzas, sudraba vai zelta nozīmītes un sertifikātus. Šogad apbalvojumi tiks pasniegti 67 Latvijas jauniešiem. Šis gads īpašs ar to, ka augstāko novērtējumu – zelta nozīmītes un sertifikātus – saņems 14 jaunieši no dažādiem Latvijas novadiem – Alūksnes, Balviem, Valkas, Jaunjelgavas, Ventspils, Kandavas un Lielvārdes.

08.11.2013. D.Ļaha.
Apbalvo skolēnus pasākumu cikla "Mana Latvija" noslēguma sarīkojumā

8.novembrī Latvijas Kara muzejā svinīgā ceremonijā aizvadīts Valsts izglītības satura centra (VISC) rīkotais skolēnu patriotisma un pilsoniskās audzināšanas pasākumu cikla „Mana Latvija” noslēguma sarīkojums. Sarīkojuma laikā VISC sveica skolēnus un pedagogus, kā arī pateicās izglītības iestādēm par nozīmīgo veikumu skolēnu patriotisma audzināšanā un līdzdalību projekta „Mana Latvija” pasākumos.

A.Aukšmuksta.
Labās prakses piemērs skolēnu patriotisma audzināšanā Talsu, Dundagas un Rojas novados

Sagaidot Latvijas 95.dzimšanas dienu, skolās notiek daudzveidīgas svētku aktivitātes: svinīgie sarīkojumi, koncerti, izstādes, lāpu gājieni, tikšanās, konkursi, radošās darbnīcas, tematiskas klases stundas un citi pasākumi.
Talsu, Dundagas un Rojas novadu skolēniem 2013.gadā tika dota iespēja piedalīties skolēnu mākslinieciskās jaunrades konkursā „Mana Latvija gadalaikos”, kura noslēguma sarīkojums notika 14.novembrī Talsu novada Bērnu un jauniešu centrā un kurā pulcējās bērni un jaunieši, viņu vecāki, skolotāji, skolu vadītāji, vietējās sabiedrības pārstāvji. Klātesošos uzrunāja un svētkos sveica Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus. Valsts izglītības satura centra vadītāja vietniece Agra Bērziņa pasniedza VISC Atzinības un Pateicības skolu vadītājiem un pedagogiem par skolēnu patriotisma un valstiskās identitātes stiprināšanu. Sarīkojumu vadīja Talsu novada Bērnu un jauniešu centra direktore Doloresa Lepere, kurai pieder konkursa organizēšanas ideja un īstenošana.

A.Raudzepa.
Noslēdzies skolēnu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkurss "Kur saulīte rotājās"

Sagaidot Latvijas 95.gadadienu, Valsts izglītības satura centrs organizēja skolēnu patriotisma audzināšanas pasākumu ciklu „Mana Latvija”. Cikla ietvaros interešu izglītības mākslas pulciņu audzēkņi piedalījās konkursā „Kur saulīte rotājās”. Risinot konkursa tēmu, tā dalībnieki iepazinās ar saules zīmi, simbolu, jēdzienu latviešu tautas etnogrāfijā, kultūrā, iegūtās atziņas realizējot radošos darbos dažādās mākslas tehnikās. Konkursa 2.kārtā kopā piedalījās 2036 dalībnieki no 90 Latvijas novadiem un pilsētām. Kopā 1400 darbu varēja apskatīt izstādēs Kuldīgā, Līvānos, Jelgavā, Babītē, Kocēnos un Rīgā. No 6.līdz 20.novembrim Rīgas Kongresu namā apskatāmi konkursa 3.kārtai izvirzītie darbi.

I.Liepiņa.
Kustības "Zaļākai Latvijai" lielāko atzinību guvušie darbi tīrākas un sakoptākas vides veicināšanai

Ir noslēgusies Valsts izglītības satura centra un SIA „Zaļā josta” rosinātā aktivitāte - kustība „Zaļākai Latvijai”, kuras dalībnieki snieguši nozīmīgu ieguldījumu Latvijas vides stāvokļa uzlabošanai. Kustības darbība uzsākta 2012. gada septembrī, aicinot valsts izglītības iestāžu audzēkņus īstenot vides sakopšanas un uzlabošanas darbus savas dzīvesvietas apkārtnē. Kustība „Zaļākai Latvijai” norisinājās skolēnu pilsoniskās un patriotisma audzināšanas pasākumu cikla „Mana Latvija” ietvaros, gatavojoties Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienai.

05.11.2013. A.Aukšmuksta.
Skolēnu labie darbi, sagaidot Latvijas valsts 95.dzimšanas dienu

VISC sadarbībā ar izglītības iestādēm, pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām, gatavojoties Latvijas Republikas proklamēšanas 95.gadadienai, 2012.-2013.gadā īstenoja skolēnu pilsoniskās un patriotisma audzināšanas pasākumu ciklu „Mana Latvija”, piedāvājot iespējas bērniem un jauniešiem atbilstoši viņu spējām, interesēm un talantam iesaistīties minētajā projektā – piedalīties mūzikas, dejas, teātra, vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas un vides konkursos, pētīt savas ģimenes un dzimtas likteņgaitas, savas skolas un novada/pilsētas vēsturi, ievērojamu cilvēku dzīvesstāstus.
Katrā izglītības iestādē ir notikuši un svētku nedēļā vēl notiks pasākumi, kuros skolēni apliecina cieņu un piederību savai skolai, novadam, pilsētai un valstij. Paldies visiem, kuri iesaistījās pasākumu cikla „Mana Latvija” norisēs!
2013.gada 8.novembrī plkst.12.00 Latvijas Kara muzejā VISC sveiks un pateiksies skolēniem, pedagogiem, izglītības iestādēm par nozīmīgo darbu skolēnu patriotisma audzināšanā un līdzdalību projekta „Mana Latvija” pasākumos. Uz sarīkojumu aicinām valsts jubilejas sagaidīšanas norišu koordinatorus pašvaldībās, konkursa „Kas interesants skolas muzejā?”, kā arī vides interešu izglītības projekta - kustības „Zaļākai Latvijai” dalībniekus.

28.10.2013. E.Pelša.
Noticis seminārs pedagogiem "Vardarbība jauniešu vidū, tās cēloņu un seku analīze. Saruna par izrādi "Minga rēgi""

Valsts izglītības satura centrs 2013.gada 15.oktobrī klubā „Depo”, Vaļņu ielā 32, Rīgā, organizēja pedagogu profesionālās pilnveides semināru „Vardarbība jauniešu vidū, tās cēloņu un seku analīze. Saruna par izrādi „Minga rēgi””. Seminārā piedalījās 36 audzināšanas darba un interešu izglītības speciālisti - atbildīgie speciālisti par audzināšanas darbu novados/pilsētās, direktoru vietnieki audzināšanas darbā, sociālie pedagogi un interešu izglītības pedagogi.
Semināra dalībnieki noskatījās teātra TT izrādi „Minga rēgi” (apraksts par izrādi pielikumā). Pēc tam klātesošos uzrunāja izrādes režisors, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētais profesors Lauris Gundars, stāstot par izrādes tapšanu, tās nepieciešamību un iecerēto vēstījumu skatītājiem. Teātra uzvedums rosināja dažādas pārdomas, tāpēc režisora stāstījums pārauga dzīvā un ieinteresētā diskusijā ar auditoriju.

23.09.2013. E.Pelša.
Noticis seminārs novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem

VISC 2013.gada 19.septembrī Strūgu ielā 4, Rīgā organizēja semināru novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem, lai sniegtu metodisko atbalstu audzināšanas darbības īstenošanai izglītības iestādēs. Seminārā piedalījās 66 audzināšanas darba koordinatori - metodisko apvienību vadītāji un atbildīgie speciālisti par audzināšanas darbu novados/pilsētās.

09.08.2013. D.Bētere.
Noslēgusies AWARD starptautiskā jauniešu pašizaugsmes nometne "Katram sava zīle!"

Starptautiskās Edinburgas hercoga jauniešu pašizaugsmes programmas Award nometne "Katram sava zīle!" aizvadīta no 3.-8. augustam Talsu novadā, kempingā "Veccepļi", kuras laikā nometnes dalībnieki pavadīja aizraujošu, pēc programmas AWARD principiem plānotu nedēļu un strādāja pie savas pašizaugsmes dažādās jomās. Nometnes pirmās dienas tika veltītas savas iekšējās pasaules pilnveidošanai un jaunu prasmju apgūšanai. Diena sākās ar jogu un meditāciju, pēc kā sekoja teātra spēles un konfliktsituāciju risināšanas nodarbības. Dienas otrā pusē jaunieši attīstīja spēju strādāt radoši un mācījās jaunas prasmes šūšanas, māla veidošanas, kokapstrādes un auduma apgleznošanas darbnīcās.

04.07.2013. D.Bētere.
Par Award nometni

No 3. līdz 8. augustam Talsu novada Ģibuļu pagastā kempingā „Veccepļi”notiks Starptautiskās pašizaugsmes programmas Award nometne „Katram sava zīle!” jauniešiem vecumā no 14 līdz 25 gadiem. Nometnes laikā jaunieši mācīsies, kā, strādājot pie personīgās izaugsmes, var pozitīvi ietekmēt apkārtējo vidi un pasauli. Pieteikties aicinu kā programmas dalībniekus, tā interesentus! Atbildīgā kontaktpersona – Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Dita Bētere, tālrunis 67350810; e-pasts: dita.betere@visc.gov.lv.

23.05.2013. E.Pelša.
Projekts „Likteņdārza stāsti”

Domājot par Latvijas Republikas proklamēšanas 95.gadadienu, nodibinājums „Kokneses fonds” – sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Latvijas Politiski represēto apvienības Kokneses nodaļu piedāvā skolām iesaistīties sociālā projekta „Likteņdārza stāsti” īstenošanā.

16.04.2013. E.Pelša.
Noticis seminārs novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem

Valsts izglītības satura centrs 2013.gada 9.aprīlī Strūgu ielā 4, Rīgā organizēja semināru novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem, lai sniegtu metodisko atbalstu audzināšanas darbības īstenošanai izglītības iestādēs.
Seminārā piedalījās 52 audzināšanas darba koordinatori - metodisko apvienību vadītāji un atbildīgie speciālisti par audzināšanas darbu novados/pilsētās.
Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vadītāja Astra Aukšmuksta atklāja semināru, sveica semināra dalībniekus un savā prezentācijā akcentēja aktualizējamos jautājumus audzināšanas darbā izglītības iestādēs. Vecākā referente Evija Pelša raksturoja situāciju audzināšanas darba koordinēšanā novados/pilsētās, informēja par metodiskā atbalsta iespējām izglītības iestādēm un plānotajiem valsts nozīmes pasākumiem audzināšanas un skolēnu pašpārvalžu darbā.
Valsts izglītības satura centra ārštata metodiķe, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes Jaunatnes nodaļas galvenā speciāliste Baiba Vārna veica Reģionālā skolēnu pašpārvalžu pieredzes apmaiņas pasākumu cikla izvērtējumu un ieskicēja būtiskākos veicamos uzdevumus skolēnu pašpārvalžu darbā.
Ilggadējā sadarbības partnere, nodibinājuma „Koknese fonds” valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa klātesošajiem atgādināja par izglītības iestāžu ieguldījumu Likteņdārza veidošanā un pastāstīja par šī gada aktualitāti „Likteņdārza stāsti”.
Žurnāla „Avene” redaktore Sandra Spudiņa seminārā runāja par dzimumu līdztiesības jautājumiem izglītības iestādēs, piedāvājot 4.-9.klašu skolēniem iesaistīties žurnāla organizētajā konkursā par minēto tēmu.
Biedrības „JASMA” vadītāja Renāta Kaļivoda semināra dalībniekus informēja par informatīvās kampaņas pret cilvēku tirdzniecību „Divas mazās meitenes” aktivitātēm darbā ar skolēniem.
Semināru dalībnieki atzinīgi novērtēja sniegto informāciju un izmantojamos metodiskos materiālu audzināšanas darba īstenošanai pašvaldībās un to izglītības iestādēs.

27.03.2013. E.Pelša.
Seminārs audzināšanas darba koordinatoriem

Valsts izglītības satura centrs organizē semināru novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem 2013.gada 9.aprīlī plkst.10.30 – 15.00 Strūgu ielā 4, Rīgā. Seminārā aicināti piedalīties atbildīgie par audzināšanas darba koordinēšanu pilsētā/novadā/novadu apvienībā. Atbildīgā kontaktpersona - Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Evija Pelša, tālr.67350813, e-pasts: evija.pelsa@visc.gov.lv).

25.03.2013. D.Bētere.
Notiks kursi jaunajiem Award vadītājiem

Valsts izglītības satura centrs 2013.gada 11.–14.aprīlī, Ernsta Glika Valsts ģimnāzijā, Glika ielā 10, Alūksnē, organizē starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award Latvijā kursus jaunajiem vadītājiem. Par piedalīšanos kursos tiks izsniegts starptautiskais Award vadītāja sertifikāts un apliecība par pedagogu profesionālās pilnveides programmas „Jauniešu pašizaugsmes un profesionālo un sociālo prasmju pilnveidošanas sekmēšana” (12 stundas) apgūšanu. Kursi ir bezmaksas, darba valoda - latviešu valoda. Pieteikšanās dalībai kursos ir līdz 4.aprīlim, pieteikuma anketu var aizpildīt award.lv. Dalībnieku skaits grupā ierobežots.
Atbildīgā kontaktpersona par kursu norisi ir VISC Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Dita Bētere, tālr.67350810; e-pasts: dita.betere@visc.gov.lv

 
2012.gads

08.11.2012. A.Aukšmuksta.
Likteņdārzu piepildīs skolēnu vēlējumi Latvijai

Vieni no aktīvākajiem Likteņdārza apmeklētājiem ir skolēni. Mācību gadam sākoties, sadarbībā ar Likteņdārza pastāvīgajiem atbalstītājiem – AS „Latvijas Valsts meži”, VAS „Latvijas Pasts”, VISC un AS „Dinamo Rīga” - īpaši skolēniem tika organizēts sociālais projekts „Dāvini savai Latvijai”, kurā skolēniem bija jāizgatavo koka plāksnītes ar vēlējumu Latvijai dzimšanas dienā. Kopumā tika saņemtas 1 739 vēlējuma plāksnītes, kurās skolēni pauž patriotismu un mīlestību pret savu valsti. Turpmāk visi vēlējumi būs apskatāmi Likteņdārzā.
VISC izsaka pateicību visām izglītības iestādēm, kuras atsaucās projekta īstenošanai un rosināja skolēnus izteikt savu personisko attieksmi pret mūsu valsti, dāvinot tai stiprus, patiesus un mīlestības pilnus vārdus. Projekts skolās notika skolēnu patriotisma un pilsoniskās audzināšanas pasākumu cikla "Mana Latvija” ietvaros. Augstu novērtējumu skolēnu un pedagogu veikumam devuši visi projekta „Dāvini savai Latvijai” sadarbības partneri.

02.11.2012. K.Bulka.
Pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides programma "Scenārijs – sarīkojuma literārais un dramaturģijas pamats"

Domājot par ārpusstundu pasākumu nozīmi mācību un audzināšanas procesā un to īstenošanas kvalitāti izglītības iestādēs, VISC ir sagatavojis pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmu „Scenārijs – sarīkojuma literārais un dramaturģijas pamats” (A programma) 12 stundu apjomā. Programma saskaņota Izglītības un zinātnes ministrijā 2012.gada 24.aprīlī (lēmuma nr.160) un adresēta izglītības iestāžu direktoru vietniekiem audzināšanas darbā un teātra un skatuves runas interešu izglītības pulciņu pedagogiem.
Piedāvājam pašvaldību izglītības pārvaldēm un izglītības iestādēm iespēju pedagogiem apgūt divu dienu (12 stundu) kursu programmu savā novadā vai pilsētā. Ieteicamais grupas dalībnieku skaits – 25 pedagogi.
Atbildīgās kontaktpersonas: Evija Pelša, tālr.67350813, e-pasts: evija.pelsa@visc.gov.lv un Kristīne Bulka, tālr.67350811, e-pasts: kristine.bulka@visc.gov.lv

29.10.2012. E.Pelša.
Noticis seminārs novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem

VISC 2012.gada 23.oktobrī Strūgu ielā 4, Rīgā organizēja semināru novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem, lai informētu par audzināšanas jomas aktualitātēm 2012./2013.mācību gadā. Seminārā piedalījās 64 audzināšanas darba koordinatori - metodisko apvienību vadītāji un atbildīgie speciālisti par audzināšanas darbu novados/pilsētās.

02.10.2012. E.Pelša.
Reģionālo skolēnu pašpārvalžu pieredzes apmaiņas pasākums

Valsts izglītības satura centrs 2012./2013.mācību gadā turpina reģionālo skolēnu pašpārvalžu pieredzes apmaiņas pasākuma cikla īstenošanu. Nākamais pasākums - Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu pašpārvalžu seminārs "Inovāciju akadēmija 2012" notiks Ogres valsts tehnikumā šā gada 18.-19.oktobrī. Sīkāka informācija par tā norisi ietverta pasākuma nolikumā.

03.09.2012. E.Pelša.
Zigrīdas Tauriņas māla keramikas darbnīca Likteņdārzā

7. un 14. septembrī Kokneses Fonds sadarbībā ar keramiķi Zigrīdu Tauriņu, aicina Latvijas skolniekus un viņu skolotājus uz māla keramikas nodarbībām "Likteņdārza ziedi". Nodarbību laikā Likteņdārzā mākslinieces pavadībā, bērniem būs iespēja uzzināt keramikas noslēpumus, izgatavojot māla ziedus Likteņdārzam. Nodarbības notiks laikā no 10.00 - 18.00. Nodarbībās vietu skaits ierobežots, tāpēc jāpiesakās pa tālruni 67289535, nosaucot skolu, ierašanās laiku un dalībnieku skaitu. Dalības maksa Ls 1 no katra nodarbības dalībnieka māla iegādes izdevumiem.

17.08.2012. E.Pelša.
Skolēnu pašpārvalžu darba tiesiskais regulējums

Valsts izglītības satura centrs arvien biežāk saņem pedagogu jautājumus par dažiem skolēnu pašpārvaldes darbības aspektiem.
Aktuālākie un biežāk uzdotie no tiem ir: Vai skolēnu pašpārvaldei izglītības iestādēs obligāti jābūt? Kuri normatīvie dokumenti to nosaka? Kāds ir skolēnu pašpārvaldes tiesiskais regulējums?
Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem var lasīt sadaļā "Metodiskais atbalsts".

20.06.2012. E.Pelša.
Bērni un jaunieši var piedalīties Likteņdārza tapšanā

Latvijas Republikas proklamēšanas 95.gadadienai veltītā skolēnu pilsoniskās un patriotisma audzināšanas pasākumu cikla „Mana Latvija” ietvaros biedrība „Koknese fonds” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, VAS „Latvijas Valsts meži”, VAS „Latvijas Pasts” un hokeja komandu „Dinamo Rīga” organizē sociālo projektu „Dāvini savai Latvijai”, rosinot bērnus un jauniešus piedalīties Likteņdārza tapšanā.
Aicinām izglītības iestādes iepazīties ar projekta nolikumu un iesaistīties projekta īstenošanā. Sīkāka informācija par Likteņdārza izveidi un tā tapšanai plānotajām aktivitātēm atrodama mājas lapā www.liktendarzs.lv.
Par projektu atbildīgā kontaktpersona Valsts izglītības satura centrā - Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Evija Pelša, tālr.67350813, e-pasts: evija.pelsa@visc.gov.lv.

17.05.2012. E.Pelša.
Noslēdzies konkurss "Trešās Atmodas pieredze manā novadā (1986 – 1991) - Latvijas paaudžu mantojums"

2012.gada 27.aprīlī ar skolu jaunatnes konferenci un svinīgu apbalvošanas pasākumu  Rīgas Kongresu namā noslēdzies skolēnu un studējošās jaunatnes radošo darbu konkurss internetā „Trešās Atmodas pieredze manā novadā (1986 – 1991) - Latvijas paaudžu mantojums”. Biedrības „Virtuālā enciklopēdija” iniciētie un sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru organizētie konkursi par Latvijas 20.gadsimta vēstures dažādiem posmiem un tajos iesaistīto cilvēku dzīvesstāstiem ir kļuvuši par tradicionālu un labi pazīstamu pasākumu daudzās Latvijas skolās. Šajā mācību gadā izsludinātais konkurss bija veltīts Trešās atmodas sākotnes (1986) atcerei un valstiskās neatkarības atgūšanas 20.gadskārtai. Tā mērķis bija rosināt jauniešus iepazīt latviešu pilsoniskās apziņas atdzimšanas procesu Atmodas laikā un, publicējot Atmodas dalībnieku dzīvesstāstus, apliecināt cieņu cilvēkiem, kuri veidoja Latvijas iedzīvotāju sabiedrisko stāju valstiskuma atjaunošanas posmā un turpina veidot mūsdienās.

18.04.2012. E.Pelša.
Noticis seminārs novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem

VISC 2012.gada 17.aprīlī Strūgu ielā 4, Rīgā organizēja semināru novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem. Semināra mērķi bija:
– informēt par aktualitātēm audzināšanas darbā 2011./2012.mācību gada otrajā pusgadā;
– sniegt metodisku atbalstu pedagogiem audzināšanas darba īstenošanā novados/pilsētās un to izglītības iestādēs.
Seminārā piedalījās 53 audzināšanas darba koordinatori - metodisko apvienību vadītāji un atbildīgie speciālisti par audzināšanas darbu novados/pilsētās.

10.04.2012. E.Solovjova.
Notiks kursi jaunajiem Award vadītājiem

VISC 2012.gada 20.–21.aprīlī, plkst.10.00 Rīgas jauniešu centrā „Kaņieris”, Kaņiera ielā 15, Rīgā, organizē starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award Latvijā kursus jaunajiem vadītājiem. Par piedalīšanos kursos tiks izsniegts starptautiskais Award vadītāja sertifikāts un apliecība par pedagogu profesionālās pilnveides programmas „Jauniešu pašizaugsmes un profesionālo un sociālo prasmju pilnveidošanas sekmēšana” (12 stundas) apgūšanu. Kursi ir bezmaksas, to darba valoda ir latviešu valoda. Pieteikšanās dalībai kursos ir līdz 18.aprīlim, pieteikuma anketu var aizpildīt award.lv. Dalībnieku skaits grupā ierobežots. Atbildīgā kontaktpersona par kursu norisi ir VISC Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Eva Solovjova, tālr.67228987; e-pasts: eva.solovjova@visc.gov.lv

10.04.2012. E.Pelša.
Gaidāms seminārs audzināšanas darba koordinatoriem

2012.gada 17.aprīlī plkst.10.30 – 14.30 Strūgu ielā 4, Rīgā, Valsts izglītības satura centrs organizē semināru novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem. VISC lūdz izglītības pārvalžu vadītājus/izglītības speciālistus deleģēt dalībai seminārā atbildīgo par audzināšanas darba koordinēšanu katrā pilsētā/novadā/novadu apvienībā. Atbildīgā kontaktpersona - Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Evija Pelša, tālr.67350813, e-pasts: evija.pelsa@visc.gov.lv

29.03.2012. A.Aukšmuksta. Papildināts 05.11.2012.
Uzsākts pasākumu cikls "Mana Latvija"

Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar izglītības iestādēm, nevalstiskajām organizācijām 2012.-2013.gadā īsteno skolēnu pilsoniskās un patriotisma audzināšanas pasākumu ciklu "Mana Latvija", nodrošinot iespējas ikvienam bērnam un jaunietim atbilstoši viņa spējām, interesēm un talantam iesaistīties projektā – piedalīties mūzikas, dejas, teātra, vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas, vides un tehniskās jaunrades konkursos; pētīt savas ģimenes un dzimtas likteņgaitas, savas skolas un novada/pilsētas vēsturi, ievērojamu cilvēku dzīvesstāstus. Pasākumu cikla ietvaros tiek piedāvāta dalība arī citās aktivitātēs: Likteņdārza izveidē, skolas un Latvijas vides sakopšanā, virtuālās enciklopēdijas "Latvijas ļaudis" www.gramata21.lv papildināšanā u.c.
Skolēnu līdzdalība skolas, sabiedrības un valsts dzīvē veicina viņu pilsonisko apziņu un aktivitāti. Savlaicīgi un mērķtiecīgi uzsākot gatavošanos Latvijas Republikas proklamēšanas 95.gadadienai, kā arī tādiem nozīmīgiem notikumiem mūsu valsts dzīvē kā Rīga– Eiropas galvaspilsēta (2014.g) un Latvija- Eiropas Savienības prezidējošā valsts (2015.gada 1.pusgads), tiks sekmēta ne tikai skolēnu valstiskās, bet arī eiropeiskās identitātes veidošanās.
Katra izglītības iestāde var veidot un organizēt arī savus pasākumus: izstādes, koncertus, konkursus, akcijas, talkas, tādējādi nodrošinot ikviena bērna un jaunieša līdzdalību svētku sagatavošanā un norisē un stiprinot viņos nacionālo identitāti un vēsturisko atmiņu. Skolas tiek aicinātas smelties ierosmes kopīgajā projektā, pilnveidot savas tradīcijas un iepriekšējos gados gūto pieredzi, kā arī radoši un inovatīvi risināt skolēnu patriotisma audzināšanas darba uzdevumus.

 
2011.gads

30.12.2011. E.Pelša.
Noslēgusies skolēnu un studentu radošo darbu konkursa "Trešās Atmodas pieredze manā novadā (1986 – 1991) - Latvijas paaudžu mantojums" I kārta

2011.gada 16.decembrī plkst.13.00 ar svinīgu apbalvošanas pasākumu Latvijas Zinātņu akadēmijas Sapulču zālē, Akadēmijas laukumā 1, Rīgā noslēgusies skolēnu un studējošās jaunatnes radošo darbu konkursa internetā "Trešās Atmodas pieredze manā novadā (1986 – 1991) – Latvijas paaudžu mantojums" I kārta. Konkurss veltīts Trešās atmodas sākotnes (1986) atcerei un valstiskās neatkarības atgūšanas 20.gadskārtai. Tā mērķis ir rosināt jauniešus iepazīt latviešu pilsoniskās apziņas atdzimšanas procesu Atmodas laikā un, publicējot Atmodas dalībnieku dzīvesstāstus, apliecināt cieņu cilvēkiem, kuri veidoja Latvijas iedzīvotāju sabiedrisko stāju valstiskuma atjaunošanas posmā un turpina veidot mūsdienās. Pārskats un laureātu saraksts sadaļā "Pasākumi".

14.12.2011. E.Pelša.
Noslēgsies skolēnu un studentu radošā darbu konkursa I kārta

2011.gada 16.decembrī ar svinīgu apbalvošanas pasākumu Latvijas Zinātņu akadēmijā noslēgsies skolēnu un studējošās jaunatnes radošo darbu konkursa internetā "Trešās Atmodas pieredze manā novadā (1986 – 1991) – Latvijas paaudžu mantojums" I kārta.
Konkurss ir veltīts Trešās atmodas sākotnes (1986) atcerei un valstiskās neatkarības atgūšanas 20.gadskārtai. Tā mērķis ir rosināt jauniešus iepazīt latviešu pilsoniskās apziņas atdzimšanas procesu atmodas laikā un, publicējot tās dalībnieku dzīvesstāstus, apliecināt cieņu cilvēkiem, kuri veidoja Latvijas iedzīvotāju sabiedrisko stāju valstiskuma atjaunošanas posmā un turpina veidot mūsdienās.
Konkursa organizatori ir biedrība "Virtuālā enciklopēdija", Valsts izglītības satura centrs, Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete, Latvijas Zinātņu akadēmijas Humanitāro zinātņu nodaļa un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija. Konkursa norisi atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Zinātņu akadēmija, Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūts, Rīgas Latviešu biedrība, Latvijas okupācijas izpētes biedrība.

14.11.2011. E.Pelša.
Valsts svētku tradīcijas Latvijas izglītības iestādēs

Aicinot izvērtēt izglītības iestādes ieguldījumu un pausto attieksmi patriotiskās audzināšanas jomā, Valsts svētku nedēļā piedāvājam vairākus veiksmīgas pieredzes piemērus svētku svinēšanā vispārējās izglītības iestādēs Latvijā. Aicinām ikvienam smelties idejas gan ielūkojoties tradicionālās darba formās, gan iepazīstoties ar pavisam jaunām idejām un inovatīviem risinājumiem. Materiāls pieejams sadaļā "Metodiskais atbalsts"

24.10.2011. E.Pelša.
Profesionālās izglītības iestādes direktora vietnieka audzināšanas darbā un grupas audzinātāja darba paraugnoteikumi

VISC sadarbībā ar Profesionālās izglītības iestāžu direktoru vietnieku audzināšanas darbā konsultatīvo padomi un IZM speciālistiem izstrādājis metodiskos ieteikumus "Profesionālās izglītības iestādes direktora vietnieka audzināšanas darbā un grupas audzinātāja darba paraugnoteikumi". Saskaņā ar IZM 20.10.2011. iekšējiem noteikumiem Nr.51 atzīta par spēku zaudējušu IZM 04.04.2006. kārtība Nr.11 "Profesionālās izglītības iestādes direktora vietnieka audzināšanas darbā un grupas audzinātāja darba pienākumu noteikšanas kārtība". Materiāls pieejams sadaļā "Metodiskais atbalsts"

18.10.2011. A.Aukšmuksta.
Metodiskie ieteikumi audzināšanas darba plānošanai un īstenošanai

Ir aktualizēts starpinstitūciju darba grupas izveidotais materiāls audzināšanas darba pilnveidei vispārējās izglītības un profesionālās izglītības iestādēs, kurš izmatojams kā metodiskie ieteikumi audzināšanas darba plānošanai un īstenošanai. Materiāls pieejams sadaļā "Metodiskais atbalsts"

14.10.2011. E.Pelša.
Aicinām pieteikties konkursam "Trešās Atmodas pieredze manā novadā (1986-1991) – Latvijas paaudžu mantojums"

Domājot par jauniešu pilsonisko un īpaši patriotisko audzināšanu, nacionālās un valstiskās identitātes stiprināšanu un Latvijas vēstures mācīšanu izglītības iestādēs, Valsts izglītības satura centrs aicina izglītības iestādes aktīvi iesaistīties konkursā "Trešās Atmodas pieredze manā novadā (1986-1991) – Latvijas paaudžu mantojums". Pieteikšanās dalībai konkursā līdz 20.oktobrim. Piedalīšanās konkursā paver iespējas skolēniem reāli līdzdarboties tautas tradīciju un savas valsts, novada/pilsētas, skolas vēsturiskā mantojuma saglabāšanā. Konkursa organizētāji un atbalstītāji sarūpējuši interesantas izglītojošas balvas labāko darbu autoriem.

05.10.2011. E.Pelša.
Noticis seminārs novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem

VISC 27.09.2011. organizēja semināru novadu/pilsētu audzināšanas darba koordinatoriem. Seminārā piedalījās 73 audzināšanas darba koordinatori - metodisko apvienību vadītāji un atbildīgie speciālisti par audzināšanas darbu novados/pilsētās.

04.10.2011. E.Solovjova.
Seminārs AWARD koordinatoriem un vadītājiem

2011.gada 7.oktobrī plkst.11.00 Strūgu ielā 4, Rīgā, notiks informatīvs seminārs starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas AWARD Latvijā koordinatoriem un vadītājiem. Aicinām seminārā piedalīties visus interesentus! Lūgums iepriekš pieteikties dalībai seminārā. Atbildīgā kontaktpersona – Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Eva Solovjova, tālrunis 67228987; e-pasts: eva.solovjova@visc.gov.lv

22.08.2011.
Aktuālais 2011./2012.mācību gadā

Lai nodrošinātu pēctecību un tradīciju pārmantojamību audzināšanas darbā un interešu izglītībā, Valsts izglītības satura centrs 2011./2012.mācību gadā izvirzījis galvenās prioritātes. Lasīt vairāk sadaļā "Aktuālā informācija vietnē. Aktuālais 2011./2012.mācību gadā".

10.06.2011. A.Aukšmuksta.
Konkurss "Vēstule Gunāram Astram"

Sadarbībā ar Pasaules brīvo latviešu apvienību, Latvijas Okupācijas muzeju, Latvijas Valsts arhīvu, EP Informācijas biroju Rīgā, Valsts izglītības satura centru un Talsu Valsts ģimnāziju tiek izsludināts Daugavas Vanagu organizācijas rīkotais globālais latviešu jaunatnes radošo darbu konkurss internetā "Vēstule Gunāram Astram". Konkurss veltīts Latvijas brīvības un tautas tiesību cīnītājam Gunāram Astram.

27.05.2011. E.Pelša.
Pedagogu metodisko izstrādņu skate

2011.gada 5.maijā tika organizēts Pedagogu metodisko izstrādņu skates noslēguma pasākumus, kurā piedalījās metodisko izstrādņu autori – 1., 2. un 3.pakāpes laureāti, skates 2.kārtas organizētāji – reģionu pārstāvji un Valsts izglītības satura centra speciālisti. Valsts izglītības satura centrs un žūrija pateicas visiem Pedagogu metodisko izstrādņu skates dalībniekiem par paveikto un īpašu paldies saka skates 2.kārtas organizētājiem reģionos par ieguldīto darbu un sniegto atbalstu, veicinot pedagogu metodisko izstrādņu veidošanu un apzinot pedagogu metodiskā darba pieredzi Latvijā. Skates norise un rezultāti sadaļas "Pasākumi" arhīvā.

27.05.2011. E.Pelša.
Konkurss skolēniem "Tu nenāc tikai no sevis"

Lai akcentētu cilvēku savstarpējo attiecību kultūras, etiķetes un skolas vides nozīmīgumu skolas kopējā tēla veidošanā, rosinātu pilnveidot skolas kultūrvidi, paplašinātu priekšstatus par skolas tēlu veidojošajiem nosacījumiem un popularizētu labās prakses piemērus pozitīvas skolas vides veidošanā, Valsts izglītības satura centrs 2010./2011.mācību gadā organizēja konkursu izglītības iestāžu skolēniem un audzēkņiem "Tu nenāc tikai no sevis". Konkursa norise un rezultāti sadaļas "Pasākumi" arhīvā.

27.05.2011. E.Pelša.
Skolēnu un studējošās jaunatnes radošu darbu konkurss internetā "Pirms 70 gadiem: cīņas Latvijā un par Latviju (1941-1945)"

2011.gada 29.aprīlī ar skolu jaunatnes konferenci un svinīgu apbalvošanas pasākumu Rīgas Kongresu namā noslēdzās skolēnu un studējošās jaunatnes radošo darbu konkurss internetā "Pirms 70 gadiem: cīņas Latvijā un par Latviju (1941–1945)". Konkursa norise un rezultāti sadaļas "Pasākumi" arhīvā.

11.05.2011. E.Pelša.
Izsludināts konkurss skolēniem "Darīsim Latviju skaistāku!"

2011.gads Eiropas Savienībā ir izsludināts par Eiropas Brīvprātīgā darba gadu, kura viens no uzdevumiem ir veicināt aktīvu pilsoniskumu. Projekts un Vislatvijas konkurss skolēniem „Darīsim Latviju skaistāku!” tiek īstenots ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu no 2011.gada marta līdz novembrim.
Projekta mērķis ir informēt un izglītot skolēnus un skolotājus par brīvprātīgo darbu, piedāvājot lieliskās pilnveidošanas iespējas, kad skolēni var apgūt līderības, komandas darba un organizatoriskās prasmes, kamēr skolotāji pilnveido profesionālās kompetences, palīdzot bērniem un jauniešiem attīstīties, mācīties un kļūt par aktīviem pilsoņiem savā skolā, pilsēta, valstī.
Lai šis projekta mērķis tiktu sasniegts, tika rīkots 12 stundu pedagogu profesionālās pilnveides seminārs skolotājiem un skolu vadības pārstāvjiem. Seminārs “Skolēnu iesaistīšanās brīvprātīgā darba aktivitātēs” notika 2011. gada 29. un 30. martā Eiropas Savienības mājā, Rīgā, Aspazijas bulvārī 28. Semināru vadīja Renata Kaļivoda, Jaunatnes attīstības un sadarbības multikulturālās apvienības konsultante un apmācību vadītāja. Seminārā piedalījās 35 pedagogi no dažādu Latvijas novadu/pilsētu izglītības iestādēm.
Projekts tiek īstenots, Eiropas Komisijas pārstāvniecībai Latvijā sadarbojoties ar Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts Izglītības satura centru, Latvijas Pašvaldību savienību un Britu padomi Latvijā. Projekta koordinators ir SIA „Festival –In” Sīkāka informācija par projekta ietvaros izsludināto Vislatvijas konkurss skolēniem „Darīsim Latviju skaistāku!” ievietota mājas lapā www.esmaja.lv projekta „Darīsim Latviju skaistāku!” sadaļā

28.04.2011. E.Pelša.
Pedagogu metodisko izstrādņu skates un konkursa "Tu nenāc tikai no sevis" noslēguma pasākums

VISC 2011.gada 5.maijā plkst.13.00 Strūgu ielā 4, Rīgā organizē Pedagogu metodisko izstrādņu skates un konkursa "Tu nenāc tikai no sevis" noslēguma pasākumu. Pasākuma programmā konkursu izvērtējums un dalībnieku apbalvošana. Dalībnieku reģistrācija no plkst.12.30. Pasākumā aicināti piedalīties Pedagogu metodisko izstrādņu skates un konkursa "Tu nenāc tikai no sevis" laureāti. Informāciju par skatei un konkursam iesniegto darbu saņemšanas kārtību nosūtīsim atbildīgajiem par audzināšanas darbu novados/pilsētās pēc noslēguma pasākuma 5.maijā. Atbildīgā kontaktpersona – Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Evija Pelša, tālr.67350813, e-pasts: evija.pelsa@visc.gov.lv.

11.04.2011. E.Pelša.
Noslēdzies skolēnu un studējošās jaunatnes radošo darbu konkurss

2011.gada 1.aprīlī Latvijas Sporta muzejā svinīgā sarīkojumā noslēdzies skolēnu un studējošās jaunatnes radošo darbu konkurss internetā "Jaunais sporta žurnālists". Konkursu organizēja Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centrs, biedrība "Virtuālā enciklopēdija" un Latvijas Sporta muzejs. Šogad pirmo reizi jauniešiem tika piedāvāts izmēģināt savus spēkus, parādīt savas zināšanas, pētniecības un literārās izteiksmes prasmes Latvijas sporta sasniegumu nu aktīva dzīvesveida popularizēšanai. Konkurss pavēra iespējas skolēniem un studentiem, kuru mīlestība, aizraušanās un aicinājums ir sports, šoreiz izpaust sevi nevis fiziskās aktivitātēs, bet apliecināt savu varēšanu šīs jomas dokumentēšanā. Tā bija interesanta un vērtīga pieredze gan konkursa organizētājiem, gan iesniegto darbu vērtētājiem, gan pašiem konkursa dalībniekiem. Labākie darbi tika publicēti un ir aplūkojami virtuālajā biogrāfiskajā enciklopēdijā "Latvijas ļaudis uz 21.gadsimta sliekšņa". Konkursa norise un rezultāti sadaļas "Pasākumi" arhīvā.

31.03.2011. E.Pelša.
Seminārs novadu/pilsētu audzināšanas darba speciālistiem

VISC 2011.gada 12.aprīlī plkst.10.30-15.20 Strūgu ielā 4, Rīgā organizē semināru atbildīgajiem par audzināšanas darbu novados un republikas nozīmes pilsētās. Semināra dalībniekus iepazīstināsim ar aktualitātēm audzināšanas darba jomā 2011.gadā, veicamajiem uzdevumiem un metodiskā atbalsta iespējām audzināšanas darba īstenošanai. Darba kārtībā ietvertas tēmas klases stundu plānošanai un īstenošanai, jautājumi par jauniešu brīvprātīgā darba iespējām, karjeras izglītību skolās un pusaudžu atkarību problēmām.
Par semināra sagatavošanu un norisi atbildīgā kontaktpersona – VISC Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Evija Pelša, tālr.67350813, e-pasts: evija.pelsa@visc.gov.lv.

02.03.2011. E.Pelša.
Noslēgumam tuvojas Pedagogu metodisko izstrādņu skates pirmā kārta

2011.gada 7.martā noslēdzas Pedagogu metodisko izstrādņu skates pirmā kārta - novada/republikas pilsētas līmenī. Darbus vērtē novadā/pilsētā izveidota vērtēšanas komisija un labākos darbus izvirza uz otro kārtu. Otrā kārta notiek no 2011.gada 21.marta līdz 1.aprīlim vēsturiskajos novados un Rīgas pilsētā. Piedāvājam Jums iespēju iepazīties ar informāciju par plānoto metodisko izstrādņu skates otrās kārtas norisi reģionos:

  • Kurzemes novads – Liepājā (kontaktpersona – Liepājas BJC struktūrvienības „Vaduguns” vadītāja Mārīte Tarziera; tālr.63420418, e-pasts: m.e@apollo.lv)
  • Zemgales novads – Jelgavā (kontaktpersona - Jelgavas reģionālā Pieaugušo izglītības centra direktore Sarmīte Vīksna; tālr.63012151, e-pasts: sarmite.viksna@pic.jelgava.lv)
  • Latgales novads – Daugavpils (kontaktpersona – Daugavpils BJC „Jaunība” metodiķe Astrīda Klauža; tālr.65431910, e-pasts: astridaklauza@inbox.lv)
  • Vidzemes novads –Madonā (kontaktpersona – Madonas BJC direktore Gunita Kļaviņa; tālr.29333762, e-pasts: bjc@madona.lv)
  • Rīgas pilsēta – Rīgā (kontaktpersona – Izglītības un informatīvi metodiskajā centra galvenā speciāliste Inga Kacare; tālr.67105549, e-pasts: Inga.Kacare@riga.lv)

Šeit Jūs varat aplūkot novadu/pilsētu ieteicamo sadalījums pa reģioniem. Ja Jūsu pārstāvētais novads/pilsēta jau iepriekš vienojušies ar metodisko izstrādņu skates otrās kārtas organizētājiem par dalību citā reģionā vai arī citu apsvērumu dēļ vēlas pievienoties citam reģionam, tad Valsts izglītības satura centrs šo izvēli neierobežo. Īpaši to vēlamies attiecināt uz bijušā Rīgas rajona novadiem. Profesionālās izglītības iestādes, kuras neiesniedz metodiskās izstrādnes otrajai kārtai reģionā, tās kopā ar pieteikuma veidlapu nogādā Valsts izglītības satura centrā, Strūgu ielā 4, Rīgā, LV-1003, 3.stāvā, 16.telpā Evijai Pelšai (tālrunis: 67350813; e-pasts: evija.pelsa@visc.gov.lv) nolikumā norādītajā termiņā. Aicinu mūsu vietnes sadaļā "Audzināšanas darbs. Pasākumi" vēlreiz pārlasīt Pedagogu metodisko izstrādņu skates nolikumu!

14.02.2011. E.Pelša.
Skolēnu patriotiskās audzināšanas projekta ”Tik tev Latvijas, cik tavā sirdī iekšā” noslēguma pasākums

Projekta noslēguma pasākums notika 20.janvārī Latvijas Kara muzejā, Smilšu ielā 20, Rīgā. Pasākumā piedalījās novadu/pilsētu delegācijas, kurās bija skolēni, pedagogi un barikāžu dalībnieki. Pasākuma apmeklēja ap 400 dalībnieku.
Pasākuma viesi bija Izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece Kristīne Vāgnere, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Veiko Spolītis, 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, 1991.gada barikāžu dalībnieku atbalsta fonda dibinātājs un barikāžu laika Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs Romualds Ražuks, Latvijas kara muzeja direktore Aija Fleija un Izglītības un informācijas nodaļas vadītājs Mārtiņš Mitenbergs.
Pasākumu norisē bija ietverti māksliniecisko kolektīvu priekšnesumi, 1991.gada barikāžu video materiālu demonstrējumi, viesu uzrunas, prezentācija par sagatavotajiem novadu vēstījumiem, vizuālās mākslas konkursa veiksmīgāko darbu autoru un viņu pedagogu apbalvošana. Pirms pasākuma dalībniekiem bija iespēja ar Latvijas Kara muzeja ekspozīciju.
Projektu organizēja Valsts izglītības satura centrs un Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, Latvijas Kara muzeju, 1991.gada barikāžu muzeju, pašvaldībām un izglītības iestādēm.
Projekts tika īstenots divos posmos. Otrais posms tika noslēgts 2011.gada 20.janvārī. Pēc projekta posmu noslēgšanas bija iespēja apskatīt barikāžu atcerei veltīto vizuālās mākslas darbu izstādi un skolēnu vēstījumu – veltījumu barikāžu dalībniekiem izstādi Latvijas Kara muzejā.
Izstādei Latvijas Kara muzejā tika izvirzīti 66 darbi no 40 mācību iestādēm. 14 autoru mākslinieciski un tematiski veiksmīgākie darbi tika izmantoti piemiņas atklātņu kalendāra izgatavošanai 1991.gada barikāžu atcerei, kuri tika dāvināti visām vispārējās izglītības, profesionālās izglītības un interešu izglītības iestādēm un novadu/pilsētu izglītības pārvaldēm
Pēc ekspozīcijas slēgšanas novadu/pilsētu vēstījumi tika nodoti glabāšanai 1991.gada barikāžu muzeja fondos.

13.01.2011. E.Pelša.
Projekta "Tik tev Latvijas, cik tavā sirdī iekšā" noslēguma pasākums

Projekta organizētāji pateicas visiem novadiem, kuri sagatavojuši un iesūtījuši savus vēstījumus barikāžu dalībniekiem, kā arī piedalījušies projekta 1.kārtā – zīmējumu konkursā. Izstāde Latvijas Kara muzejā būs aplūkojama līdz šī gada 30.janvārim. Projekta noslēguma pasākums notiks 2011.gada 20.janvārī, Latvijas Kara muzejā, Smilšu ielā 20, Rīgā. Svinīgā sarīkojuma sākums plkst.15.00.
Kā norādīts projekta nolikumā, uz pasākumu ierodas novada delegācija, kuru veido 4 cilvēki – 2 skolēni, pedagogs un barikāžu dalībnieks. Papildu tam piedalīties noslēguma pasākumā aicināti to zīmējumu autori, kuru darbi eksponēti izstādē Latvijas Kara muzejā, kā arī viņu skolotāji (vairāk sk. zemāk "Informācija novadiem").
Ziņas par līdzdalību pasākumā un novada delegācijas sastāvu (vārds uzvārds, pārstāvētā iestāde un statuss - pedagogs, skolēns, barikāžu dalībnieks) lūdzam līdz 17.janvārim - pirmdienai (ieskaitot, bet ne vēlāk) nosūtīt uz e-pasta adresi: evija.pelsa@visc.gov.lv

10.01.2011. A.Raudzepa.
Precizēts vizuālās mākslas konkursa izstādei izvirzīto darbu saraksts

Precizēts vizuālās mākslas konkursa "Tik tev Latvijas, cik tavā sirdī iekšā" izstādei izvirzīto darbu saraksts.

Atgriezties sadaļā "Audzināšana. Aktuālā informācija "