saturs03.jpg
Mācību priekšmetu olimpiādes – tā ir iespēja jaunajiem talantiem parādīt, pilnveidot savas zināšanas, prasmes un iemaņas, attīstīt radošās spējas.

Aktuālā informācija

Mācību priekšmetu olimpiādes

Mācību priekšmetu olimpiādes tiek organizētas ESF projekta "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai" ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.

29.08.2019. S.Birule. Precizēts 03.09.2019.
Latvijas komanda dalību starptautiskajās olimpiādēs noslēdz ar divām bronzas medaļām

20190829.jpg

No 23. līdz 29.augustam Mariborā, Slovēnijā norisinājās jau 3. Eiropas jauniešu informātikas olimpiāde EJOI 2019, kurā šogad piedalījās Matīss Kristiņš, Simona Kaščejeva (Rīgas Valsts 1.ģimnāzija), Ansis Gustavs Andersons (Druvas vidusskola) un Raivis Atteka (Valmieras Valsts ģimnāzija).
Pēc spraigām divu dienu sacensībām 90 dalībnieku konkurencē no 24 dažādām valstīm Latvijas komanda izcīnīja divas medaļas. Bronzas medaļas mājās pārvedīs Matīss Kristiņš (Rīgas Valsts 1.ģimnāzija) un Ansis Gustavs Andersons (Druvas vidusskola), kuri atkārtoja pagājušā gada sasniegumus.
Skolēnu komandu Eiropas jauniešu informātikas olimpiādē vadīja Pirmās programmēšanas skolas skolotājs Raivis Ieviņš un Druvas vidusskolas skolotājs Normunds Svētiņš. Latvijas komanda Rīgas lidostā ieradīsies 29.augustā plkst. 22:00 ar lidojumu no Vīnes.
Latvijas skolēnu dalību Eiropas jauniešu informātikas olimpiādē īsteno Eiropas Sociālā fonda projekts “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002).

14.08.2019. S.Birule.
Mācību priekšmetu olimpiāžu un ZPD aktivitāšu kalendārs 2019./2020. mācību gadam

Projekta ietvaros sagatavots valsts mācību priekšmetu olimpiāžu un zinātniski pētnieciskās darbības pasākumu plānotās norises kalendārs.
>> Kalendārs

12.08.2019. L.Voroņenko.
Divi Latvijas skolēni izcīna bronzas medaļas Starptautiskajā informātikas olimpiādē

No 4. līdz 11. augustam Baku (Azerbaidžāna) notika 31.Starptautiskā informātikas olimpiāde, kurā šogad piedalījās Renāts Jurševskis (Cēsu Valsts ģimnāzija), Matīss Kristiņš (Rīgas Valsts 1.ģimnāzija), Vladimirs Ščigoļevs (Rīgas Klasiskā ģimnāzija) un Kārlis Šusters (RTU Inženierzinātņu vidusskola).
Spraigā sacensībā 325 dalībnieku konkurencē Matīss Kristiņš, kurš ir komandas jaunākais dalībnieks, un Kārlis Šusters ir izcīnījuši un uz Latviju pārvedīs bronzas medaļas. “Latvijas jaunie programmētāji ir pierādījuši savas zināšanas starptautiskā mērogā, tik nopietnā konkurencē izcīnot divas godalgas!
Pasaules olimpiādē šogad startēja jaunieši no vairāk nekā 80 valstīm, tai skaitā no tādām augsto tehnoloģiju valstīm kā ASV, Ķīna, Japāna un Koreja. Mūsu jauniešu sasniegumi rāda, ka ar savām zināšanām droši varam stāties līdzās ikvienai valstij, jo mūsu jaunie talanti spoži nes Latvijas vārdu pasaulē,” olimpiādes rezultātus vērtē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente prof. Signe Bāliņa.
Latvijas izlasi Baku vadīja Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Mārtiņš Opmanis un SIA ‘whiteCryption’ vecākais programmētājs Andrejs Vihrovs.
Olimpiādes starptautiskā komitejā Latviju pārstāvēja “Palantir Technologies” programmētājs Eduards Kaļiņičenko. Latvijas skolēnu dalība Starptautiskajā informātikas olimpiādē tiek īstenota Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002) ietvaros. Latvijas komandu startam Starptautiskajā informātikas olimpiādē sagatavoja SIA “Progmeistars” vadošais pasniedzējs Sergejs Meļņiks. Latvijas komandu atbalsta LIKTA, uzņēmumi Accenture Latvia, Emergn un SIA “Progmeistars”.

06.08.2019. L.Voroņenko.
Latvijas skolēniem šogad zelta medaļa arī Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē

No 2019.gada 30.jūlija līdz 5.augustam Honkongā, Ķīnā norisinājās 16. Starptautiskā ģeogrāfijas olimpiāde iGeo 2019. Olimpiādē visi 4 Latvijas ģeogrāfu izlases dalībnieki iekļuva labāko vidū un saņēma medaļas: Rūdolfs Golubovs (Ziemeļvalstu ģimnāzija) ieguva zelta medaļu, Andrejam Ķīlim (Cēsu Valsts ģimnāzija) un Kārlim Bošam (Gulbenes novada Valsts ģimnāzija) - sudraba medaļas, savukārt Krista Mehaņikova (Priekules vidusskola) mājās pārvedīs bronzas godalgu.
Rūdolfa iegūtā zelta medaļa Latvijas ģeogrāfiem ir jau ceturtā šajā desmitgadē. Šogad par pasaules čempionu kļuva Albert Zhang no ASV. Jāpiemin, ka lauka darba uzdevumos otro labāko rezultātu starp visiem šīs olimpiādes dalībniekiem uzrādīja Rūdolfs, bet testa jautājumos trešo labāko - Kārlis.
Valsts izlašu kopvērtējumā Latvijas ģeogrāfu izlase ierindojās 6.vietā, uzlabojot visu laiku labāko rezultātu, kas bija 8.vieta pērn Kanādā. Pasaules spēcīgākās ģeogrāfu izlases šogad atveda Indonēzija, ASV un Lielbritānija, turklāt ievērojami, ka aiz Latvijas palika virkne spēcīgu komandu, tostarp, Ķīnas, Krievijas un Taizemes izlases.
>> Lasīt vairāk

01.08.2019. L.Voroņenko.
Latvijas skolēni turpina uzrādīt augstus sasniegumus starptautiskajās olimpiādēs

No 2019. gada 23. jūlija līdz 1. augustam Sanktpēterburgā, Krievijā noritēja 2. Starptautiskā ekonomikas olimpiāde, kurā piedalījās arī Latvijas komanda. Kopumā par medaļām cīnījās 131 skolēns no 24 valstīm. Sarežģītā sacensībā jaunieši izcīnīja trīs bronzas (Elīza Elizabete Bicāne no Rīgas tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas, Elīza Ozola no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas un Kārlis Eiduks no Olaines 1. vidusskolas) un trīs sudraba medaļas (Artūrs Jānis Ņikitins un Emīls Limanāns no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, kā arī Aleksejs Popovs no Rīgas 10.vidusskolas).
Šogad uz Starptautisko ekonomikas olimpiādi devās divas komandas no Latvijas, dubultojot dalībnieku skaitu līdz desmit un Latvijas valsti pārstāvēja arī Juris Skutelis no Viesītes vidusskolas, Aiva Juste no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Mārcis Gritāns no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas un Izolde Bernadeta Ozoliņa no Valmieras Viestura vidusskolas.
Jauniešu dalība olimpiādē tika nodrošināta ar projekta "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai" un Ata Kronvalda fonda atbalstu.
>> Lasīt vairāk

30.07.2019. S.Birule.
Latvijas skolēniem četras medaļas starptautiskajā ķīmijas olimpiādē

Ar izcilu uzvaru un četrām medaļām Latvijas skolēni šodien atgriežas mājās no starptautiskās ķīmijas olimpiādes. Latvijas komanda Rīgas lidostā ieradīsies šodien, 30.jūlijā, plkst.13:00 ar lidojumu no Frankfurtes. 51. Starptautiskā Ķīmijas olimpiāde norisinājās no 21. līdz 30. jūlijam Parīzē, Francijā. Kopumā olimpiādē piedalījās skolēni no 80 valstīm. Lai gan Parīzē trīs dienas gaisa temperatūra pārsniedza +40 grādus (pēc Celsija), Latvijas skolēni olimpiādi Francijā aizvadīja teicam. Daugavpils Valsts ģimnāzijas absolventam Mārim Koniševam un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolventam Olavam Rāciņam iegūtas bronzas medaļas, savukārt Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolventiem Staņislavam Kurašam un Gustavam Jānim Mežciemam rezultāts ir vēl labāks - iegūtas sudraba un zelta medaļas. Jāpiemin, ka Gustavs izcīnīja tikai trešo zelta medaļu, kopš Latvija piedalās starptautiskajā ķīmijas olimpiādē.
Olimpiāde norisinājās divās daļās, skolēniem vispirms 5 stundu laikā veicot eksperimentālos darbus - sēra dioksīda un dzelzs jonu noteikšanu vīnā un organiskā sintēzē, izmantojot dabai draudzīgus reaģentus. Teorētiskajā daļā skolēniem tika dotas 5 stundas modernu uzdevumu risināšanā, piemēram, par kvantu ķīmijas pamatiem, nano un molekulārajām mašīnām (par ko 2016. gadā saņēma Nobela prēmiju ķīmijā).
Latvijas komandu uz olimpiādi pavadīja Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes maģistrantūras students Nauris Narvaišs un Kembridžas Universitātes Sv. Katrīnas koledžas dabaszinātņu maģistrantūras students Ritums Cepītis.
Pateicamies visiem skolotājiem, lektoriem un ģimenei par ieguldīto darbu un atbalstu skolēnu sagatavošanā!
Latvijas skolēnu dalību Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē īsteno Eiropas Sociālā fonda projekts “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002)

22.07.2019. S.Birule.
Latvijas skolēniem atzinības Starptautiskajā matemātikas olimpiādē

No 14. līdz 22. jūlijam Bātas pilsētā Anglijā notika 60. Starptautiskā matemātikas olimpiāde. Latvijas komanda izcīnīja četras atzinības un ieņēma 72. vietu 112 valstu konkurencē. Atzinības izcīnija: Agnis Salmiņš - RTU inženierzinātņu vidusskola; Artjoms Ubaidulajevs - RTU inženierzinātņu vidusskola; Kims Georgs Pavlovs - Rīgas Valsts 1. ģimnāzija; Ingus Smotrovs - Rīgas Valsts 1. ģimnāzija. Latviju olimpiādē pārstāvēja arī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni Jānis Pudāns un Anete Valnere. Latvijas komandu uz Bātu pavadīja Latvijas Universitātes A. Liepas Neklātienes matemātikas skolas pasniedzēji, eksperti Juris Škuškovniks un Jevgēnijs Vihrovs.
Latvijas skolēnu dalību Starptautiskajā matemātikas olimpiādē īsteno Eiropas Sociālā fonda projekts “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002).

22.07.2019. S.Birule.
Latvijas komanda atgriežas ar apbalvojumiem no 30. Starptautiskās bioloģijas olimpiādes

No 14. līdz 21. jūlijam Szegedā, Ungārijā notika 30. Starptautiskā bioloģijas olimpiāde (IBO), kurā piedalījās arī Latvijas komanda: Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 11. klases skolnieks Toms Ekmanis, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolvente Anitra Zīle un 11. klases skolnieks Mārtiņš Dāvis Apsītis un Ventspils 1. ģimnāzijas absolvents Leons Ālītis.
Par medaļām cīnījās 285 skolēni no 72 valstīm. Kopvērtējumā Latvijas skolēni ieguva trīs bronzas godalgas (Toms Ekmanis, Anitra Zīle, Mārtiņš Dāvis Apsītis) un vienu atzinību (Leons Ālītis).
Sacensības organizēja Szegedas Universitāte sadarbībā ar Ungārijas sociālo lietu ministriju.
Nedēļas laikā olimpiādes dalībnieki mērojās ar zināšanām un prasmēm bioloģijā, veicot laboratorijas darbus un risinot teorētiskos uzdevumus. Skolēni veica četrus laboratorijas darbus (katru 1,5 h garumā) dažādās bioloģijas nozarēs.
>> Lasīt vairāk

17.07.2019. S.Birule.
Latvijas izlase Honkongai iesildās ar 4 medaļām Kaļiņingradā

Vasaru par atpūtas laiku noteikti nedēvē skolēni, kas kvalificējušies starptautiskajām olimpiādēm, no kurām vairums norisinās tieši gada karstākajos mēnešos. Arī ģeogrāfiem šī vasara plānota pavisam karsta, jo pasaules ģeogrāfijas olimpiāde (iGeo) augustā norisināsies tveicīgajā Honkongā. Lai labāk sagatavotos, kā ik gadu, izlase startēja Baltijas reģiona ģeogrāfijas olimpiādē, kas šogad norisinājās Krievijas pilsētā Kaļiņingradā un tās apkārtnē. No Jāņu dienas 24.jūnija līdz 28.jūnijam Kaļiņingrada uzņēma Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Polijas un Krievijas ģeogrāfus, kopskaitā 46 skolēnus, kas risināja pasaules iGeo pietuvinātus uzdevumus, tos pildot gan Imanuela Kanta Baltijas federālajā universitātē, gan apsekojot Kaļiņingradas pilsētu un Svetlogorsku Baltijas jūras krastos. Olimpiādi organizēja Krievijas ģeogrāfu biedrība Pāvela Kirillova vadībā.
Latviju 6.Baltijas reģiona ģeogrāfijas olimpiādē pārstāvēja astoņi skolēni, četri no tiem jau pēc mēneša dosies izlases sastāvā uz Honkongu. Šie četri mājup no Kaļiņingradas pārveda medaļas, kas pienācās 1/2 no visiem startējušajiem - Rūdolfs Golubovs (Ziemeļvalstu ģimnāzija) ieguva sudraba medaļu, bet Kārlis Bošs (Gulbenes novada Valsts ģimnāzija), Andrejs Ķīlis (Cēsu Valsts ģimnāzija) un Krista Mehaņikova (Priekules vidusskola) saņēma bronzas godalgas. Latvijas izlases rindās startēja arī Džonatans Miks Melgalvis (RTU inženierzinātņu vidusskola), Toms Ekmanis (Āgenskalna Valsts ģimnāzija), Edijs Kristaps (Jelgavas Spīdolas ģimnazija) un Huberts Zimackis (Rēzeknes 1.Valsts ģimnāzija).
Latvijas izlasi Kaļiņingradā pavadīja kupls komandas treneru pulks - Laila Silamiķele, Ketija Nadežņikova, Armands Rudušs, Morics Mūrnieks, Reinis Bērziņš un Gatis Kampernovs.
Latvijas skolēnu dalību Baltijas ģeogrāfijas olimpiādē īsteno Eiropas Sociālā fonda projekts “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002)

16.07.2019. S.Birule.
Starptautiskajā fizikas olimpiādē Latvijas skolēniem augstākie sasniegumi desmitgadē

No 7. līdz 15. jūlijam Telavivā, Izraēlā norisinājās 50. starptautiskā fizikas olimpiāde, kurā Latvijas skolnieki demonstrēja augstu sniegumu, izcīnot četras medaļas un vienu atzinības rakstu. 50. starptautiskajā olimpiādē par godalgām cīnījās 360 dalībnieki no 78 valstīm. Visas piecas vietas izlases sastāvā šogad pārstāvēja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolnieki - Jānis Hūns izcīnīja sudraba medaļu, bronzas godalgas ieguva Vilhelms Cinis, Rolands Lopatko un Ingvars Vitenburgs, bet Kristers Knipšis ieguva atzinības rakstu. Kā skolēnu pavadošie mentori un starptautiskās žūrijas locekļi līdzi brauca Latvijas Universitātes fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes mācībspēki – pieredzējušais izlases līderis profesors Vjačeslavs Kaščejevs un docents Ģirts Barinovs. Tāpat šogad komandai līdzi brauca arī novērotājs – LU Cietvielu fizikas institūta inženieris Dāvis Zavickis, kurš piedalījās izlases sagatavošanā.
Skolēnus dalībai starptautiskajā olimpiādē gatavoja Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes doktoranti, mācībspēki un bijušie olimpiāžu laureāti, aktīvi iesaistoties darbā ar talantīgajiem skolēniem regulārās treniņnodarbībās. Fizikas olimpiādē skolēnu zināšanas un radošā domāšana tiek pārbaudīta divās piecu stundu garās kārtās – eksperimentālajā un teorētiskajā, kas notiek atšķirīgās dienās. Eksperimentālajā kārtā tika pārbaudīts skolēnu radošums, ieviešot augstas precizitātes mērījumu metodes, kā arī prasmes saskatīt un iegūt fizikālu parādību galvenos raksturlielumus. Teorētiskā kārta šogad izcēlās ar īpaši grūtiem un dziļā fizikas izpratnē balstītiem uzdevumiem, pētot mikroviļņu krāsns darbības pamatprincipus, kā arī analizējot termoakustiskā dzinēja darbībai nepieciešamos kritērijus un iegūstamo lietderību, skarot ļoti plašu fizikas tēmu klāstu un pārbaudot skolēnu prāta veiklību izmantojot uzkrāto matemātisko arsenālu.
Ar dalību starptautiskajā fizikas olimpiādē un desmitgades augstākajiem rezultātiem noslēdzas Valsts izglītības satura centra un tā partneru – Latvijas Universitātes, AS Latvenergo un citu zinātnisko un uzņēmumu – īstenotais Fizikas gads, kura ietvaros pēc 17 gadu pārtraukuma arī Latvijai bija iespēja organizēt 3.Eiropas fizikas olimpiādi un piedāvāt skolēniem plašas iespējas iepazīt fizikas mācību priekšmetu arī noformālās izglītības pasākumu veidā.
Latvijas skolēnu dalību Starptautiskajā fizikas olimpiādē īsteno Eiropas Sociālā fonda projekts “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002) un AS Latvenergo.

03.06.2019. L.Voroņenko.
Ar godalgu pasniegšanu Latvijā noslēgsies 3. Eiropas fizikas olimpiāde

2019.gada 4.jūnijā ar apbalvošanas ceremoniju Latvijas Universitātes Lielajā aulā noslēgsies 3.Eiropas fizikas olimpiāde, kura Latvijā pulcēja 35 valstu labākos vidusskolēnus fizikā, lai risinātu teorētiskus un eksperimentālus uzdevumus, pārvarot izaicinājumus un demonstrējot savu labāko sniegumu. Dalībnieku vidū ir arī Latvijas jaunieši, kuri vairākus gadus guvuši augstus rezultātus fizikas olimpiādēs.
>> Lasīt vairāk

13.05.2019. S.Birule.
Latvijas skolēnu komandas ES Dabaszinātņu olimpiādē ieguvušas zeltu un bronzu

20190513_dzo.jpg

Ar zelta un bronzas medaļām sestdien, 11. maijā, no 17. Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiādes (EUSO) mājās atgriezušās divas Latvijas skolēnu komandas. Parādot savas zināšanas bioloģijā, ķīmijā un fizikā, spēju darboties praktiski un strādāt komandā, skolēni olimpiādē sacentās ar 50 komandām no 24 Eiropas Savienības valstīm. Olimpiāde no 4. līdz 11. maijam notika Almadā, Portugālē un tajā piedalās jaunieši vecumā līdz sešpadsmit gadiem.
Latviju olimpiādē pārstāvēja divas komandas. A komanda -.Rolands Lopatko (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), Viesturs Spūlis (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), Agnese Celma (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), un B komanda - Ilmārs Štolcers (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija),.Anna Bumbiere (RTU Inženierzinātņu vidusskola), Rūdolfs Brahmanis (Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija)
Šogad portugāļu organizatori bija sagatavojuši divus, apjomīgus laboratorijas darbus, kas bija saistīti ar Portugāles dabas resursiem – korķi un okeānu. Jaunieši pētīja korķa ozolu, korķa siltumizolatora īpašības, kā arī korķa ķīmiskās īpašības. Otrajā laboratorijas darbā bija jāpēta viļņu ģeneratora darbība.
Lai gan, atšķirībā no sporta pasākumiem, EUSO tiek pasniegtas vairāk kā viena medaļa, kopumā Latvijas komandas sasniegumi ir ievērojami, jo A komanda ieguva otro vietu kopvērtējumā, tikai par pāris punktiem atpaliekot no Vācijas komandas. B komanda komanda ieguva bronzas medaļu.
Jauniešus uz Portugāli pavadīja mentori, kas tulkoja uzdevumus latviešu valodā, kā arī nodrošināja papildu skolēnu sagatavošanu sagatavošanas ciklā. Dalība  17. Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiādē (EUSO) notiek ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002) atbalstu.
Vairāk informācijas par olimpiādi var iegūt olimpiādes mājas lapā http://euso.eu/

02.05.2019. S.Birule.
15.atklātās mājturības un tehnoloģiju olimpiādes tekstila tehnoloģijās un 6.atklātās mājsaimniecības olimpiādes rezultāti

2019.gada 17.aprīlī Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē norisinājās 15.atklātā mājturības un tehnoloģiju olimpiāde 6.-9.klasei tekstila tehnoloģijās un 6.atklātā mājsaimniecības olimpiādes 9. -12.klasei „Mēs –Latvijas nākotnei”. Olimpiādes dienā 6.-9.klašu skolēni, iedvesmjoties no latviešu etnogrāfiskā kultūras mantojuma, radīja oriģinālu piespraudes dizainu, kā arī izveidoja pašu piespraudi. Savukārt mājsaimniecības olimpiādes dalībnieki prezentēja savus pētījumus un demonstrēja pašu izgatavotos dizaina produktus.
>> Olimpiādes rezultāti publicēti sadaļā "Rezultāti"

17.04.2019. S.Birule.
19.atklātās latgaliešu rakstu valodas un kultūrvēstures olimpiādes rezultāti

13.aprīlī jau deviņpadsmito gadu Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijā, kas vēsturiski ir saistīta ar skolu pirmsākumiem Latgalē, notika 19. atklātā valsts olimpiāde latgaliešu rakstu valodā un kultūrvēsturē. Lai sagatavotos olimpiādei, skolēni nopietni strādāja ārpusstundu laikā, jo tikai dažās skolās ir novadmācības vai latgaliešu rakstu valodas un kultūrvēstures pulciņš. Olimpiādē piedalījās 9 izglītības iestāžu komandas: Baltinavas v-skola, Dricānu v-skola, Krāslavas Valsts ģimnāzija, divas komandas no Nautrēnu v-skolas, Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija, Tilžas v-skola, Viļānu v-skola un Viļānu Mūzikas un mākslas skola.
>> Olimpiādes rezultāti publicēti sadaļā "Rezultāti"

15.04.2019. S.Birule.
Ģeogrāfijas valsts olimpiādes rezultāti

Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā no 2019.gada 10.aprīļa līdz 2019.gada 11.aprīlim norisinājās ģeogrāfijas valsts 36.olimpiāde. Olimpiāde tiek organizēta ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.
>> Olimpiādes rezultāti publicēti sadaļā "Rezultāti"

15.04.2019. S.Birule.
Ķīmijas valsts olimpiādes rezultāti

Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā no 2019.gada 26.marta līdz 2019.gada 28.martam notika ķīmijas valsts 60.olimpiādes trešais posms. Olimpiāde tiek organizēta ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.
>> Olimpiādes rezultāti publicēti sadaļā "Rezultāti"

15.04.2019. S.Birule.
Fizikas valsts olimpiādes rezultāti

Latvijas Universitātes Zinātņu mājā no 2019.gada 4.aprīļa līdz 2019.gada 5.aprīlim notika fizikas valsts 69.olimpiādes trešais posms. Olimpiāde tiek organizēta ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.
>> Olimpiādes rezultāti publicēti sadaļā "Rezultāti"

15.04.2019. S.Birule.
Latvijai pirmā sudraba medaļa Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē EGMO

20190415_gmo.jpg

No 7. līdz 13. aprīlim Kijevā notika Eiropas meiteņu matemātikas olimpiāde. Olimpiādē piedalījās skolnieces no 36 Eiropas un 14 ne-Eiropas valstīm. Katrā komandā 4 dalībnieces un 2 vadītāji.
Latviju pārstāvēja:
Anete Valnere – Rīgas Valsts 1 ģimnāzijas 12. klase;
Leonora Fiļa – Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11. klase;
Elizaveta Gavrilova – Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12. klase;
Sandra Siliņa – Cēsu Valsts ģimnāzijas 11. klase;
Komandas vadītāja vietniece – Dace Andžāne; komandas vadītājs – Juris Škuškovniks.
Anete Valnere ieguva sudraba godalgu, Leonora Fiļa – atzinību un Elizaveta Gavrilova – atzinību. Anete uzrādīja līdz šim labāko Latvijas rezultātu un individuāli ieguva 14. vietu starp 142 dalībniecēm no Eiropas valstīm. Tā ir arī pirmā sudraba godalga, kuru izcīnījusi Latvijas komanda šajās sacensībās. Komandu kopvērtējumā Latvijai 56 punkti, kas ir Latvijas komandas vēsturiski labākais sasniegums. Paldies meiteņu skolotājām – Karmenai Liepiņai, Dacei Andžānei, Inesei Lagzdai, Agritai Bartušēvicai.
Sasniegumu pamatā ir meiteņu ilgstošs, regulārs un mērķtiecīgs darbs. Pieredze iegūta gan strādājot individuāli, gan skolās, gan vasaras un ziemas treniņnodarbībās, gan LU Neklātienes matemātikas skolas organizētajās sacensībās un lekcijās, gan piedaloties Valsts olimpiāžu dažādos posmos.
Dalība Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē EGMO notiek ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002) atbalstu.

09.04.2019. S.Birule. Precizēts 10.04.2019 un 11.04.2019.
8.muzikas olimpiādes rezultāti

2019.gada 3.aprīlī, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notika jau astotā mūzikas olimpiāde, kurā piedalījās muzikāli talantīgi skolēni vecumā no 12 līdz 19 gadiem. Dalībnieki mērojās zināšanām mūzikas teorijas un vēstures jomā, dziedāja latviešu tautas dziesmu un izpildīja savu orģinālkompozīciju. Mūzikas olimpiādes mērķi un uzdevumi ir rosināt skolēnus padziļināt zināšanas mūzikā un pilnveidot muzicēšanas prasmes; attīstīt skolēnos prasmi savu muzikālo ideju īstenošanai, izvēloties atbilstošus mūzikas izteiksmes līdzekļus; paaugstināt mācību priekšmeta Mūzika prestižu un radīt skolēniem un viņu pedagogiem pieredzes apmaiņas iespējas. Mūzikas olimpiādē piedalās vispārizglītojošo skolu 5.–12.klašu skolēni divās vecuma grupās: jaunākā grupa 12–15 gadi un vecākā grupa 16–19 gadi. Latvijas
Mūzikas olimpiādi organizē VISC sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Mūzikas skolotāju katedru, mūzikas skolotāju metodiskajām apvienībām un Latvijas Vispārējās izglītības iestāžu mūzikas skolotāju asociāciju.
>> Olimpiādes rezultāti publicēti sadaļā "Rezultāti"

05.04.2019. S.Birule.
Latviešu valodas 8.-9.klašu valsts olimpiādes rezultāti

Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē 22.martā notika latviešu valodas 8.-9.klašu valsts 45.olimpiādes trešais posms. Olimpiāde tiek organizēta ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.
>> Olimpiādes rezultāti publicēti sadaļā "Rezultāti"

Sadaļas arhīvs